STEWARDESSES in opleiding Toekomstige Met de grondigheid, die de K.L.M. in alle dingen kenmerkt, worden op t oogenblik op Schiphol zeven nieuwe stewardesses opgeleid voor haar taak. Binnenkort zullen zij op de internationale lijnen verschijnen en met haar gedienstige beminnelijkheid den passagiers de reis veraangenamen. Voordat t echter zoover is, moeten de meisjes 'n cursus meemaken en voorschriften doorwerken om eindelijk, volkomen op de hoogte van alles wat tot 't vak behoort, als de gastvrouwen van de K.L.M. te kunnen optreden Eenige docenten, chefs van afdeelingen op Schiphol, zullen 't aardige zeven tal inwijden in de geheimen van haar aanstaand beroep. De heer Thomson, chef van de K.L.M. op Schiphol, begon z'n instructie met een beschouwing betreffende den stationsdienst. Vervolgens gaf de heer de Wit, chef passage, uitvoerigen uitleg over passage, boeking, tickets, bagage, passagiersbehandeling, transitomachines etc., waarbij de dames ijverig aanteekeningeü maakten. Op zijn beurt nam nu de heer P. Tax, chef propaganda en rondleiding de zeven toekomstige air-hostesses over voor 'n wandeling op t veld en kennismaking met de verschillende afdeelingen. De technische af deelingen en de motorwerkplaatsen werden met een bezoek vereerd, alsook de cabine van P. 22 en Douglas en terwijl de heer Tax vertelde, zaten de dames genoeglijk in de comfortabele stoelen. De cockpit van 'n Douglas De lieer Tax. propaganda-chef ran Schiphol, leidt de dames rond. De toekomstige air-hostesses krijgen onderricht ran den heer de Wit, chef van de afdeeling passage. Op den verkeerstoren ran Schiphol.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 2