laatste plaatje brengt 'n casaque met wijd-klokkenden schoot, die uitsluitend gereserveerd dient te worden voor lange, slanke figuren. De mode der casaques biedt 'n prachtgelegenheid om wat meer variatie in onze garderobe te brengen. Voor één enkel rokje één eenvoudige en één meer gekleede tuniek en we zijn weer behoorlijk ingespannen. Tot vreugde van welhaast alle dochtoren Eva's herleeft de belang stelling voor de tuniek. In afwachting van de herfstmode, door Parijs gelanceerdverovert de casaque, hetzij lang of kort, klokkend of vrij sluik, de harten der vrouw. Meestal is de casaque levendig van kleur en motief en wordt er dus gewoonlijk een glad rokje onder gedragen, waaraan desnoods wat ruimte gegeven kan worden door ragfijne plissé's. Het eerste plaatje brengt 'n casaque van terra wollen stof op 'u zwart rokje. Deze casaque, die kennelijk bedoeld is om er op vroege herfstdagen in te wandelen, ontleent haar charme voor een niet gering deel aan de markante applicatie van dezelfde zwarte stof als waarvan het rokje gemaakt is. Het plaatje laat nog eventjes zien, dat de tuniek van achteren gespleten is, wat nauwe tunieken op het oogenblik veelal vertoonen. Plaatje nummer twee brengt op 'n eenvoudige jurk 'n jasje, dat echter óók als blouse te dragen zou zijn. Het wit-zwarte ru'tje duikt voor de zoo- veelste maal weer op en zal voor de zooveelste maal ook weer overwinnen De derde en vierde casaque zijn wat meer gekleed en uitstekend geschikt voor thee, diner en ook klein avond-toilet. Kleedt het derde model af en is het daardoor ook geschikt voor de wat zwaardere vrouw, het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38