ZEEUWSCHE OMROEP 25 Mevr. de wed. IT". Kubly-Struijk te Vlissingen vierde onder groote belangstelling haar negentigsten verjaardag. Mevr. Kubly wordt ten huize van den heer Hillinga in de bloemetjes gezet. De harmonie ,,Ons Ge noegen" bracht een sere nade, waarbij de familie op het balkon toeluisterde. De heer en mevrouw Dees vierden te Neuzen hun zil veren hmvelijksjeest, dat voor het Chr. Neuzensch mannenkoor en de Chr. Gymn astiekvereeniging E.M.M., waarvan de heer Dees voorzitter is, aanlei ding was tot een hartelijke huldiging. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat daar j.l. Donderdagmorgen een leven dige visscherij heeft geheerscht. Door het troebel worden van het water in den Watergang kwamen honderden palingen boven, die door handige menschen met schepnetjes werden ge vangen en op denzelfden tijd heeft een koene redder een Aaltje uit de Binnen haven gehaald, dat in den vorm van een jongedochter uit een jachtje getuimeld was Uit Walsoorden vernamen wij, dat de ongeluks-motorveerboot „Prins Hendrik" thans op de Westerschelde weer haar schroef en as verloren heeft. Er gaan nu stemmen op om het vaar tuig om te bouwen tot een duikboot. Dit zou echter pas kunnen gebeuren indien een onderzeeër niets anders te doen had dan te zinken, 't Beste lijkt den deskundigen nog, dat men er een trekschuit van maakt, welke dan tevens zou kunnen dienst doen voor vlagge- schip van de botervloot der Crisis- zuiveleentrale Men seint ons uit St. Laurens, dat daar 'n luxe-auto is omgekanteld, waar in vier personen en een reusachtige schotel met hors d'oeuvre gezeten waren. Het grootste deel van den inhoud is in doktershanden gevallenmet het andere deel heeft de jeugd van St. Laurens gepicknickt Een reiziger in poetsmiddelen heeft te Goes verschillende rijwielhandelaars er tusschen gehad. De schuldige is nergens meer te vinden. Zal natuurlijk de plaat gepoetst hebben De politie te Kloosterzande heeft, naar men ons telefoneert, op den weg een aantal vet-emmers in beslag ge nomen. Houders van vetplanten zullen goed doen, deze tijdig van een handerolle te doen voorzien Te Terneuzen is een heele rits schepen in ongelegenheid gekomen doordat er in de schroef van de sleepboot een draad is geraakt. De rivierpolitie dringt er ten sterkste bij de schippersvrouwen op aan, gedurende liet verstelwerk wat voorzichtig te wezen met het naaigaren. Vijf verontwaardigde menschen te lerseke deelen ons mede, dat een han delaar uit ïs .-Brabant in hun dorp vijftig hanen voor hennen heeft ver kocht aan amateur-kippenhouders. Om nog meer schade te voorkomen, roepen wij even rond, dat hanen hooge kammen, monumentale staarten en groote sporen hebben en niet kakelen maar kraaien. Wie er meer van weten wil, klimme naar de windvanen op de torens Te Kaapduin werd voor het eerst in de duinen een ringrijdenj gehouden, waarvoor de pensiongasten verschillende prijzen beschikbaar stelden. Dat er nog vele prijzen gegeven mogen worden, hoera! Te Zaamslag is, naar wij vernemen, een uitgebreid festival gehouden. Onze berichtgever geeft hoog op van de groote deelneming van het toege stroomde publiek. Zeker in verband met de zware slagen welke de groote trom troffen Een hulpkommies is nabij Rilland betrapt op het smokkelen van sigaret tenpapier. Aan de hand van de wet tegen de oneerlijke concurrentie hebben de an dere smokkelaars zijn ontslag weten te bewerkstelligen Wij sluiten thans tot de volgende week, dames en heeren Zaterdagavond werd te Souburg een Hoode Kruis- demonstratie gegeven. Het verroeren der gewonden per xdot over het kanaal.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27