D Kodak Film e origineele en ongeëvenaarde film WITCHOC WITCHOC WETENSCHAPPELIJK NIEUWS Opa's Lievelingslied TOCH EEN DIPLOMA STAATSEXAMEN OF H.B.S. 5-j.c.ï Koop Uw film bij den bono-fide foto-handelaar. TEGELTJES TABLETJES 32 Denk niet, indien U niet in de gelegenheid is geweest een Gymnasium of H. B. S. te bezoeken, dat de voorrechten, aan deze diploma's verbon den, voor U onbereikbaar zijn Voor U bestaat nog de mogelijkheid het Staatsexamen of het Extraneusexamen af te leggen leder, die over normale studiecapaciteit en voldoende vrije tijd beschikt, kan zich voor deze examens voorbereiden. Onze schr. cursussen behandelen de volledige examenstof en staan onder leiding van volledig bevoegde leraren, deels zelf verbonden aan Gymnasium of H. B. S. Kenmerken van ons onderwijs zijn: voorafgaand (kosteloos) advies van onzen Paed. Adviseur W. 't Hart, Leraar M. O. Paed.; contróle op studie en vorde ringen; mondelinge tentamens; examengarantie; billijke lesgelden. Vraag ons speciaal PROSPECTUS No, 52-1 der gewenste opleiding eens aan Leliegracht 30 Amsterdam C. Tel. 33044 REGULAR: voor alledaagsche op namen buitenshuis, bij helder weer. VERICHROME: bij twijfelachtig en som ber weer voor alle op namen. P ANATOMIC: de fijnkorrel film, ook voor kleinbeeldcamera's. s.s. PANCHROMATISCH voor moeilijke opnamen, b.v. binnenshuis, bij kunst licht of 's avonds laat. AFKORTING VAN WITTE CHOCOLADE is voedzaam en verkwikkend en een welkome verrassing voor alle werkers met hoofd of hand en voor de beoefenaars van alle sport VERKRIJGBAAR IN: a f 0.25 per ons a f 0.05 per stuk ROTTERDAM ALKMAAR mijn kameraad Rochow. Zoodia die komt, ben ik tot uw dienst." Terwijl de jonge officier naar de herberg loopt, bekijkt Jobst von Logow hoofdschuddend een der reiswagens, die mede achter is gebleven. Die lieele massa bagage kan toch niet van dien jongen officier zijn 1 Maar'ja de be dienden beginnen den boel af te laden, en stuk voor stuk de herberg binnen te dragen,nadat de officier daar is ingegaan. „De paltsgraaf schijnt z'n luitjes royaal te betalen," bromt de lange von Logow jaloersch. „Wij moeten 't op reis met één valies doen." Hij keert den wagen den rug toe en roept den wachtmeester. „Zeg, Kriiger, jij hebt den reisbrief van zijne hoog heid, niet 1 Kijk eens na., wie die officier is, die hier zooeven is afgestapt. Zeker 'n stuk prins, hè?" Wachtmeester Krüger haalt den reis brief uit de wachtkamer en vouwt liem met veel omslag open, Jobst von Logow kijkt nieuwsgierig over zijn schouder. „Zijne paltsgrafelijke hoogheid Johann Kasimir goed, dien heb ik gezien opperhofmeester en staatsraad Michael, graaf zu Pleiszenburg nee, dat was die deftige ouwe heer met dien gouden halsketting in den tweeden wagen. Ook gek, dat die niet naast zijne hoogheid zat. Erasmus Schickedans, palts grafelijk kamerdienaar. da's niks. Wacht hier Dat zal 'm zijn kapitein Gustaaf Karlsson Gars. dat lijkt wel Zweedschin 't gevolg van zijne paltsgrafelijke hoogheid." „Kapitein Gars Kapitein Die schijnt dan een reusachtig wit voetje bij zijne hoogheid te hebben," bromt de lange von Logow, en hij neemt 't besluit, later zijn collega in de „Koning van Zweden" eens goed aan te kijken. Dat de naam „Gars" de beginletters zijn van Gustavus Adolphus Eex Svediae, kan Jobst von Logow niet ver moeden. Zooveel scherpzinnigheid kan men van een keurvorstelijk Branden- hurgsch ritmeester ook niet verlangen. „Dus u bent Zweed, collega De Zweden zijn goeie soldaten. Ik drink graag een beker op de Zweden. Als u er tenminste niets tegen hebt, er ook een op Brandenburg te drinken." Lachend doet Gustaaf hem bescheid. ..Ik ben u erg dankbaar, dat u me een beetje voorthelpt." ,,'t ïs hier echt een goed logement. Alleen schrijft die dikgegeten