ERASMIC TANDZEEP KRUSCHEN HAAR RHEUMATIEK EN ZIJN SPIT VERDWENEN CHAUFFEUR-MONTEUR DIESEL-MONTEUR RADIO-MONTEUR SALTS J^einifjten beóchermt *~t/yy tanclenl 13 langs de draden bewerkten dit in weinige stierf in de heldhaftige uitoefening minuten, en een dankbare piloot daalde van haar ambt, toen het boerenstadje neer op het aangegeven veld door de Polsom, New Mexico, door overstroo waakzaamheid van een telefoniste was ming werd geteisterd. Op een regen hij voor een doodelijken val behoed. achtigen avond laat werd mevrouw Vooral bij overstroomingen schijnen Itooke gebeld door een boerderij tier Amerikaansche telefonisten zich onder- mijl de droge Cimarron-vailei in. Ten scheiden te hebben. Gewoonlijk liooren gevolge van een wolkbreuk stroomdi zij 't eerste, dat de vloed nadert, dus een enorme hoeveelheid water de vallei zouden zij steeds de eersten kunnen door. Dadelijk begon zij de boerderijen zijn, die vluchten, en steeds zijn zij op te bellen, die't eerst door den strooii de laatsten. getroffen moesten worden toen waai Zoo kan men de telefoniste Eula Orr schuwde zij de menschen in het dorp de heldin van Ferriday, Louisiana, zelf, en vervolgens de buitenmenschei noemen. Zij deed haar dagelijksch werk aan den anderen kant. Herhaaldelijk in het kleine kantoortje van het stille weigerde zij, van haar post te wijken stadje aan de Mississippi, toen op baar Het water kwam en ging te keei bord een rood lichtje herhaaldelijk aan Huizen werden vernield, van hun fun en uit ging. De telefoniste stak haai' damenten gerukt, en als spaanders op koord in en hoorde het schrikkelijk het kokende watervlak meegedragen nieuws „De dijk is bezweken over- Sarah Rooke werd met het puin van het strooming telefoonkantoor meegesleept, den dood De telefoniste ging snel aan 't werk. in. Haar collega's lieten op haar graf Zij belde het politie-bureau op, de een granieten monument plaatsen met electrische centrale, de ziekenhuizen, de het opschrift„Met heldhaftige toe brandweer en de woningen, die vlak op wijding eerde zij haar ambt, door haar den weg van den waterstroom stonden, eigen leven te offeren, opdat anderen Aan 't einde hoorde zij reeds het doffe leven mochten." klotsen van den vloed en eèn paar minuten later rolden de gele golven rpal van misdaden zijn voorkomen of door het stadje. Zij vroeg snelle hulp, 1 gestraft door het snelle denken en en telefoon-arbeiders vochten met den optreden van telefoonjuffrouwen. Een tijd, om het schakelbord op een plat- der meest bijzondere gevallen is dat form boven bereik van het water te van Hazel Liiah Haase, te Clinton, krijgen. Indiana, 's Morgens tegen negenen op Weldra stond het slikkerige water een kouden December-ochtend vernam twee voet hoog op den kantoorvloer. juffrouw Haase, dat vijf bandieten een Een kwakende eend, door de snelle bank hadden overvallen en beroofd, en strooming uit den koers geraakt, ped- dat zij met een auto vluchtten, door de delde door de open deur het vertrek politie achtervolgd. Zij ging aan het binnen, keek op naar de juffrouw op schakelbord zitten, waarschuwde den haar hoogen stoel en zwom weer naar sheriff, de politie-bureaux en andere buiten. Er klonk een slag, het geluid autoriteiten van alle plaatsen, die lagen van brekend glas, en mevrouw Orr in de richting, door de bandieten inge voelde het gebouw dreunen. Zij keek slagen. Den buitenmenschen beschreef verschrikt rond en zag een boomtak naar zij den auto en zij vroeg hun hulp. Zoo binnen steken. Buiten het raam zag zij bleef zij voortdurend op de hoogte van nog meer bebladerde takken. Een boom, de gangen der vluchtelingen, en als door het water meegesleurd, had het die andere wagens namen of hun koers telefoonkantoor geramd. veranderden, deelde zij dit den auto- Die boom bracht een tweeden, zeer riteiten mee. Het lukte den bandieten onwelkomen bezoeker een groote slang, dan ook niet, weg te komen. Nauwelijks was het daveren van den De vervolging hep op een rennend schok weggestorven, of zij zag het vuurgevecht uit. Zoowat twee uur nadat glibberige dier van den tak af komen de bank beroofd was, in welken tijd kronkelen, het water in. Met verschrikte de roovers ongeveer vijftig mijl hadden oogen zag zij de slang naar een poot afgelegd, raakten zij in 't nauw op een van het platform zwemmen, waarop het boerderij tusschen Sidell en Fairmont, schakelbord was opgesteld. Langzaam Illinois. Een groote