NIEUWE DINGEN VOOR DE HUISHOUDING HET KLAAGLIED ZONDER EINDE Het. treft ons als een heldere zonnestraal op triesten regendag, wanneer we zoo nu en dan een blij en vroolijk menschenkind ontmoeten, die het wagen durft met optimistischen blik. met stralenden lae.ii en tintelenden levenslust de wereld rondom zich te beschouwen. Klagen, daar doet hij niet aan mee Waarom zou hij klagen, er zijn immers al menschen genoeg, die dat doen Menschen, die klagen, omdat ze een groot ge deelte van hun vermogen in effecten verloren, maar die er natuurlijk niet bij vertellen, dat ze toch nog ruim voldoende hebben om van te levon, al kunnen ze zich dan niet, meer het weeldeleventje permitteeren van voorheen. De oude juffrouw, die klaagt, omdat de wereld rondom haar toch zoo gruwelijk slecht en bedorven is, maar die het niet nalaat haar medemensch te belasteren en kwaad van hem te spreken, zonder dat al die rondgestrooide praatjes op eenigen grond van waarheid berusten. Dat door en door coquette en verwende jonge vrouwtje, dat ondanks het luxe-leventje dat ze leidt, steeds maar klaagt over alle mogelijke inge beelde kwalen en kwaaltjes, waaraan de dokter minstens eens per week te pas moet komen en die niet bedenkt hoe ze met, haar vele geld en wat minder belangstelling voor het eigen ik zooveel arme mensehen gelukkig zou kunnen maken. De heele wereld klaagt Het klagen hangt als een modegril in de luchtHier vervalt, het jonge meisje in een ongenietbare bui. omdat het lang verwachte zonnige, zomerweer maar niet wil komen opdagen daar klaagt een deftige, eerzame kleine- stadsburger over de vérgaande brutaliteit en los bandigheid der hedendaagse,he, schoolgaande jeugd. En telkens maar weer opnieuw luistert een familie lid met jobsgeduld naar het langdradige verhaal van een of anderen suikeroom, die in een vloed van woorden zijn klaagliederen dicht op aanvallen van jicht of rheumatiek. Buren klagen onderling over elkander en maken het leven voor elkander tot een ondraaglijke hel. Ze meenen jaloezie te ontdekken, waar deze meestal niet bestaat en dikwijls ont staan er hoogloopende gevallen van twist, zonder dat in verschillende opzichten geboden wordt Wat meer tijd voor liefhebberijen kan ieder wel gebruiken De jonge huisvrouw, die zich pas gaat inrichten, verkeert natuurlijk in een gunstige conditie ten opzichte van haar oudere „collega". Zij vooral doet verstandig zooveel mogelijk van het geboden© te profiteeren en direct haar huishouden op moderne leest te schoeien. Zij zal er zeker geen oogenblik spijt van hebben I Wij geven op deze pagina slechts enkele van de nieuwste snufjes op huishoudelijk gebied, waarmee zoowel de aanstaande huisvrouw als anderen haar voordeel zullen kunnen doen, temeer waar het hier werkelijk maar kleine snufjes be treft, die dus uit financieel oog punt geen al te groote, bezwaren met zich mee zullen brengen. Daar is op de eerste plaats het van roestvrij staal vervaar digd lekbakje, dat hij den afwasch goede diensten zal kunnen be wijzen. Dat dit exemplaar niet berekend is op 'n erg groot huis houden behoeft wel geen betoog. Het ophangen van bezems e.d. vor,mt nog dikwijls een heel probleem. Hoe vaak de lusjes voor het ophangen niet stuk of in de war raken, zal iedere huis vrouw uit ondervinding wel weten Een practische oplos sing zien we op de foto. Aan een houten staaf zitten stalen houders, die verschuiven kun nen en waaraan de stelen van de bezems enz. bevestigd kun nen worden. Ten slotte onze derde foto, die zeepbakjes van gummi laat zien, welke van onderen gedeeltelijk open zijn, zoodat overtollig water makkelijk kan wegvloeien. Het practische van deze zeep bakjes is, dat de twee zuigers, wanneer ze even bevochtigd worden, overal tegen den muur kunnen worden bevestigd, zoo- dat we bet zeepbakje overal mee kunnen nemen. Het gummi is ook makkelijk schoon te hou den, zoodat we alles bij elkaar met een bijzonder practisch voorwerp te doen hebben. ANTOINETTE W. M. VAN 1NOEN. De huisvrouw van tegenwoordig heeft het wat het werk betreft wel heel wat gemakkelijker dan haar zuster van een jaar of tien geleden De moderne techniek immers is een belangrijke plaats gaan innemen, ook in het huishouden, en nog steeds is de industrie er op uit, nieuwe dingen voor de huisvrouw te bedenken, die haar het werk op een of andere manier kunnen verlichten. Xu is het ontegenzeglijk een feit, dat lang niet alle vindingen van de moderne industrie zoo maar voor iedere huisvrouw bereikbaar zijn. Veelal vormt de nog hooge prijs een beletsel voor den aanschaf, zooals bijvoorbeeld bij verschillende eleetrische apparaten het geval is. Maar aan den anderen kant mag toch ook niet uit het oog worden verloren, dat de te besteden prijs er later bij stukjes en beetjes in het gebruik vaak weer wordt „uitgehaald" en verder kent iedereen wel het gezegde Tijd is geld, dat zeker niet in de laatste plaats op het huishouden van toe passing is. De huisvrouw, die, doordat zij een of ander tijdbesparend apparaat aanschaft, per dag voortaan een uurtje meer overhoudt, kan dien vrijgekomen tijd prachtig besteden door wat meer kleedingstukken zelf te vervaardigen, waardoor zij toch ook weer geld uitspaart En zoo zijn er nog meer dingen te noemen. In ieder geval zien we alweer, dat we alle zaken vanuit verschillend oogpunt moeten bekijken en wel degelijk het voor en tegen moeten overwegen alvo rens een beslissing te nemen. Veel huisvrouwen kunnen maar moeilijk besluiten tot aankoop van allerlei moderne apparaten, uit een zeker conservatisme. Zij zijn wat huiverig voor al die nieuwe dingen, en maken het zichzelf vaak onnoodig moeilijk. Waarom immers zouden we niet zooveel mogelijk mogen profiteeren van het gemak dat ons

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 36