Zeeuwsche Sport In de bocht te Schoondijke. 4 ugustusmaand, voor de voetbalparlementen de tijd om samen te komen en na te kaarten over wat geweest is, tevens om plannen te trekken voor het komende jaar. Bijeenkomsten, waarin dikwijls harde noten gekraakt worden en waarbij men al te dikwijls vergeet, dat de leiders, zij mogen fouten gemaakt hebben, alle handelingen hebben verricht, beslissingen en besluiten hebben genomen, in de overtuiging, daarmee het alge meen voetbalbelang te dienen. Critiek van de slechtste soort hebben we al heel vaak op de voet balvergaderingen hooren uiten. Het waren per soonlijke aanvallen, soms werden zelfs particuliere onaangenaamheden over de ruggen van de voet ballers uitgevochten. Dit staat gelijk met afbraak en men snakte naar een moment, dat er een spreker zou komen met critiek van de scherpste soort, maar critiek, welke tenminste opbouwend was. Er is in de laatste jaren een verandering ten goede merkbaar, als men de vergadering van den Zeeuw- schen Voetbalbond bezoekt. Zeker, het kraakt er nog wel eens en er is ook de laatste jaren nog wel eens gecritiseerd op een wijze, welke niet door den beugel kon, doch men merkte dau onmiddellijk van de zijde der meerderheid een zoodanig verzet, dat de leiders niet veel moeite hadden om de onwaar dige betichtingen van zich af te schudden. Het is dwaas, dat zoo over de sportorganisaties gesproken moet worden, maar er bestaat nu eenmaal voetbal- politiek. Het is wel zeker, dat zich achter 't Z.V.B.- bestuur een hecht blok van vereenigingen geschaard heeft, waardoor de positie van dit Bestuur, althans in zijn groote meerderheid, steviger is dan ooit tevoren. Zij hebben zich het vertrouwen weten te verwerven door een objectieve werkwijze, waarbij slechts het belang van de vereenigingen voor oogen stond en neven-overwe gingen verre gehouden werden. Zoo voorzien wij wanneer a.s. Zaterdag de jaarvergadering bijeen komt, een heel rustig en kalm verloop, waarbij misschien een klein vlam metje nu en dan eens mag opflikkeren, doch in den goeden toon, welke de bijeenkomst zal kenmer ken, meteen weer ten on der gaat. Waarom wij op deze vergadering en orga nisatie wat uitvoeriger in gingen Om het eenvou dige feit, dat het op 1 Augustus j.l. 15 jaar gele den was, dat de Z. V. B. werd opgericht. Er zullen door de oudsten onder In Sluis vooral was er groote belangstellingtoen de troep renners voorbij stoof. degenen, die al deze jaren hun organisatie trouw bleven a.s. Zaterdag herinneringen worden opgehaald, er zal weer doorleefd worden de felle strijd, welke in de eerste jaren vaak gestreden is. Er zal nu hartelijk gelachen worden om datgene, wat men 15 jaar geleden afkeurde als zijnde wanbeheer en in strijd met de levensbelangen van den Bond. Namen en bekende figuren zullen op den voorgrond gehaald worden om weer even op te leven in de gedachten van hen die samenwerkten. Men zal in het geheugen terug roepen tragische momenten, waarop strijders, die het goed meenden, werden weggewerkt, doch hoofd zaak zal zijn het heden en de toekomst. Het heden, dat ook dezen Bond zoo uiterst moeilijk is en 't uiter ste vergt om de zaak in leven te houden. Econo mische toestanden eenerzijds, de splijtzwam ander zijds, geven te strijden en dat in een zoo moeilijk te besturen gewest als Zee- Als eerste Hollander arriveerde de Zeeuwsch- Vlaming Oornelis. land. Men kan zich inden ken, welke een moeite en opoffering het moet kos ten om dit karretje in het spoor te houden. Men make het den leiders dan ook niet te moeilijk, doch geve hun een ruggesteun, door-het schenken en laten blijken van een vertrou wen, dat noodig is om met hernieuwden moed en verdubbelde energie verder te strijden. De agenda levert niet veel belangwekkends op. Jaarverslagen en begroo ting zijn niet onbelang rijk, doch geven slechts een duidelijk overzicht van den huidigen toe stand, zonder bijzondere dingen voor te dragen. Een heftige strijd bij de finish te Oostburg, waar een vijftal renners den kop had. Eerste werd de Belg Tersago. Enkele voorstellen hebben een beste kans op aanneming, één lijkt ons minder kans te hebben, omdat aanneming gelijk zou staan met een aan slag op het „algemeene" karakter van den Z. V. B. Een beperkte gratieverleening aan gestraften ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan is een feest nummer in de agenda. De verkiezingen zullen geen verrassingen geven, dunkt ons, en de aftredenden houden hun zetel. De competitie-indeeling kon wel eens tot eenig commentaar aanleiding geven en is belangrijk genoeg om daaraan een volgenden keer aan de hand van de gehouden besprekingen een ar tikel te wijden. De traditioneele diploma-uitreiking, het benoemen van leden van verdienste dienen om de stemming wat op te vroolijken tegen de rond vraag. Verwachting een emotielooze vergadering, tenzij een groote verrassing de eenige, maar dan ook daverende sensatie brengen zou. De 2e Ronde van Westelijk Zeeuwsch- I laanderen, belangstelling en bij zeer goed weer heeft Zaterdag 15 Augustus de 2e ronde van Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen plaats gehad. De renners passeeren Groede. Onder groote

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14