AAN 'T VLISSINGSCHE STRAND 'I [s niet zoo heel veel gedaan met den zomer, en dat is 't best te merken langs de H alchersche kust. Maar de jeugd laat zich zelfs door een overvloed van hemelwater niet van 't zeewater afhouden. Een oogenblik van verteedering De zeelucht geeft een hongerige maag. Als op het dorre, witte zand eenmaal de uitbundige bloei be gint van bont, zorgeloos leven 't feest van rood en blauw, groen, geel en oranje, zich herhalend in tenten en parasols, in gol vende hoeden en flad derende broekspijpen, in glimmende laktasschen en huppelende kaatseballen, dan is de badplaats kleu riger en tintelender dan elk ander vacantieoord. Bossehen en bergen, gril lige rivierdalen en idyl lische meren kunnen afwisselender landschaps- schoon, fijner genuan- ceerde.stemmingen bieden zóó feestelijk, zóó scha terend van licht en zon tot in de goudglinsterende verten, kan alleen een lu xueuze kustplaats zijn., Zoo blakend van levens vreugde en bruisend van gezondheid is alléén 'n be volking van zwemmers en zeilers, van zonaaribidders en luchtbaders. Het is onbegrijpelijk, hoe de menschheidzooveel eeuwen onze zeekusten heeft kunnen bevolken zonder. het strand te ontdekken. Het strand dat was doodeenvoudig de grens tusschen land en water, een onvruchtbare strook grond, die nergens toe diende, waar hoogstens een sentimenteele natuur vriend, liefhebber van eenzaamheid, wind en golven- zang, in dichterlijke gepeinzen 'n middag rondzwierf zonder overigens de minste aanvechting te ge voelen om onder- en bovenkleeren op een hoop te smij ten en zijn stemmige, soliede pandjesjas te verwisselen voor een paar knalroode of schei-blauwe lappen. En de zee die was om te varen en te visschen, niet om schaterend in te plassen en te spetteren, Een geroutineerd zee-ruiter. niet om er in te spelen met veellichte reuzenballen en gonzende rubberringen, niet om er dwaze groene zwanen en roode paarden in te laten zwemmen eri daarbij te juichen als kinderen. En toen de menschen er dan eindelijk achter waren, dat de zejfkant van het land als geen oord ter wereld geschikt is om levensvreugde uit te vieren, om zorgen af te spoelen en gezondheid in te drinken, toen ontdekten plotseling ook de modekoningen hun groote kans, de mogelijkheid, die altijd ontbroken liad de vervulling van een wenschdroom, de gelegen heid om de dolste fantasie onbeteugeld uit te vieren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 16