EEN BRIEF PER WEEK LAMPEN GEBRUIKT „S U P E R-SIL C O" LAMPEN ARTHOS Constipatie mag niet tijdelijk verholpen worden U moet er van af komen." NOrUIacol - Voor regelmatige werking. 29 door Hellinger Heel nauwkeurig en met langzame het raadsel van Perkins moest hij ook zorgzaamheid telde de heer Seth oplossen. Ten slotte ging het tamelijk Watkins zes maal een postzegel gemakkelijk. Op een Donderdagmor- van een cent uit, legde ze naast elkaar, gen, toen Perkins zijn brief haalde en op «ing er nog eens, zachtjes mompelend, de gewone bescheiden manier wilde met den vinger over en schoof ze naar wegschuifelen, riep de postbeambte hem de weduwe Burbridge, die voor het loket na stond on geduldig probeerde te zijn. „Hallo, Perk, niet zoo haastig. Je „Dat is dan zes cent, zes maal één," hebt toch den tijd, niet Luister ns! zei hij rustig en langzaam. Seth was M'n dochter heeft zich verloofd ja, altijd rustig en langzaam; hij hield er wat zeg je er van en we vieren 't niet van zich te haasten, ,,'n Tikkie vanavond; heel gewoon, hoor, met 'n warm, hè?" voegde hij er welwillend glaasje bier en misschien '11 glaasje met aan toe. ,,'n Tikkie té warm eigenlijk, iets anders. Ik reken absoluut op je. Ik kan 't'echt. voelen, 't is té warm." De oude man zag geen kans om er „Je zou 't niet voelen, als je je luie aan te ontkomen en om acht uur dien lichaam eens 'n por gaf en wat flinker avond was hij bij den postbeambte, aanpakte," antwoordde de weduwe Om half twaalf was hij er nog. Het Burbridge, „je moest, eens weten hoe glaasje met iets anders Watkins een arme weduwe-vrouwnoemde het limonade en vond dat zelf Seth schudde afkeurend zijn hoofd, erg grappig was hoofdzaak gebleven „Het gouvernement van de Vereenigde en had het wonderbaarlijke bewerkt, Staten laat zich niet haasten, ook niet dat Perkins zich liet kennen als een door een vervelende zuuxkijkster als jij. gezellig prater. Hij praatte zoo veel en Volgende. 200 lang> dat Watkins den moed kreeg Een klein mannetje met een tevreden hem de vraag te stellen, waartoe hij de gezicht schoof vóór het loket. „Per- visite eigenlijk georganiseerd had. kins," kondigde hij aan. -Wat ik nou maar niet snap," zei „Oh, mogge Perk," groette Seth. hij met-de-vertrouwelijkheid-van-zes- Zijn goede humeur kwam al terug, glaasjes, „wat ik nou maar niet snap, „Effe'voor je kijken." Hij zocht in een is hoe jij aan den kost komt. Je leeft stapel brieven en vischte er een uit met maar raak en je voert niks uit, en het het stempel van New York. „Dat is 'm leven is warempel niet goedkoop tegen- dan weer, hè 1 'n Tikkie warm van- woordig. 't Is gewoon een raadsel voor «laag." het heele dorp." „Ja, tamelijk warm vandaag," gaf Perkins grinnikte vergenoegd. „Ik Perkins toe. „Zoo, dan ga ik maar weer. heb geen zorg. 't Huisje is mijn eigen- Tot de volgende week, Seth." dom, zonder zilveren dak, en ik heb Het bescheiden mannetje schoof het een vast inkomen; niet veel, maar ge- kantoortje uit. noeg voor 'n man alleen. Iedere week Perkins was de laatste 't was toch krijg ik m'n portie uit New York." al druk twee klanten tegelijk en „Die brief van Donderdagavond....?" Seth Watkins hing op zijn gemak uit „Natuurlijk." Perkins scheen te ge- het loketraampje, het vertrekkende nieten van de. sensatie welke hij veroor- mannetje nastarend. Als hij toch maar zaakte. „Ik krijg prompt iederen Don- eens wist, wat er achter die brieven derdag tien dollar uit New A ork. En stak. Hij knikte geheimzinnig tegen dat gebeurt nou al vierentwintig jaar den binnenkomenden Miller 't was lang. werkelijk heel druk vandaag en zei: Ik zal je vertellen, hoe dat in elkaar ,,'t Is dat. ik me nooit bemoei met zit. Als jongeman woonde ik in New andermans zaken, maar ik zou wel iets York; ik stond heel alleen daar, moest willen missen om te weten te komen, overdag hard werken dus wat zou waar die ouwe Perkins van leeft." ik 's avonds anders doen dan een potje Miller ging er graag op in. bier drinken, soms twee potjes bier en „D'r is niemand hier, die er iets van soms zooveel