Melk plus Mout Eieren OVOMALT1NE eeft U O Meer gezondheid 0 Meer kracht Meer weerstandsvermogen meer evenskracht 27 „De aandeelen," zei Beentjes be- „Ik heb mijn aandeolen aan Beentjes daard. „Ik heb gepiekerd over de aan- verkocht, en de jouwe ook." deeien." Er kwam een diepe stilte. „0, zoo," zei De Vinne onverschillig. „Heb je me verstaan vroeg De „Wat is daar over te piekeren, jongen I" Vinne. „Nou, ik was bang, dat ze mijn neus „Ja, ik heb je verstaan," zei de stem, voorbij zouden gaan. Ik geloof, dat er zoo vreemd, dat De Vinne haar nau- van die zaak iets te maken is. Ik durf welijks herkende. „Hoeveel stuks heb wel haast zeker te zeggen," zei Beentjes je verkocht vroeg Pole, met overtuiging, „dat ik geld als water „Honderdtachtigduizend. Ik kon 't kon verdienen, als ik de baas was." wel met jou in orde maken, dacht ik." „Dat ben ik met je eens," zei de Weer stilte, ernstige heer De Vinne. „Wat zei Beentjes tegen je V' ,,'t Gaat hièrom," zei Beentjes. „Ik „Hij zei, dat hij met jou geen zaken heb dat lijstje van je bestudeerd, en meer wou doen." 't lijkt me, dat 't grootste deel van de „Goeie genade," kreunde Pole, en tweehonderdvijftigduizend stukjes aan hij vervolgde „Groote genade jou hoort öf aan een der Poles aan „Wat is er T" vroeg De Vinne snel, onzen waarden Joe of aan onzen onraad ruikend. waarden Fred, dat weet ik niet." ,,'t Zelfde zei hij tegen mij ook," „Aan onzen waarden Fred," zei De steunde de ander. Vinne. „Wacht even. Ik ben over 'n kwar- „Als er nu iémand is, dien ik van- tier bij je." avond niet wensch te ontmoeten, en Eér er een kwartier om was, vertelde morgen niet, en nooit," zei Beentjes, Fred Pole een ontstellend verhaal, „dan is 't Pole." Dien avond om negen uur was Beentjes „Je hóéft hem niet te ontmoeten," bij hem gekomen met het aanbod, zijn o-limlachte De Vinne. aandeelen over te nemen. Maar Beentjes „Ik weiger zelfs beslist," zei Beentjes, zei er bij, dat hij onder géén omstandig- opeens woest, „aandeelen van Fred te heden. koopen. De jouwe zal ik nemen, maar ik koop er geenéén van Fred." De Vinne dacht snel na. „Dat hoeft ook niet," zei hij kalm Mijn aandeelen wou koopen t" vroeg De Vinne vlug. „Dat eigenlijk niet precies," zei Fred. „Maar hij gaf me te verstaan, dat hij „Ik heb Fred z'n aandeelen namelijk de stukjes liever van mij kocht dan van overgenomen vanavond, de meeste een ander, en ik dachtlaten we maar tenminste. Ik zou je. 's kijken. hij rekende snel „ik zou je honderd tachtigduizend aandeeltjes kunnen le veren tegen negentien tien." „Achttien shilling," zei Beentjes vast beraden, „geen penny méér." Zij worstelden vijf minuten over den prijs, en toen, in een uitbarsting van edelmoedigheid, gaf De Vinne toe. afwerken ik kon 't met jou wel door de telefoon in orde maken, dacht ik dus ik verkocht hem. „Hoeveel jammerde De Vinne. „Honderdvijftigduizend," zei meneer Fred, en de twee staarden elkaar aan. De Vinne likte zijn droge lippen. „Dus," zei hij, „we hebben hem samen driehonderddertigduizend aan- „Achttien shilling dan. Je bent een deelen verkocht. Er zijn er maar twee taainagel," zei hij. „Zullen we morgen- honderd-vijftigduizend uitgegeven, dus ochtend afwerken we moeten tachtigduizend aandeelen „Nu afwerken," zei Beentjes. „Ik heb leveren, die niet bestaan, öf hij kan koopcontracten en een chèque-boek ons aanklagen wegens oplichting." bij me." Het bleef lang stiltoen zeiden beide De Vinne dacht even na. mannen tegelijk, alsof de gedachte nu „Best," zei hij. „Geef maar hier je eerst in hen opkwam contract." „Wat een ellendeling Beentjes haalde een papier te voor- Den volgenden morgen bezochten schijn, vouwde het open en legde het zij Beentjes, en zij zaten een half uur op tafeltoen ging hij met waardigheid bij hem en toen zij vertrokken, hadden aan De Vinne's bureau zitten en schreef zij niet