Deze pijpen zijn gemaakt van een houtsoort, welke gegarandeerd honderd jaar oud is. cultus ontwikkeld. Men kan zich daar naar per soonlijken smaak een mélange laten samenstel len. Het geheim van dit mengsel wordt in een reusachtig boek opgetee- kend, zoodat men het z'n geheele leven lang, van de verste uithoeken der wereld, kan nabestel len. In dit boek treft men de namen aan van vele prominente personen, o.a. den Engelschen koning. Ln dit perkamenten hoek worden de mélanges der kianten inges< krevenledereen ontvangt een nummer, zoodat hij ten allen tijde nabestellingen kun doen. lJe muharudjdh run Ong- p-ur rookt sinds 23 jaar dezelfde sigaren. Z'n lieve lingswerk is Romeo y J-u- lieta, oogst 1910, zéér licht Ook de sigaren .genieten een aparte verzorging Ze zijn opgeslagen in een be paald vertrek, dat voort durend op 'temperatuur gehouden wordt. Maha- radjabs laten bier hun dure import-sigaren be waren, die ze in Havana volgens een bijzonder re cept hebben laten ver vaardigen. In een andere zaal worden de sigaren van rijke Amerikanen aan een speciale behandeling onderworpen hierdoor knjgen ze een lichtgroene kleur en bovendien dien weeën geur, welken de Yankees zoo gaarne op prijs stellen. De tabakmenger aten den arbeid. prinsen en maharadjahs, staatslieden en million- nairs ieder heeft z'n eigen mélange, waarvan de samenstelling absoluut geheim gehouden wordt. Links De duurste aan steker ter wereld, welke in opdracht van een der klanten vervaardigd werd. Hij bestaat gedeeltelijk uil goud en gevlochten platina. De bloemen zijn gevormd door echte diamanten, ro bijnensmaragden en paarlen. Deze aansteker kostte „maar" 18.000 gulden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 3