EN FILMFI ZONDER RMAMENT STERREN E 11 Een gymnastickleerares heeft zich in haar mooiste avondjapon gestoken en zal de vereischte scène ook eens spelen; derhalve is zij de smartelijk smachtende vrouw en roept zij uit, denkend aan haar echtvriend ,,Waar kan hij toch blijvenV Deze meneer heeft van zijn leven zooveel liefdesromannetjes verslonden, ca zijn vrouw heeft in haar jongere jaren zooveel ontroerende aanzichtkaar ten gekregen, dat zij beiden ervan overtuigd zijn lang niet gek te spelen. Van den beginne af aan is de Fransche film productie bekend geweest om het feit, dat zij het minder met „schoone" en „bekoor lijke" en „verleidelijke" sterren deed dan wel met eenvoudige volkstypes. Nu werden de rollen van het eenvoudige volkstype gewoonlijk natuurlijk ver vuld door tooneelspelers en actrices van naam; maar toch kan men wel zeggen, dat het Fransche filmfirmament een uitspansel met heel weinig ster ren is, en zeker, wanneer men het woord „ster" opvat in den echt-Amerikaansehen zin. Een groote Fransche filmmaatschappij heeft het Een verzoeningsscène, waarbij de mannelijke film- artist zich als een tenor ontpopte. eens willen probeeren, om alle sterren van den film- hemel uit te dooven. Zij heeft een wedstrijd georga niseerd voor adspirant-filmacteurs, voor dilet tanten van alle leeftijden en allen stand. Dezen moes ten echter met paren optreden en daarbij een scène spelen, waarin een man wat laat thuis komt en een standje van zijn eega krijgt. Studenten en atelier meisjes deden mee, huisvrouwen en handelsreizigers, schoolmeesters en matronen. Enfin, het resultaat van deze opvoeringen kunt u op deze pagina bezien. Sommigen meenen, dat zij toch eigenlijk een tweede Greta Garbo zijn, anderen denken, dat zij het aller- ontroerendst spelen, als zp poses aannemen, die onze grootouders op aanzicbtkaarteu van de vorige eeuw bewonderden. Men kan wel zien, dat deze bakkersjongen in zijn Zondagse,he pak en het verkoopstertje in haar mooie jurk, ook als zij niet voor de film spelen, erg veel van elkaar houden. Zij hebben het natuurlijkst ge speeld en daarom ook dezen eigenaardigen wedstrijd gewonnen. Als deze mevrouw niet denkt, dat ze het beter doet dan Oreta Garbo, dan meent ze toch, dat ze Mariene Dietrich naar de kroon steekt,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 11