Onder de motoren tan een Uoitijlur had. natuurlijk de grootste belangstelling en '11 stroom van vragen regende op den armen Tax, die met de beantwoording echter niet de geringste moeite had. 'n Klim in den verkeerstoren loonde ook zeer de moeite; de dienstdoende ambtenaar had 'n aandach tig gehoor, toen hij de werking der landingslichten, startlamp etc. demonstreerde. Gezagvoerder Viruly zal nog instructie geven over elementaire vliegtechniek, de heer Aler over organisa tie vliegdienst en dr. Slotboom eindelijk zal de dames een heelen dag bezighouden met onderwer pen, die de verzorging der passagiers aangaan, zooals verwarming, ventilatie, zuurstofvoorziening, lucht- ziekte en lucktziektemiddelen, verbandtrommel. ambulancevliegtuig e.a. !t Zal voor den luchtzieken passagier een kleine troost zijn, te weten, dat de kleine stewardess alle middelen zal aanwenden, om hem van z'n bezwaar lijkheden af te helpen, en hem de reis te veraange namen. 't Keizen per vliegtuig, op zichzelf al een genot, zal nog aangenamer worden, als de zeven gast vrouwen hun plaatsen in de machines hebben inge nomen. Zij zullen spijzen en dranken serveeren en n praatje maken om den tijd te korten en bij heel slecht weer, bij 'n hevigen remousstoot zullen zij glimlachen en zoodoende den enkelen passagier, voor wien die gewaarwording nieuw is, geruststellen. Les in 'l vliegtuig. jVei een vermoeienden dag gezamenlijk dinér in 'I hotel op Schiphol. De dames worden op Schiphol rondgeleid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 3