HET JONGE MEISJE 'S OCHTENDS, 'S MIDDAGS EN 'S AVONDS 58 japonnetje voor velerlei doeleinden gebruikt kunnen worden. Reserve dient echter gemaakt ten aanzien van de sterk gefronste boord en mouwen,die 't silhouet ontegenzeglijk verbroeden en ook het gezicht voller doen schijnen. Van den anderen kant kan de «enigszins magere vrouw beslist geen beter model kie zen om op haar voordeeligst voor den dag te komen. Het derde plaatje brengt een ideale avondjurk voor haar, die haar entrée in de wereld maakt, zoo als men dat noemt. Hier is gebroken met de slechte gewoonte van de laatste jaren, waarbij weinig of geen onderscheid viel te bespeuren tusschen het gala-toilet van moeder en dochter. Ragfijne licht blauwe georgette met, rond de geborduurde bouquet- jes van naïeve rose bloempjes, fijn-geplooide valen- cienne-kant. Een droom van jeugd en blijde levens verwachting. Ten slotte een paar nieuwe ceintuurs, waarvan de middelste wel de meest moderne is. Naast suède maakt vooral soepel glacé, dat kunstig doorstikt is, veel opgang. Het meest eenvoudige jurkje wordt gered door een aardige ceintuur. Een jurkje, dat vervelen gaat, het ziet er opeens anders uit als we van ceintuur veranderen. Het meisje, dat zich moe peinst om een aardig verjaars-geschenk voor haar vriendin te bedenken, zij doet het best haar aandacht eens te vestigen op die semi-nuttige, semi -luxueuze toilet-attributen, waaraan onze dagen zoo rijk zijn en die heel wat duurzamer genot bereiden dan zoo'n doos met luxe-zakdoekjes, bonbons of poederdoosjes, waarmee men elkaar gewoonlijk verrast. Het heel jonge meisje met haar rank figuurtje, frissche teint en stra lende oogen heeft slechts héél een voudige kleedij noodig om er aan trekkelijk uit te zien. Parijs geeft zoo'n goed voorbeeld op dit punt en reserveert elke overdaad voor het gala-tenue. Kwaliteit en snit, dat zijn altijd de factoren, die het mees te gewicht in de schaal leggen. En dan verder natuurlijk zoo'n aparte knoop, 'n strik of 'n bloem, die zelfs het eenvoudigste geheel nog cachet weet te geven. Het meiske van het eerste plaatje is klaar om aan haar dagtaak te be ginnen, maar ook gelaarsd en gespoord om na vijven nog gauw even met haar vriendin een kopje thee en num mertje muziek te halen in een gezellige tea-room. Zij heeft een eenvoudig pakje aan van grijze wollen stof, afgezet met, roode biezen en als bekroning van het geheel een jagershoedje op van het zelfde grijs. Haar kokervormig rokje heeft een daarop slank afkleedend jasje, waarvan de mouwen met ruimte ingezet zjjn. De jurk van het tweede plaatje is al even geschikt voor 'n afternoon-tea als voor 'n eet-partijtje of den schouw burg. Vooral in zwart fluweel zal zoo'n

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38