Zeeuwsche Sport 19 De Vlissingsche zweinclab organiseerde op Zaterdag 21) Aug. een goed geslaagden zwemwedstrijd, waa aan werd deelgenomen door de clubs van Vlissingen, Goes, Sas van Gent en lire:-hens Overzicht tijdens het nummer vrije slag heeren. Voetbalkampioenen schijnen op ieder moment van het jaar geboren te kunnen worden. In de meest verborgen hoeken van ons Zeeuwsche landje duiken zoo nu en dan matadors van het groene veld, althans in hun afdeeling. op. Feest gerecht weerklinkt dan en men zou al een zeer overtuigend redenaar moeten zijn, om den voetbal enthousiastelingen aan het verstand te brengen, dat er „één enkele club in het Zuiden is, die de hunne kan verslaan." Gezonde vroolijkheid en gepaste vreugde over een dergelijk resultaat mag er zijn en men kan zelfs in die oogenblikken wat meer tole- reeren dan anders. Welnu, er is dan vorige week in Zeeland een voet balkampioen ter wereld gekomen en wel 's Heer Arendskerke, dat in één lange en razende spurt de hoogste plaats in afdeeling II van de Zaterdag competitie van Zuid-Beveland bereikte. Men schijnt in deze club de moeilijkheden, waarmee langen tijd geworsteld is, te hebben overwonnen en de terugkeer in de gelederen der competitie-spelers is meteen een joyeuze entree geworden in de Zaterdagcompetitie. Ongeslagen beëindigde 's Heer Arendskerke de com petitie, met 'n punten voorsprong van 5 op Ierseke II, dat een goede tweede plaats te veroveren wist, waar geen andere tegenstander vat op kon krijgen. Hans- weertsche Boys II kwam wel dicht in de buurt en bleef slechts twee puntjes onder de Ierseke-ploeg, dank zij de overwinning op Kruiningen II in den laatsten wedstrijd. De jongens van Kruiningen moesten daardoor de vierde plaats blijven bezetten met drie punten achterstand op Hansweertsche Boys De start voor het nummer wije slag dames. dan voetbalfestiviteiten en daar door hun club een groot nadeel berokkenen, daarover zullen wij geen oordeel geven. Het zou boven dien niet vleiend zijn, al moet direct weer worden toegegeven, dat de kleine dorpsgemeenschappen,bezit tende diverse vereenigingen op allerlei gebied, nogal eens met moeilijkheden moeten kampen. Wemeldinge en Kapelle zijn nog steeds de gegadigden voor het kampioenschap en in de resteeren- de twee wedstrijden zal het pleit beslecht moeten worden. De 3x60 m. estafette beluiort tot de meest spannende nummers. Den moment tijdens de 3x50 m. heeren. II. Door een overwinning hadden zij nog van plaats kunnen verwisselen, maar het is niet gelukt het zoo ver te brengen. De laatste wedstrijddag van deze afdeeling, waarin de op de ranglijst elkaar opvolgende ploe gen twee aan twee tegen elkaar speelden, is een bevestiging geworden van de juiste afspiegeling der krachtsverhouding, welke het ranglijstje geeft. 's Heer Arendskerke won van Ierseke II met 81, misschien wel wat te zware cijfers, maar toch be vestigend, dat de kampioen ook sterker is dan de tweede. Nummer drie won met 52 van nummer vier en tenslotte deelden nummer vijf en zes, Kapelle II en Waarde II, den buit met 2-2. Ook dit is een goede uitslag, omdat beide ploegen met een gelijk aantal punten, n.l. vijf, onder aan de ranglijst staan. Dat Kapelle II het hoogst geplaatst is, komt door het bezit van betere doelcijfers. Het was wel 'n heel interessant verloop, dat deze afdeeling had en speciaal de laatste wedstrijddag gaf drie interessante wedstrijden. liet lange-ajstandnummer (600 m.J is een der mooiste. Van de heeren werden v.l.n.r. Serening (van Vlissingen) 2e, Wagenaar (eveneens van Vlissingen) le en Vergouwe (van Breskens) 3e. Van voren noor achteren mej. de Graaf van Goes, mej. van Mélle van Breskens en mej. de Jong ran Vlissingen, die in het 600 m. nummer resp. le, 2e en 3e werden. Terwijl de meeste sportbeoefenaars nog wel liefst in het water zidlen spartelen, opende Vlissingen het voetbalseizoen met een jubileum-wedstrijd tegen Goes wegens het 20-jarig bestaan der vereenigingMoment uit den wedstrijd. De muziekrereeniging „Ons Genoegen" luisterde dezen wedstrijd op. Afdeeling I had een minder prettig verloop, althans de laatste weken. Twee wedstrijden vonden geen doorgang, omdat een der partijen niet opkwam. Er zijn verschillende kanten aan dergelijke zaken, indien men er een oordeel over wil uitspreken. Naar onze meening is, aan de hand van de reglementen, welke een Bondsbestuur nu eenmaal te handhaven heeft, in beide ge vallen juist gehandeld. Wat in deze „sport"-affaire, want als zoodanig moet men de zaak bekijken, echter ontbreekt, is verdraagzaamheid en onderlinge hulp en steun. Bovendien was met een beetje goeden wil en moeite van beide partijen deze zaak op te lossen geweest in beide gevallen. Daarvan was bovendien het gevolg geweest, dat de competitie prettiger was verloopen en vlugger afgewerkt. Wanneer een elftal in de onmogelijkheid verkeert om op te komen, dan heeft o.i. de tegenpartij gebruik te maken van de macht een accoordbevin- ding te geven en daarmee zijn sportmakkers uit den nood te helpen, hoe onprettig het misschien op een oogenblik voor het eigen volkje ook wezen mag. Men moet toch de zaken in de sportwereld sportief oplossen en bovendien er een eer in stellen om den sterksten tegenstander het hoofd te kunnen bieden. Het is toch gelukkig nog niet zoover in de Zuid-Beve- landsche competitie, dat het om recettes e.d. gaat, waardoor de „sport" op den achtergrond komt. Aan den anderen kant heb ben de tegenstanders alles in het werk te stellen om een oplos sing te vinden, waardoor hun niet-spelen geen nadeeligen invloed op de belangen van de tegenpartij heeft. Dit nu is o.i. in deze gevallen ook niet geschied. Voetballers, die verstek laten gaan in het seizoen, om deel te kunnen nemen aan andere

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19