WÊÊKm HH In de hockey-finale won Britsoh Indië op overtuigende wijze met 81 van Duitschland. Het doel der Duitschers in gevaar. 4x100 M. estafette gezien hebben, waarmede zij een achterstand in een voorsprong omzette, men moet getuige zijn geweest van Rie Mastenbroek'? prachtige overwinningen en van Ni da. Senff's triomph. Wan neer men dit alles meegemaakt heeft, dan vindt men het niet vreemd meer, dat enkele honderden Hol- landsche supporters tijdens deze hoogtijmomwiten het geheele stadion beheerschten. De opoffering, welke onze meisjes en haar leidsters zich langen tijd hebben moeten getroosten, is naar waarde beloond geworden. Nog zien wij mevrouw Braun in Stoop's bad te Overveen, gewapend met groote bussen Ovomaltine, de laatste hand aan de training van haar discipelen leggen. Deze Ovomaltine heeft overigens, evenals gedurende de Winterspelen te Garmisch, weer een belangrijke plaats in het leven der deelnemers ingenomen, 's Morgens Ovo en 's 's avonds nog eens. De fabrikanten van deze blijk baar hij uitstek gewensehte drank voor de sport- menselien zullen zich misschien nog wel het meest verheugd hebben in den val van zooveel records. Daar zit reclame in. Niet alleen echter wat de voedingsmiddelen be treft was men met de grootst mogelijke voorzichtig heid te werk gegaan. Zelfs de zeep, welke, door de athleten en andere bewoners van het Olympisch dorp werd gebruikt, stond onder controle. Zoo vond men in alle waschgelegenheden een stuk Palmolive, waarvan de olijfolie haar milde werking op de spieren moest uitoefenen. Mogelijk nog plechtiger dan de Olympische Spelen van 1936 geopend werden, zijn zij twee weken later in het Olympische Stadion gesloten. Nu is alles voorhij, doch de prachtige herinneringen aan de Spelen van 1936 en de successen, welke deze ons land brach ten, blijven nog langen tijd voortleven. Over vier jaar is Tokio aan de beurt. Juist nu alles voor ons zoo'n prachtig verloop heeft gehad, zullen er wel alle mogelijke pogingen in het werk worden gesteld, om ook da ar den naam van Holland te doen weerklinken. De Japanners zijn niet dom en hebben in Berlijn waarschijnlijk evenveel geleerd als gezien. Doch het zal hen toch niet makkelijk vallen Berlijn zoowel op het gebied der prestaties als op dat der organisatie te overtreffen. Een plechtig moment was de sluiting van de Olympiade, waarbij alle vertegenwoordi gende naties met hun vlaggen aanwezig waren. In het nummer Torenspringen behaalde de Amerikaan Wayne, die wij hier in zien, de gouden medaille. Oostenrijk en Italië bereikten de voetbal-finale, waarin Italië na heftigen strijd in de verlenging met 21 zegevierde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19