politie-macht en trok het dier zich uit het water op, met een aantal burgers vocht het met hen een wuivende roode tong en woedend uit. In dien strijd werden twee bandieten flikkerende oogen. Op dat moment ging neergeschoten en de andere drie gear- er op het schakelbord een lichtje aan. resteerd. Eén dezer stierf den volgen- Werktuiglijk drukte haar hand het den dag. Al het gestolen geld, bij de stekkertje in, terwijl haar oogen de S 15.000, werd teruggevonden, naderende slang volgden. Ruby La Verne Wilson, die haar „Alles in orde V' kwam de bezorgde moeder helpt op 't telefoonkantoortje stem van een stadsbestuurder. Mevrouw van Washington, Arkansas, heeft 't Orr begreep, dat niemand iets aan die ook eens met bandieten aan den stok slang kon doen dan zijzelf, dus ant- gehad, 's Nachts om twee uur werden woordde zij kalm„Alles in orde" en haar ouders en zij wakker door een verbrak de verbinding. Toen zag zij knal. Haar vader ging naar het schakel- boven op het schakelbord een hamer bord, om te onderzoeken, wat er ge- liggen, door een der werklieden ver- beurd was. Maar er stond een man geten. Zij greep dien, en bracht hem met een zaklantaarn en een revolver met volle kracht op de slang neer, voor het loket, zoowat een meter van juist toen die uitschoot om te bijten, het bord. De overstroomingsramp duurde zes Door het glas van't gesloten raampje weken, en al dien tijd vervulde mevrouw heen dreigde hij met een revolver Orr haar dienst. Zij stapte met rubber en wees, dat zjj weg moesten blijven, laarzen door het modderige water in Ruby ging echter toch zitten om hulp haar kantoor en ging met een roeiboot te vragen, maar ontdekte, dat de draden naar en van haar werk. Die eerste waren doorgesneden daarom vond water-mocassin was slechts een der de kerel het ook niet noodig, haar te vele, die binnenzwommen en op het vermoorden. Maar ten slotte vond zij schakelbord trachtten te klimmen. Zij twee lijnen, die werkten, en daarlangs sloeg ze allemaal dood. Voortdurend be- vroeg zij fluisterend om hulp. De politie stond er gevaar, dat het gebouw in zou kwam te laat, om de inbrekers te storten, maar mevrouw Orr bleef op snappen, maar zij hadden uit het haar post. aangrenzende bankgebouw toch niets •Sarah J. Rooke, gevorderd in jaren, kunnen ontvreemden dan wat los geld. Regelmatig worden vele Cursisten van ons in deze steeds vooruitgaande be roepen geplaatst. Onze praktische lessen geven U vakkennis en zelf vertrouwen. Schrijf eens een brief om inlichtingenhet verplicht U tot niets. Ieder, die de lagere school heeft be zocht, kan de cursussen volgen en met onze hulp zijn doel bereiken. Ook hebben wij goede cursussen voor hen, die de ambachtsschool door liepen. Leider: H. Kramer, ingenieur. A C Q r\ instituut voor MO OW BRIEFONDERWIJS ERNST CASIMIRLAAN 26 - ARNHEM Dir. J. VAN OER BIJ - HOOFDONDERWIJZER Jaren leed ik aan rheumatisehe pijnen. Ik begon met evenveel hoop in Kruschen Salts als ik zou gehad hebben om de „Irish Sweepstake" te winnen. Tot mijn vreugde deed het mij zooveel goed, dat ik maanden lang zonder onderbreking met Kruschen ben doorgegaan. Niet alleen dat mijn pijnen verdwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen stonden weer helder. Maar nu nog het mooiste; Mijn man had een ernstigen aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen. lederen mor gen deed ik nu de dagelijksche dosis in zijn eersten kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat t Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bont handschoenen als belooning. Ik dank IJ hartelijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed. Mevr. F. O., te L." (Origineele brief ter inzage.) Rheumatisehe pijnen, spit en ischias ontstaan doordat afvalstoffen zich in het lichaam hebben opgehoopt. Uit deze afvalstoffen vormt zich het gevaarlijke urinezuur, dat de oorzaak is der pijnlijke rheumatisehe zwellingen in spieren en gewrichten. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger wer king, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd en het bloed gezuiverd wordt. De pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U frisseker en „fitter", het is of met het frissche bloed de jeugd tot U.terug keert. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver- pakkiug, de naam Rowntree Handels- Maatschappij. Amsterdam, voorkomt. O/VrjO'T

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13