ma De bereden politie in groot tenue. lie politiehonden worden afgericht. De dienst, dien déze politieagenten te verrichten hebben, is pas veelzijdig te noemen. Op de eerste plaats moeten zij voor de prairiën en de bergen krani ge ruiters wezen; in het Noorden en in het Westen moeten zij ferme kanovaarders en vlugge stuurlieden van de motorboot zijn en in de Arktis zelf moeten zij de hondenslee weten te besturen. Zij behooren gestaald te wezen voor elk klimaat en moeten weten om te gaan zoowel met. den blanke als met den Eskimo en den Indiaan. De politieagenten fungeeren in het hooge Noord- Westen, waar de posten drie vijfhonderd mijl van elkaar verwijderd liggen, meteen als regeerings- vcrtegenwoordigers, vooral bij de uitdeeling der levensmiddelen aan de Indianen, welke om de twee maanden plaats vindt; zij zijn er tevens de cultuur dragers en deze, zeker niet de makkelijkste taak in streken, waar de eenzaamheid den somberen indruk van ballingschap vestigt, volbrengen zij door middel van kleine uitleen bibliotheken. Al deze diensten zijn des zomers niet te onder schatten, maar des winters zijn ze nog harder. Het eenige verkeersmiddel is er de hondenslee en min stens toch tweemaal moet de Mounted Police tijdens een winter, die acht maan den duurt, alle nederzet tingen afreizen om de post rond te brengen. Weken lang gaan zij over de onmetelijke sneeuw- en ijs vlakten "s avonds bou wen zij, zooals de Es kimo's doen, hun „igloo", hun sneeuwhuis, waarin zij heel alleen met. hun honden onder den wijden, donkeren poolhemel over nachten. De manschappen van dit buitengewone corps r moeten lichamelijk, maar ook geestelijk aan de hoog ste eischen voldoen. De keuring, waaraan zij zich hebben te onderwerpen, is dan ook geenszins een sinecure. Er wordt voor eerst een goede verstan delijke opleiding gevergd, die te vergelijken is met die van onze middelbare scholen. Dan zijn ze zes of negen maanden recruut te Regina, waarna zij zich voor vijf jaren verbinden. Deze periode kan telkens met twee jaar worden ver lengd, totdat zij op tweeën veertigjarigen leeftijd ge- pensionneerd worden. 3j£" §2 Zij hebben jaarlijks recht op drie weken vacantie en kosten per man den staat, gemiddeld tweeduizend per jaar. De Royal Canadian Mounted Police" vormt een stomme, onop vallende, maar desalniettemin 'n gebiedende en sterke macht. Om hun succes, zoowel wat betreft het opsporen van booswichten als wat de geestelijke en stoffelijke dien sten betreft, welke zij de bevolking bewijzen, staan zij in hoog aanzien. Reeds hun aanwezigheid oefent 'n heilzame werking uit, voor den kwaadwillige die van een bedrei ging, voor den rustigen burger in die oneindige en barre eenzaamheid die van gevoel van veiligheid en een belofte van vriendelijke hulp vaardigheid. s- Een polilieboot op het (Irenl Bear-met éi

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 7