Zepernik, de waard, met dubbel krijt. Enfin, laat mij uw rekening maar eerst even zien, voor u met de goudvinken te voorschijn komt. Proost, meneer de ZweedLeve Brandenburg Jobst von Logow grinnikt tevreden. De Zweedsche kapitein heeft den beker tot den bodem geledigd. Zijn collegiale hart neemt het besluit, den gast, die zoo eerlijk op Brandenburg kan drinken, ook verder de hand te reiken en hem het verblijf te Berlijn zoo aangenaam mogelijk te maken. Vergenoegd knijpt hij een oog dicht. „Als u kennis wilt maken met onze stad, neem ik u graag eens mee van avond, meneer de Zweed. Zeg maar hoe je 't wilt. Een fiksche dronk, 'n spelletje onder elkaar, niet te hoog natuurlijk. Of zal ik je Jochem meegeven, om je den weg te leeren V' „Nog eens bedanktMaar je moet me excuseeren, collega. Ik heb zin, om op mijn eigen houtje jullie mooie stad te verkennen. En ik moet me ook nog bij zijne paltsgrafelijke hoogheid melden." Dit laatste begrijpt Jobst von Logow. Dienst is dienst. Hij houdt den gast niet langer op, kijkt hem slechts met een zeker welgevallen na, als hij met lichten zekeren tred de straat door loopt. Dan wendt hij zijn aandacht weer naar de dikke, stoffige flesch, die nog half vol op tafel staat. „Meteen de beste Jobst von Logow tilt de flesch op, kijkt en ruikt bedacht zaam en schenkt zijn beker nog eens vol. „Die Zweden verstaan de kunst van leven, en die kapitein Gars alle respect'n Patente kerel Naast den gegalonneerden lakei aan 't hoofdportaal van het keurvorstelijk slot staat de opperhofmeester en staats raad van paltsgraaf Johann Kasimir, Michael graaf zu Pleiszenburg. Zenuw achtig trappelt hij in zijn smalle gesp- schoenen van den eenen voet op den anderen, en al een half uur lang staat hij afwachtend het plein over te turen. Eindelijk komt hij er aan kapitein Gustaaf Karlsson Gars. De opperhof meester buigt en fluistert ,.ITwe hoogheid wordt al verwacht." Word! vervolgd B IJ ONZE KLEURPLAAT DOOR LAWSON WOOD peentje dienst als afsluiter. De kleinste neef zingt z'n lolligste deuntjede grootste stoot opa met z'n grooten teen aan, als om te zeggen „Moet je hooren, opa, is dat niet reuze En 't is „reuze", de manier, waarop Lawson Wood die dieren-tronies heeft weergegeven. Dat tevreden verbaasde gezicht van Opa Chimpansee, die ge amuseerde snuit van den grooteren neef aap beneden, dat kleine, guitige snoetje van den kleinen radio-zanger hoven. Kostelijk eenvoudig, vol echten apen- humor, en, zooals we reeds hebben opge merkt, vol diepereu, fijneren mensche- lijken zin tevens, al zou men er alleen maar de moraal uit kunnen trekken, dat de wereld bedrogen wil wezen, of nog, dat er feitelijk toch weinig noodig is om gelukkig en tevreden te zijn. Uet is wederom een dier komische apentafereelen, welke het vaardige penseel van den Engelschen dier- teekenaar in sappige kleuren wist uit te heelden. Opa Chimpansee, die van zijn kleine neefjes gehoord heeft van die vreemde uitvinding van de menschen, waardoor ze zoomaar uit de lucht aller lei geluiden opvangen en aangenaam worden beziggehouden, heeft gevraagd, hem eens zoo'n toestel te demonstreeren. De kleinste neef is zoo vlug als een aap in een boomtak geklommen, de oudere broer heeft van een bamboe stok en een trechter een instrument ver vaardigd, en. klaar is de radio voor opa. O ja, opdat het geluid niet door 't verkeerde gat verloren ga en de trechter als schalbeker zijn uitwerking niet zal missen, doet een ras gevonden MEDEDEELING In verband met vele aanvragen onzer abonné's wordt een beperkt aan tal overdrukken van Lawson Wood's kleurenteekening „Opa's lievelingslied" op opzetkarton ter beschikking gesteld tegen den prijs van 40 ct. franco p. post.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 32