DE PILOOT, DIE LIEVER GEEN STEWARDESS MEE HAD door CAlfred Fredrick Kalberer iüfiSMaaie< De motoren stonden stil, maar de trekking van de propeller was zoo sterk, dat Gail's uniform-rok strak om haar heen woei, en daardoor kon zij de cabine niet inkomen zonder de hulp van den tweeden piloot McDonald. Hij verstrekte die hulp door haar op zijn armen te nemen en zoo, met haar voeten vooruit, door het deurtje te schuiven. En toen zij stond, voelde hij, dat hij de dienstverrichting lang niet onaangenaam had gevonden. „Hebt u alles vroeg hij. Door de ovale deuropening omlijst keek zij lachend op hem neer. De knapste stewardess op de lijn, dacht Mac. Niets zoo leuk als zoo'n massa zwarte krullen onder zoo'n mutsje nu en haar teint was goudbruin en haar oogen waren warm grijs. Hij trok zich op aan den vleugel, sprong in de cabine en zei„Hebt u 't nieuwste mopje van de mecaniciens al gehoord V' Gail was bezig, de blikjes na te tellen ze schud de alleen maar even het hoofd. „Nou, zè zeggen dat een bemanning bestaat, uit een piloot en zijn kameraad en een speelkameraad.'" Haar oogen tintelden. „Wij weten 'n veel hetere vergelijking voor den piloot en den tweeden piloot." „Zeg maar op." „Nou, wij noemen de piloten ratten, en de leer lingen muizen, die ratten probeeren te worden." McDonald grinnikte. „Dat meent u nietMaar ik vind u een heel geschikte speelkameraad. Ik zou best met u overweg kunnen." „Zoo Ik kan anders met u niét overweg. U staat voor m'n voeten, en ik moet aan 't werk. Opschieten Zij keerde zich om, en begon schoone witte hoezen over de kussens te doen. Maar de piloot het zich niet zoo makkelijk afschepen. „Gaat u met me mee de stad in, als we aankomen vanavond t" Zij schudde het hoofd. „Nee. Dan ga ik slapen. „Ik weet, waarom u niet wilt," zei Mac. „Om Larry Hanson." Er schoot een blos in Gail's wangen en haar oogen schrokken. „Als u maar niet denkt, dat hij u aankijkt," ging Mac voort. „Alle stewardesses zijn gek op hem, en u vooral." Haar oogen werden grooter. „Hoe komt u daarbij, ik vooral Hij heeft me ééns bij 'n klein tochtje op de plaats van den tweeden piloot laten zitten, en" er kwam iets triomfantelijks in haar stem „hij heeft me de instrumenten uitgelegd en me even laten sturen. Hij wist, dat ik al een paar lessen genomen had." Toen week de triomf en klonk haar stem gedrukt. „Maar nu spreekt hij amper tegen me." Die droefgeestigheid bracht McDonald tot de vraag „Weet u dan niet, wat. u gedéan hebt 1" Zij schudde het hoofd. McDonald keek onrustig, maar hij was nu eenmaal te ver gegaan. „Ik praat mijn mond voorbij," zei hij, „maar ik dacht, dat u 't wist. De heele lijn weet 't. U hebt een blunder begaan, dien een piloot nooit vergeven kan. „Wat dan I" Gail's stem klonk verschrikt. „Weet u nog dien laatsten keer, toen u met Hanson vloog, toen 't zoo'n slecht weer was een tijd Larry klom zoo steil, als hij maar dorst, om boven die wolken te komen, anders kreeg hij ijs, en toen hebt u alle vijf de passagiers van vóór naar achter in de cabine laten gaan. En allemaal tegelijk! „Dan konden ze beter zien, als we boven kwamen!" „Beter zien snauwde McDonald. „Snapt u niet, dat 't schip had kunnen duikelen, door dat geloop van vijf passagiers tegelijk Al is 't nog zoo groot, en al is 't zoo goed gebalanceerd, dat je met losse handen kunt vliegen, als geen mensch zich verroert en de kleppen vast staan, 't gaat met zijn neus naar beneden, als de piloot zich maar even naar voren buigtLarry was in z'n hoogsten klim en dan haalt u van die kunsten uitAls Larry 't wiel niet gauw 'n zetje had gegeven, en als de tweede piloot niet precies op tijd 't evenwicht