potjes bier, dat er woor- begrijpt, Seth. Hij is nou eenentwintig den kwamen met vrienden, en met lui jaar bij ons, eenentwintig jaar, en nog die geen vrienden waren. Afijn, op n nooit heeft-ie zóóveel gewerkt. Hij leeft avond raak ik verzeild in een geweldige maar voort en hij koopt nooit op de pof. kloppartij, waar ik niet veel plezier van Zou hij wat op de bank hebben had, want ik kreeg al direct een opdoffer „Bestaat niet," antwoordde Seth tegen m'n oog, die me naar het zieken- verontwaardigd „dan zou ik 't wel huis bracht. loen ik daar wakker werd, weten, 't Is een gek geval." hoorde ik dat ze me een oog hadden Het dorp dacht eigenlijk de geheele uitgeslagen, en toen het verband van week niet aan Perkins, behalve op Don- mijn gezicht ging, kreeg ik een briefje derdagmorgen. Dan zagen ze hem naar te lezen van den knaap, die me dal het postkantoortje gaan om zijn ge- cadeautje had gedaan, t .Speet hem erg, heimzinnigen brief te halen; hij leefde schreef-ie hij was dronken geweest, teruggetrokken in een klein huisje en maar hij wou graag iets terugdoen vooi was geen man, wien men gemakkelijk dat oog en daarom zou hij me voortaan vertrouwelijke vragen stelde. Hij gaf iedere week tien dollar sturen; meei niet veel uit, dat wist men wol, maar hij kon hij niet missen. Geen naam en geen betaalde alles prompt en leed nooit adres ik weet nou nog niet wie 't is, armoe. maar hij is de sec.urigheid in persoon; Het spreekt vanzelf dat men ging hij heeft al die jaren nog geen Don der - gissen en raden. Men maakte van den dag gemist. Nou, op tien dollar kun je 111 eenvoudigen Perkins een inbreker, die New York niet leven, en daarom ben gezellig rentenierde van zijn diefstallen; ik hierheen gekomen. En dat is alles, of een zakenman uit New York, die een „Ongeloofelijk," zuchtte Watkins na klein kapitaaltje uit z'n bankroet had de inspanning van 't luisteren ,,'t W as gered, of een vermogend man, die zich toch een behoorlijke vent. Hij scheen met een ongelukkige liefde in dit dorpje 't zich erg aan te trekken van dat begraven had. oog. Het. geheim zou met Perkins in het „Ja," antwoordde Perkins, „maar hij graf zijn gegaan, indien Seth Watkins zou 't zich nu nog veel meer aantrekken er niet alles op gezet had om er achter als hij wist, dat-ie me een oog had mtge- te komen hij wist alles van iedereen, slagen, dat. al lang van glas was DISTINCTIE De exquise schoönheidsproducten van het wereldbekende ^uis Lesquendieu Paris bezorgen U de charge en distinctie, welke de typische kenmerken zijn van de Fransche beau-monde. Eeuwen cultuur en Frcnsche "esprit" spreken uit elk artikel. Als vrouw van goeden smaak zult U zeker "Lesquendieu" niet wilien ontberen. De artikelen zijn overal verkrijgbaar tegen zeer atige orijzer 220V-100 Dl De nieuwe inwendig matte lamp met dubbel gespiraliseerden draad met tot 20 meer licht S c h o o nheidspr oducten Probeer niet Uw constipatie te ge nezen door het innemen van „ruw- reinigende" laxeermiddelen. Zij veroorzaken een tijdelijke, radicale „opruiming", maar kunnen Uw kwaal op den duur verergeren. Normacol geneest Uw constipatie. De Normacol-korreltjes, bereid uit plantenhars, maken de ontlasting los en gemakkelijk. Bovendien is een kleine hoeveelheid, zuiver plantaardi ge frangula toegevoegd, die de spie ren van den darmwand in geregelde werking stelt, totdat de nor male darmfunctie weer is ingetreden. Uw constipatie wordt door Normacol her steld en U raakt er dus niet aan gewoon. Normacol is absoluut onschadelijk. Uw dokter zal het advi- seeren. Prijs fl. 1.groote bus fl, 2.20; verkrijgbaar bij alle apothe ken en goede drogisterijen. Overtuig U van de genezende werking van Normacol en stuur onderstaande coupon nog vandaag in open envelop, gefrankeerd met 11 2 et- postzegel, of zend ons een briefkaart. Dan ontvangt U gratis en franco een proefbusje Normacol, genoeg voor 2 dagen. Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31 Amsterdam C. Den Heer: Mevr. Mej. Adres: Plaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 29