alleen de chèques achtergelaten de chèque. die Beentjes hun gegeven had, maar De Vinne kon in zijn eigen fortuinlijk- nóg een chèque, voor een heel lief heid niet gelooven. Hij had Beentjes sommetje, als schadeloosstelling, wel voor een kalf aangezien, maar niet Dien avond gaf Beentjes in een der voor zóó'n kalf. fijnste hotels een diner, dat klonk als „Bonsoir," zei Beentjes. Zijn gezicht een klok. Sanders was er, en Patricia stond ernstig, somber zelfs. Sanders, en Hamilton, en een zekere „En je zult nog wel somberder kijken, Vera, die door den stoutmoedigen vóór de maand uit is, vrind," dacht De Beentjes bij haar voornaam genoemd Vinne. werd maar de schoonste van allen Hij bracht Beentjes naar de deur, was zij, die aan Beentjes' rechterhand klopte hem op zijn rug, drong hem nog zat en met angst en beven luisterde naar een sigaar op, en bleef op de stoep staan, zijn groote speech. tot het achterlicht van Beentjes' auto „Laten wij heden drinken, bejaarde niet meer zichtbaar was. Toen ging hij vrienden, op Liefde en Hebzucht, aan zijn studeervertrek weer in en vroeg welke begrippen gekoppeld zijn de een nummer. Het was het nummer namen van den welgeboren heer De van Fred Pole's huis, en Fred Pole Vinne en die van mijn jeugdige aan kwam zelf aan het toestel. vallige typiste, mijn vriendin en ge- „Ben jij 't, Pole 1" zellin in moeiten en gevaren, de eenige „Ik ben 't," zei de ander, en er klonk waardige ouwe dame, als ik 't zoo zeggen vreugde in zijn stem. mag, die mjjn jonge hart heeft weten „Zeg Pole," grinnikte De Vinne, „ik te raken" hij ving den beschuldigen- zal je een heel stuk moeite uit handen den blik van Patricia Sanders op, kuchte nemen." en voegde er aan toe „hier in Europa „Hoe bedoel je 1" vroeg Pole. EINDE Het is 1 Sept. versche nen. Wonneer U 90 ct. stort op postgiroreke ning No. 6850 met vermelding „Java II", ontvangt U het prach tige werk franco thuis. Plaatjes van vorige albums zijn in Spaart plaatjes üoor album ..Java II f PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland- f 1.62% per kwartaal of f 0.1214 P« weck- Franco per post. f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. - Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51.Tel. Int. 13866. Giro 14,2700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stations weg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142. Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. wisselbaar voor plaatjes „Java II" en omgekeerd. Op verzoek wordt U gaarne een handleiding toege zonden met alle gegevens over het verzamelen der plaatjes voor dit en de vorige Droste-albums. De wetenschappelijke combinatie van de sterk geconcentreerde extracten van versche melk, versche eieren en Dr. Wander's Moutextract, waaraan alle ballast - stoffen, die het organisme maar nocdeloos vermoeien, zijn onttrokken, vormt in den vorm van Ovomaltine het beste middel voor het verkrijgen en het bestendigen van een ijzersterke gezondheid. Anderhalve dessertlepel Ovomaltine in een beker melk verdubbelen de voedings waarde van die melk Juist omdat U met Ovomaltine Uw voedsel zoo verrijkt, versterkt Ovo zoo. Binnen korten tijd bemerkt U reeds, hoe dat oude gevoel van veerkracht weer terugkeert, hoe Uw dagtaak U minder zwaar valt en hoe U Uw werkzaamheden weer verricht met een opgewektheid, die alleen gezonde menschen hebben. Ook voor Uw kinderen is Ovomaltine uitstekend. Het helpt ze door die moeilijke periode van leeren en groeien heen en vormt ze tot sterke, krachtige menschen. ENKELE BEWIJZEN. Alle K. L. M. - vliegtuigen der Holland-Indië-lijn heb ben Ovomaltine aan boord. Op de officieele menu's voor de deelnemers aan de Olympische Spelen 1932 en 1936 stond Ovomaltine vermeld. Bij apothekers en drogisten in busjes van 60 cent al

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27