NA DE OLYMPISCHE SPELEN Ken Hollandsche overwinning op de 4 100 M. estafette (dames). Voorop ile Hollandsche meisjes, die. ziek begeven naar de huldigingsplaats. Het groote sportfeest. dat we onder de Olympische Spelen verstaan, behoort weer tot het verleden. De Duit- sche hoofdstad herkrijgt zoo langzamerhand weer haar gewone aanzien Vreemdelingen zijn ver trokken, met schoone herinneringen aan het geen zij op het gebied der sport gedurende ruim veertien dagen hebben meegemaakt. De organisatie was af, doch eveneens kan men ln het midden Mie Mastenbroek, links Hveger Dene marken) en rechts miss Wingard (U.S.A.) bij de huldiging 400 M. vrije slag over de prestaties der afgevaardigden van alle takken van sport uitbundigen lof verkondigen. Zoowel op het gebied der athletiek als bij het zwemmen is er vrijwel geen Olympisch record gespaard gebleven, terwijl ook herhaalde malen de omroeper onder gejuich der massa mededeeling deed van een gesneuveld wereldrecord. Wanneer wij nu gaan vertellen, dat Holland met genoegen aan de Olympische Spelen van 1936 kan terugdenken, dan zeggen we veel te weinig. Onze Hollandsche deelnemers, doch vooral de deelneemsters, hebben de verwachtingen ver over troffen. Zes gouden medailles, vier zilveren en nog zeven bronzen. Wanneer men ziet, welk 'n prachtige plaats ons kleine land inneemt temidden van de talrijke naties, dan past hier een woord van hulde en lof voor hen, die ons deze fraaie plaats bezorgd hebben. Waren het tijdens de eerste week onze athleten en de wielrenner Arie van Vliet, die zegeteekenen voor ons land behaalden, de tweede en laatste week was die onzer zwemsters. Wat hebben die Holland in het zwemstadion populair gemaaktMen moet ook de geweldige spurt van Willy den Ouden in di jt'idu Senjj wordt gehuldigd voor de overwinning op de 100 M. rugzwemmen. Links Mie Mastenbroek en rechts miss Bridges (U.S.A.) De groote dressuurproej der Olympische Spelen. De Duitsche ploeg, welke als eerste eindigde. liet Olympische Spring concours werd gewonnen door It. Hasse (Duitsch- land) die hier met zijn paard „Floraeen hin dernis neemt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18