m ■sHm l ictor MacLaglen in zijn indruk wekkende uniform van kolonel bij het Fransche Vreemdelingenlegioen. en of men zonder meer de Oobi- woestijn naar de H ollywoodsche terreinen heeft overgebracht, alles inclusief inboorlingen en verdere entourage. Met dergelijke duidelijke en angstwekkende overtuigende beelden is het niet moeilijk meer onder den indruk te komen van het drama, dat men voor zijn oogen ziet afspelen. Ja, eerder zou het moeite kosten er niet op te reageeren. Zoo bezien, behoort deze film dan ook ongetwijfeld tot een der indrukwekkendste van de nieuwe producties, en er moet al heel wat bijzonders komen, wil zjj geslagen worden. In woeste vaart rennen de 10.000 inboorlingen op het bataljon legion naires af. Deze foto toont duidelijk met welk een zorg aan deze film gewerkt werd. Claudette Colbert, het meisje, dat gedreven door een groote liefde, een geheel regiment voor afslachting behoedde. De markt in het kleine stadje, waar alles door elkander krioelt waarschijnlijk geen verhalen meer bedenken, die niet op een of andere manier in het vreemdelingenlegioen waarheid zijn geweest, vooral ten tijde dat men er nog niet in geslaagd was, het heele Afrikaansche gebied te onderwerpen en de stamhoofden zich vrijelijk konden vereenigen om verzet te plegen. In deze film, welke grootendeels naar het bekende boek van de schrijfster Ouïda werd vervaardigd, is dat o.a. het geval, en om maar zoo „natuurgetrouw" mogelijk te zijn, heeft men tot adviseurs eenige lieden genomen, die van 5 tot 15 jaar in het Fransche legioen gediend hebben, en dus zoo ongeveer wel zullen weten hoe het daar toe gaat. Dat het allemaal geen lieve jongens zijn, is een feit en dat ook de offi cieren qua karakter niet direct tot de meest nobele naturen belmoren, is ook geen geheim meer, sinds men weet, dat het legioen vaak als strafkolonie voor het Fransche kader gebruikt wordt. Jammer is het daarom in zekeren zin, dat de populaire Victor MacLaglen een tamelijk onaan gename officiersrol heeft te vervullen, waarbij hij zijn aanvankelijke macht misbruikt, om een ver meenden mededinger naar een meisje te laten af slachten. Weliswaar ziet hij tenslotte het misdadige van zijn plan in en doet hij al het noodige om zijn daad weer ongedaan te maken, maar dat neemt toch niet weg, dat bij de vertooning menig gevoelig toeschouwer hem het woord „schurk" zal toesissen, en eerlijk gezegd, verdient deze knappe acteur dat niet. Integendeel in welke film men hem ook ziet. hij is bijna altijd goed en stoeds gelukt het hem om, ondanks het brutale, grove en dikwijls krachtdadige optreden, een bepaalde sympathie te verwerven. De harde bolster is zoo doorzichtig als glas en steeds heeft men daarin een gouden hart bespeurd. Dat deze film kreten van gerechtvaardigde bewon dering zal afdwingen, is zoo zeker als 'watal was het alleen maar vanwege de grandioze regie, wat de woestijn en gevechtsscènes betreft. Het is werkelijk bijna ongelooflijk, wat op dit gebied verricht werd. Onze overzeesche verre buren schijnen werkelijk nergens meer voor te staan. Het is, of de branden de zon van Afrika voor deze gelegenheid geleend werd EHH

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37