"VASELINE CHESEBROUGH" NUTTIGE WENKEN COR RESPON DENTIE Constipatie 'Wordt over wonnen door de darmf»nc«e t normaliseeren Nor macol Voor regelmatige werking! DRIE LEUKE KINDERJURKJES 39 Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend JJjn aan hel mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets. 15 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bg uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (liefst van b ct.) aan hel PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Aan zee heeft ons schoenwerk veel te lijden en het verdient daarom wel aanbeveling eenige voorzorgsmaatrege len te nemen. Op de eerste plaats nemen we geen fijn, teer schoenwerk mee en op de tweede plaats is het aan te raden, de geheele zolen, in het bijzonder aan de kanten, even te vernissen, zoodat het zeewater het leer niet kan doen verrotten. Een verfvlek op een handschoen kan gemakkelijk worden verwijderd met behulp van witte terpentijn. Blijkt de vlek hardnekkig, dan verwarmen we de terpentijn even, echter niet op het vuur, doch au bain marie. Wist u, dat meubels van eikenhout in goede conditie blijven, wanneer we ze elke week even afwrijven met war men, verdunden azijn, alvorens ze te politoeren Natuurlijk moeten ze dan eerst weer volkomen droog zijn, vóór we met politoeren beginnen. Het is nog niet iedere vrouw bekend, van hoe groot belang het is, dat zij bij het koopen van stof voor een jurk even haar hoed afzet wanneer zij de stof tegen de wang houdt om te zien of de kleur haar goed staat. Misschien lijkt dit- wat overdreven, maar dat is het inderdaad niet. Wat mét een hoed op goed stond, kan later wel eens erg tegenvallen omgekeerd natuurlijk ook, hoewel niet zoo dikwijls. Een heel oude en hardnekkige inkt vlek uit b.v. een zijden jurk kunnen wc nog wel eens verwijderen, wanneer we ze enkele seconden dompelen in verdunde ammonia, er daarna zout op strooien en vervolgens borstelen met citroensap. Wanneer we het kleeding- stuk daarna op de gewone wijze na- wasschen, zullen ook de laatste sporen van de vlek in de meeste gevallen ver dwenen zijn. Jodiumvlekken op beddegoed kunnen meestal direct verwijderd worden, als we het stuk onmiddellijk in kokend water dompelen. Gummischortjes moeten geregeld met water worden schoongemaakt. Het is uitstekend, ze daarna met wat talk- poeder te behandelen het rubber zal langer meegaan. Verwaarloosd linoleum kunnen we weer een heel eind opknappen als we terpentijn of paraffine gebruiken. Deze middelen zijn beter dan zeep en water. Zijn we bang, dat wit zijden goed geel wordt in de wasch, dan kan het aanbeveling verdienen, in het wasch water een beetje melk te doen. H. V. te P. Tegen de bruine vlekjes in het gezicht worden verschillende middeltjes aanbevolen, die echter geen van alle afdoende zijn. Probeert u het eens met citroensap. BABY KIJKT naar het potje "Vaseline Chese- brough". 't Is waar - baby kan niet lezen, wat op het deksel, noch wat op het etiket staat. Ook kan hij niet "Chesebrough" zeggen en zelfs niet "Vaseline" - maar het potje "Vaseline Chesebrough" kent baby heel goed I En moeder kent de snel genezende werking van "Vaseline Chesebrough" nog beter 1 Want haar eigen moeder gebruikte 't al. zeggen dokters. Zelfs de halsstarrigste verstopping kunt U genezen, indien de normale darmfunctie langs natuur lijken weg wordt hersteld. Zoek geen tijdelijke verlichting door het inne men van „ruw-reinigende" laxeermid delen.Zij veroorzaken een radicale,,op ruiming", maar kunnen op den duur een schadelijken invloed uitoefenen. Normacol herstelt de normale darmfunctie. De Normacol-korreltjes, bereid uit plantenhars, zwellen in den darm- inhoud gelatineus op en maken de ontlasting los en gemakkelijk. Door de genezende werking van Normacol raakt U er ook niet aan gewoon. De kleine hoeveelheid, zuiver plantaardige frangula, die Normacol bevat, stelt de spieren 693. met bovenstuk, waar aan een ruim Mok kend rokje gezet is. Ben. stof: 1.50 m. a 100 cm. br. Verkr. in bovenw60 en 64 cm. 1 694. Geruit met ballonmouwhals, mouw en rokje ge garneerd met schuine strookjes. Ben. stof: 3 m. d, 80 cm. br. Verkr. ii 76 en 80 cm. 695. Meisjesjurkje van genopte zijde, ge garneerd met volant. Ben. stof 1.50 m. d 100 cm, br. Verkr. in bovenw. 64 en 68 cm. van den darmwand in geregelde wer king, totdat de normale darmfunctie weer is ingetreden. Raadpleeg Uw dokter; hij zal U Normacol aanbeve len. (Prijs fl. 1.-, groote bus fl. 2.20.) Stuur onderstaande coupon in open envelop, gefrankeerd met 11/2 ct. postzegel, of zend ons een briefkaart. Dan ontvangt U gratis en franco een monsterbusje Normacol, ge noeg voor 2 dagen. Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31, Amsterdam O. Zend mij gratis en franco een proefbusje Normacol. P 4 H Den Heer Mevr. Mej. Plaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 39