KONING GUSTAAF TENNIST.... Dete jotu s spreken wel voor zichzelf, zouden wij meenen. Daarom is het mis schien wel aardig, om onder het kijken door een tennisanecdote van .koning G staaf te eert ellenliet dtL end, aal tie Ziet eUsc/u ton n ia erg goea tea n speelt, zoo goed, dat hij gerust een wereldkampioen den hal toe mag werpen Dat kunnen we gerust van de huidige, nog in Europa regeerende vorsten zeggen, dat er niet één van hen onder de „rois fainéants" hoort, onder de „nietsdoeners" niet één verspilt zijn leven in het zalig bewustzijn van ijdele macht en voos vertoon, om den eersten minister te laten zorgen, gelijk de oude Merovingers het hun hofmeiers lieten doen. De koningen van vandaag liehben een zwaar en zorgenrijk bestaanhun plicht van staat eischt al hun krachten hun ver antwoordelijkheid vordert hun aandacht dag en nacht. Er is geen man tegen zulk zenuwsloopend werk op den duur bestand, als hij niet op zijn tijd ontspanning neemt. De beste ontspanning biedt dat spreekt voor eenieder vanzelf de sportbeoefening. De meeste vorsten van vandaag zijn dan ook sportieve mensclien. Maar de eene koning trekt zich, wanneer hij zijn ontspanning neemt, uit het openbare leven terug de eene vorst wenscht, als hij zijn krachten zoekt te herwinnen in de sport, zich zelf te zijn hij verlaat het terrein der publieke belangstelling en zoekt, de eenzaamheid. De eenzaamheid en de majesteit, der bergen lokken menig drukbezet en bekommerd hoofd van staat. Maar de ander zoekt bij zijn ont spanning juist de gewone menschen op. En zoo is het gesteld wel heel bijzonder met koning Gustaaf V van Zweden. Deze koning uit een der meest demo cratische landen van ons werelddeel zoekt den Zoo speelde hij ook eens met de wereldkam pioene Suzanne Lengten. Een wereldkampioen mag een koning wel een lesje geven. Suzanne Lenglen deed het althans, torn lachttul op: „Dat heelt me mijn minimier j'.ran ting ook al meer dan eens gezegd'.'' Zooals u wel weten zult, was de bekende Zweedsehe staatsman Branding socialist. mensch, wanneer hij zieh aan zijn lievelingssport, het tennisspel, overgeeft. Niet altijd wordt 's konings noodzakelijke ontspanning gerespecteerd de vorst kan als het ware geen racket in de hand nemen, of dat moet gefotografeerd worden. Het gevolg zou wel eens kunnen zijn, dat de een of andere domme leek meenen zou, dat deze koning meer tennist dan regeert. Het tennisspel echter geeft hem juist die vrije en over het geheele lichaam verdeelde beweging, welke hij behoeft, om straks weer stram en ernstig achter het bureau de dikke portefeuilles met staats stukken door te nemen. Het tennisspel is bovendien een spel van berekening en fijnen geest. Deze quali- teiten van het spel worden door de verschillende houdingen van den vorst op deze bladzijde wel duide lijk vertoond tennis oefent den geest en houdt het lichaam lenig. Daéroni, neemt dat vrij aan, speelt koning (fustaaf van Zweden zoo hartstochtelijk tennis. koning Gil staaf te vaak den hal naar de rechterhelft van het veld. sloeg. „Majesteit," riep ze, „alstublieft meer naar links spelen!" Zoodra koning Gustaaf dot hoorde, merkte hij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13