MENSCHENJACHT •kie Cooper en de zoon ruv kin-1 in-Tin. i)e heeie gang eon zaken en tiezi van den hond en diens Sherlock Holmes-inst inct Een zoon van wijlen den be roemden Rin-Tin-Tin speelt met Jackie Cooper (een soort copie van Jackie Coogan) in deze film de eigenlijke hoofdrollen. Daarnaast is het Joseph Calleia, die de aandacht vraagt voor zijn moeilijke creatie, de men- schen te doen geiooven, dat een Staatsvijand No. 1 toch nog in zijn diepste binnenste mensche- lijke gevoelens kan hebben. Deze onder regie van Chester Franklin vervaardigde film be hoort tot de nieuwe productie der Metro-Goldwyn Mayer. A'iemand zo zeggen, dol dit door hei heelt Amerikaansehe werd. ■en gangster is, die politiecorps gezoekl onaangename stremmingen beschouwt. Overigens is het geheel een film zondeT ook maar één enkele vrouw, wat zeker een bijzonderheid is, doch niet als een hiaat gevoeld wordt, liet milieu is niet geschikt voor den vrouwelijken aard en misschien, dat men dat eindelijk ook in Amerika is gaan inzien. Een film als deze is een brok moed in celluloid- vorm. Iedere, oogenscliijnlijk kalme en be zadigde burger voelt zich na het zien van zoo'n film een „big guy," en grijpt onwille keurig bij het verlaten van de bioscoop indruk wekkend naar zijn achterzak, precies zooals hij even tevoren dien geweldenaar heeft zien doen. Toch is het verhaal, behalve 'n paar „onbeduidende moordjes", niet zoo bloederig als de titel wel zou doen vermoeden er zit eerder een goedmoedige sentimenteele ten- denz in, welke blijkbaar als be wijs moet dienen, dat een schurk toch heusch niet zoo slecht is als hij schijnt, en dat er in het diepst van zijn hart altijd nog wel 'n zwak plekje te vinden is. Deze theorie is vaker verkondigd, terwijl er ook be wijzen van voorhanden zijn. Daar om kost het misschien niet zoo'n moeite er geloof aan te schenken, dat de ontmoeting van dien misda diger met dien jongen en dien hond (een nazaat van den beroemden Rin-Tin-Tin) eerstgenoemde doet besluiten, gelijk maar zijn lieele schurkenloopbaan in de waagschaal te stellen en zich alleen bezig te houden met zijn nieuwe kameraad jes. De politie en ook de vader van den jongen denken er natuurlijk anders over en vandaar, dat de ge- heele gewapende macht achter hem aanzit. Dat zijn spannende races, die met een adembenemende on verschrokkenheid, zoowel van den kant der schurken als van de poli tie, worden ondernomen. Het geeft tevens een vaart aan de film en wel zoo sterk, dat men de sentimen teele tafereelen, welke, het inoet gezegd, toch onontbeerlijk zijn, als De gangster-troep heeft andere plan nen mei den jongen dan de „chef" en op onze foto ziet men hoe ze hun wensehen, niet bijster irrien - delijk, kenbaar maken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34