Van de Flora Middelburg, te ZEEUWSCHE OMROEP 24 De bruidsgroep gaf een levendige noot in de op stelling der expositie. Hozen Het Zeeuwsche fruit nam op de Flora natuurlijk zijn waardige plaats in. Uitvoerend comité en leden po seerden temidden der bloemen voor ons met eerevoorzitter Mr. P. Dieleman, die de tentoonstel ling opende. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwscheu Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd Men meldt ons uit de Zeeuwsche hoofdstad, dat de provinciale vereeni- ging voor betere huisverwarming pro testeert tegen de bewering, dat bij goed stoken de huid te gevoelig wordt. Dit is dan ook onjuist. Men zal op kachelpooten tevergeefs naar winter teenen gezocht hebben. Op haar jongste snoepreisje naar Vlaanderenland heeft de Oudheid kundige vere'feniging „de Bevelanden' bewezen, dat aan haar kunde niet ge twijfeld behoeft te worden. Naar jonge meisjes werd vriendelijker geknikt dan naar bejaarde dames Naar aanleiding van dezelfde ten toonstelling is een plaatselijke autori teit, die bij de opening in plaats van eere-wijn edel-compost gedronken had, 27 cm. in lengte toegenomen Te Zierikzee is een pronklievende dame gesignaleerd met vijf ringen aan één hand. Wat staat er tegenwoordig niet in het teeken der Olympiade Een raadslid te Goes heeft uit naam van den middenstand geprotesteerd tegen de aanwezigheid van een werp- tent op de kermis. De middenstand wordt in het dage- lijksche leven momenteel al zoo ge troffen, dat hij verlangen mag tenmin ste op de kermis ongestoord te loopen. Een collega van dit raadslid vroeg maatregelen tegen het bellen van ijsco mannen onder kerktijd. Daar eenige maanden geleden reeds in de vroedschap geijverd werd om het carillon gedurende den nacht te laten zwijgen, kan men niet zeggen, dat de slapersbelangen verwaarloosd worden in de Ganzenstad. Een jonge hengst heeft op den straat weg van Sluis naar Heille twee wiel rijders, die hem voor de voeten kwamen, in het water geschopt. Dat is wat je noemt het verkeers- vraagstuk oplossen met paardenmid delen De yarkensvereeniging te Ierseke heeft besloten, haar 40-jarig bestaan te vieren met een rondrit door Walcheren Verschillende pikeurs zijn reeds aan geworven om de paarden, welke de jan-pleziersmogen trekken, de „zwijnen- draf te leeren Tot de volgende week, dames en lieeren Uit Middelburg seint men ons, dat op de „Flora" de inzending Judas penningen, vermoedelijk door het schok ken van voorbijrijdende vrachtauto s, zeer gezakt is. Die oorzaak kunnen wij moeilijk als de juiste aannemen inen zal hier wel met een gewone valuta-kwestie te inaken hebben In de .zalen van St. Joris te Middelburg is van IJ tot J0 Augustus de eerste Zeeuwsche Bloemententoonstelling Floy a gehouden. En met een succes, dat de verwachtingen verre over trof zoowel wat de deelname en de kwaliteit der inzendin gen als wat de belangstelling van het publiek aangaat. Dahlia's vormden uiteraard dankbare decoratieve groepen in de Augustusmaand. Een ijsco-venter te Kats, moeite doende om al rijdende een wegrollend deksel te grijpen, is met zijn landauer omgeslagen de inhoud ging jammerlijk verloren. De ijsvereeniging ter plaatse heeft besloten een lauwerkrans op de plek des onheils te laten vallen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 24