had hersteld, dan had u wat beleefd Er kwam sarcasme in Mac's stem. „En dan bent u nog verwonderd, dat hij niet tegen u spreekt Hij drong langs het. verbleekte meisje heen en klom op zijn plaats in de cockpit. De mecanicien, die de motoren op gang gebracht en gecontroleerd had, klom er uit en rolde het. stuk zeil op, dat in 't gangetje had gelegen om den vloer schoon te houden. Ga.il ging hem stil uit den weg, maar haar hart bonsde, toen zij hem buiten tegen iemand hoorde spreken, 't Was de man maar, die de tkermos- flesschen met. koffie bracht, en zij dwong zich, om kalm tegen hem te spreken en rustig haar werk te vervolgen. Toen zij haar naam, mej. Andrews, in de gleuf op de deur van de cockpit stak, zag zij Hanson aankomen. Weer gaf de aanblik van zijn slanke, stevige figuur in de nette uniform, van het magere, bruine gezicht onder de keurige pet, haar een warm gevoel. Maar hij was hoos op haar. Misschien ging hij er anders over denken, als zij 't hem uit legde. Zij drong haar tranen terug en ging de cabine weer in, blij en bang tegelijk. Larry Hanson, die een taschje in zijn rechterhand en een radio-koptelefoon in zijn linkerhand mee droeg, was in een woest humeur. Toen hij vluchtig naar het naamlijstje keek, zag hij, dat juffrouw Andrews zijn stewardess was. Juffrouw Andrews Knap snuitje te veel en hersens te weinig, dat was haar ongeluk. Die lamme dames aan boord Deden niets dan malle dingen vragen en eoquetteeren. In den goeien ouwen tijd vloog je je post met enkel een parachute bij je, en dan zat je kalm, tot je d'r was. Toen had geen een piloot iedere honderd mij eten en koffie noodig. Ze boren den boel in den grond dacht, liij, met die vrouwen in mannenvoertuigen Hij verstrekte die hulp door haar op zijn armen te nemen en zoo, met haar voeten vooruit, door het leurtje te schuiven. Zijn gedachten vlogen terug de jaren door en vergeleken de oude postvliegtuigen met de huidige snelle machines, die als haaien door de lucht schoten, tweehonderd mijl per uur. Toen hij zijn koffertje aan 't eind van den vleugel neerzette, om zijn revolver en naamplaatje te voorschijn te halen, zag hij de dubbele rij sterren op zijn linkermouw. Iedere ster beteekende duizend vlieguren. En daarvan was een goed derde doel in den nacht gevallen, bedacht hij met trots. Toen hij zijn Colt 38 aan stond te gespen keek hij de gebogen lijn van het groote verkeersvliegtuig langs en hij kreeg een gevoel van macht bij 't besef, hoe dat aan zijn hevelen gehoorzaamde. Die uitrusting tegenwoordig was natuurlijk prach tig. Maar die stewardesses waren een last.hadden er slag van om precies 't verkeerde te doen. Net als je prettig op streek raakte met je machine, kwamen ze met. een broodje aanzetten. Hij klom in de cabine, zijn magere, bruine trekken nog strakker dan gewoonlijk. Daarbinnen konden twee menschen elkaar nooit ontkomen de piloot, die. een hekel had aan stewardesses en speciaal aan juffrouw Andrews en de stewardess, die eens vijf passagiers tegelijk verzet had, stonden tegenover elkaar. Als ik nu de goede woorden maar vind, dacht Gail, 't MoetIk kan niet hebben, dat hij me zoo aankijkt, alsof hij me haat. Zij legde haar hand op zijn armeen kleine, bevende hand. Ze zei„Meneer Hanson, 't spijt me zoo. ik wist, toen nog niet. De ijzige blik, waarmee hij haar aankeek, dwong haar tot, zwijgen. Ze weet dat ze knap is, zei Hanson bij zichzelf die vervloekte krullen en die roode mond. Lippen stift waarschijnlijk. Denkt dat ze iedereen inpalmt met die onschuldige oogen. Mij dan niet Hij schoof heel rustig haar hand van zijn arm.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 6