De gevolgen van Tandfilm - PEPSODENT Amor wil het toch romantisch. Verwijder de TANDFILM op de volgende wijze, om schoone, gezonde tanden te krijgen. NU in NIEUWE 10% GROOTERE TUBES door Ellis WhUlock leermiddelen kunne, Uw constipatie verergeren Normacol Voor regelmatige werking! 12 ONOOGLIJKE KLEUR Het behoud Uwer tanden hangrt af van de wijze, waarop tandfilm verwijderd wordt. Waarom zoudt ge risico nemen met onafdoende methoden, waar tand film zulke ernstige gevolgen kan heb ben Stel het kostbare glazuur Uwer tanden niet bloot aan iedere willekeu rige tandpasta. 21 jaar geleden ontdekte men een we tenschappelijk feit, n.l. dat het nood zakelijk is voor het behoud van schoone en gezonde tanden en tandvleesch, tandfilm te verwijderen. Een speciale formule werd vastgesteld, welke steeds verbetering heeft ondergaan, hetzelfde doel werd evenwel steeds voor oogen gehouden, n.l. om tandfilm op onschadelijke wijze te verwijderen. De tandpasta, die de tandfilm verwijdert 12-P-H Pepsodent is ongeëvenaard in de wijze, om tandfilm.dat de bacteriën in voort durend contact met de tanden houdt, te verwijderen. Het polijst de tanden tot ze op natuurlijke wijze blinken, zonder ze in het minst te beschadigen, want Pepsodent bevat geen schurende bestanddeelen, die het tandglazuur kunnen aantasten. Om witte, blinken de en gezonde tanden te krijgen, moet men dus Pepsodent, de tandpasta die tandfilm verwijdert, gebruiken. Dorian ging naar hem toe, zonder zich te verwonderen. „Wat zou je denken van een paar weken vacantie vroeg hij knipoogend. „Maar ik heb niet de minste behoefte aan vacantie," lachte Dorian. „Het is hier zoo heerlijk, als ik maar zou kunnen wenschen en ik heb zóó weinig te doen, dat er van vermoeidheid zelfs geen sprake kan zijn." „Goed, goed," weerde Phineas Parson met een handgebaar af. „Ik zal duide lijker zijn. Het is mijn wénsch, dat je met vacantie gaat. Minstens drie weken. En die breng je door in de omgeving van Sacramento. Het is er verrukkelijk, je zult je niet vervelen. Alle kosten zijn voor mijn rekening, natuurlijk. Maar ik verlang één tegenprestatie." Dorian keek hem verwonderd aan. „Een tegenprestatie," herhaalde Phi neas Parson vroolijk. „Je gaat kennis maken met mijn neef en tracht hem over te halen, dat eeuwige visschen nu eens voor een paar weken op te geven. Yraag hem, of hij '11 maandje hier komt. Méér verlang ik niet in ruil." Zijn knipoogjes verrieden zijn ware bedoeling. Dorian schoot in den lach. Het doel van de reis trok haar niet het minst aan en het lag haar op de lippen te zeggen, dat hij niet van haar moest verwachten, dat zij een poging zou doen den roniantisch aangelegden Irving in haar netten te verstrikken. Maar zij zag aan het gelaat van den ouden heer, hoe gespannen hij op haar antwoord wachtte en het ontbrak haar aan moed, zijn ver wachtingen al bij voorbaat allen grond te ontnemen, „Als het uw wensch is, zal ik gaan. meneer," zei ze en toen zij zag hoe Phineas Parson opleefde bij haar ant woord, kon zij er onmogelijk spijt van hebben, dat zij die doorzichtige opdracht aanvaard had. Irving Parson leidde het leven van een eenzamen zwerver. Zijn eigen vermogen maakte hem van iedereen onafhankelijk en hij had zich ééns en voorgoed voor genomen, terwille van de Parson-mil- boenen nóóit naar het pijpen te zullen dansen van oom Phineas, hoe genegen hij den ouden man ook was. Op een middag kwam hij tegen de lunch in zijn hotel terug, toen de portier op hem toeschoot. „Er heeft een dame naar u gevraagd, meneer. „Naar mij naar Irving Parson vroeg hij met gefronste wenkbrauwen. De naam Parson was door geheel Cali- fornië populair en teneinde geen last te hebben van afpersers en bedelbrieven, liet hij zich gewoonlijk inschrijven onder den naam Alfred Smith. „Jawel, naar meneer Parson," ant woordde de portier, die hem kende van de brieven van oom Phineas. „De dame kwam met een opdracht of zooiets zij komt tegen dinertijd terug." „Jammer voor die dame, dat ik juist van plan was vanmiddag te vertrekkèn," zei hij droog, terwijl hij doorliep. Na de lunch pakte hij zijn koffer en vertrok naar Soledad. Teneinde zijn achtervolgers het spoor nog meer bijster te maken, liet hij zich hier inschrijven als John Clarkson, een naam, die in Soledad tamelijk algemeen is. Zóó voelde hij zich rustig en van alle lasten, die aan zijn naam en rijkdom kleefden,bevrijd.... Hij was twee dagen in Soledad, toen hij in een van de drukste winkelstraten getuige was van een ongeval, dat zeker een doodelijken afloop zou hebben ge had, als hij niet te rechter tijd te hulp De slanke vingers van Dorian Milton gleden vliegensvlug over de toet sen van de schrijfmachine. Phineas Parson dicteerde haar een brief voor zijn neef en erfgenaam Irving, die ergens aan een beek in de buurt van Sacramento naar een paar bolle forellenoogjes zat uit te kijken. „Je zou den laatsten wensch van een eenzamen ouden man vervullen, indien je je spoedig een vrouw zocht en dit huis als je eigen beschouwde. Een man, die heel veel geld bezit en niets omhanden heeft, doet verstandig als hij trouwt het huwelijk en 'n gezin geven zijn leven inhoud en een doel. Je weet, dat ik niet behept ben met standsvooroordeelen, mijn erfgenaam kan zich de weelde veroorloven een arm meisje te trouwen. Volg dus vrij de uitspraak van je hart ik heb het volste vertrouwen in je keus." Het antwoord, dat Phineas Parson op dien brief ontving, stelde hem teleur. Irving schreef dat hij het onmogelijke van hem vergde. Het huwelijk was voor hem uitsluitend een gevoelskwestie en die liet zich niet forceeren. Zoodra de vrouw, die voor hem bestemd was, zijn levenspad kruiste, zou het er vanzelf toe komen tot zóólang zou oom Phineas geduld moeten oefenen Dorian moest henf den brief voor lezen - Phineas Parson was de zeventig reeds gepasseerd en begon de laatste maanden met allerlei ouderdomskwaal- tjes te sukkelen. „Zoo'n stijfkop foeterde hij. toen zij den brief ten einde gelezen had. „Gaat zijn eigen gang en trekt zich van den raad van een ouden man niets aan. De vrouw die voor me bestemd is hóór dat toch eens Een romantische dwaas heid, die allang uit den tijd is. Wat zegt u er van, juffrouw Milton „Ik weet het niet, meneer Parson," zei Dorian half lachend. „Ik ken uw neef Irving niet en ik heb niet veel verstand van de liefde." „Zóó, hebt u dat niet t" knorde Phineas Parson. „Ik hoor het we) aan uw toon —- in uw hart denkt u er precies zóó over. Jullie zouden goed bij elkaar komen. Dorian bloosde. Zij gaf geen antwoord op die laatste opmerking. Zij was pas drie maanden Phineas Parson's secre taresse en kende hem nog niet voldoende om te weten, wat hij nu van haar ver wachtte dat zij spreken, dan wel zwijgen zou. Het laatste leek haar het veiligst en dus bloosde zij alleen maar. Die brief vergalde acht dagen het humeur van Phineas Parson. Hij begon zich eenzaam te voelen in zijn groote villa en de stilte, die er heerschte, deed hem aan als die van een graf. En wijl hij niet voortdurend herinnerd wenschte te worden aan zijn dood, begon hij te verlangen naar leven om zich heen. Naar jong, bloeiend leven, waar hij zich in verheugen en aan koesteren kon. Op een morgen, toen hij aan zijn schrijftafel zat, dwaalde zijn blik naar Dorian. Er viel wat late zonneschijn op de plaats, waar zij voor haar schrijf- machine zat, die aan haar blank-en-rose gelaat een warmen, teederen gloed gaf. Hij vond haar opvallend knap en zij was van goede familie zij het dan ook doodarm. Voorts bezat zij bij allen ernst een opgewekt, zonnig humeur en droeg zij het hart op de rechte plaats. Een degelijk meisje, zooals hij zich een vrouw voor Irving zou wenschen Gedachte en daad waren bij Phineas Parson van oudsher één. „Beste kind, kom eens hier." zei hij vaderlijk. De kwaal moet echter bestreden worden. Elke constipatie, ook de hardnekkigste, kunt U genezen. Vermijd daarom „ruw- reinigende" laxeermiddelen, die wel tij delijk „opruimen", maar de ingewan den forceeren en de kwaal kunnen ver ergeren. Normacol, het geheel onscha delijke geneesmiddel met natuurlijke, regelmatige werking, herstelt de nor male darmfunctie. Samengesteld uit zui ver plantaardige bestanddeelen, brengt Normacol Uw ingewaiiden tot hun vroegere, normale werking terug. U raakt er niet aan gewoon: nog een factor, die Normacol van nagenoeg alle laxeermiddelen onderscheidt. Boven dien zijn de kleine korreltjes zóó ge makkelijk in te nemen en is hun wer king zóó zacht en regelmatig, dat U vergeet dat U aan verstopping lijdt Raadpleeg Uw dokter; hij zal U Nor macol adviseeren. Prijs f. 1.'groote bus f. 2.20; ver krijgbaar in alle apotheken en goede drogisterijen. Stuur nog vandaag onderstaande coupon voor een gratis proefbusje Normacol, genoeg voor 2 dagen. Zend de coupon in open envelop, gefrankeerd met 1 '/2 ct. post zegel, of zend ons een briefkaart. Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31 Amsterdam C. Den Heer P6H' Mevr. Mej. Plaats: Adres:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 12