TOERISTEN LOOPEN STORM OP SLUIS Geen stoeltje blijft er langs de kaden onbezet, wanneer de autocars de toeristen uit Middelburg aanvoeren om se de Shiische cramique te laten proeven. Al doet Vlissingen ook steeds harder (en met stijgend succes z'n best om als badplaats mee te gaan tellen en al zijn Domburg en Zoutelande nog zoo intiem en gezellig voor wie een rustiger strandbad zoekt hekgroote, feestelijke badleven, dat de Belgische kust van Noord tot Zuid kenmerkt, de overstelpende vloed van badgasten, de grandiooze boulevard en kustbebouwing, houden stil, precies, waar de Hollandsch-Belgisehe grens palen staan. Jaar na jaar is sedert den oorlog het Belgische strandleven toegenomen, en al staat de heele kust er met hotels en villa's volgebouwd, nog zijn er dezen zomer dagen geweest, dat de badgasten niet te bergen waren. Toch profiteeren wij daar in Zee land van mee. Wie heeft er op de Middelburgsche markt op de zomer- sche Donderdagen niet de duizenden vreemdelingen gezien, die door vele tientallen enorme autocars van de zuiderkusten werden aangevoerd 1 Maar het is niet alleen Walcheren, dat het doel is geworden van die ge regelde uitstapjes der Belgische bad gasten ook in Zeeuwsch-Vlaanderen werd het mooie, oude, anders zoo stille Sluis ontdekt als dankbaar eind punt voor een gezelligen tocht. Sluis is uit zijn eeuwenouden dom mel geschud, althans voor de zomer maanden. Het genoeglijke bootje voert er de bezoekers af en aan, autocars ontladen er hun tientallen passagiers. En hoeveel hondorden trekken niet de oude veste binnen per auto, per fiets en in die rare zit-trapwagentjes, die als vétos doubles in België ver huurd worden En vergeten we de buurtspoorwegen niet, diefde Belgische gasten naar Holland loodsen. Aan de. cramique, hei kostelijke Sluizer rozijnenbrood, wordt van harte alle eer bewezen. Ondernemend' badgasten komen op eigen gelegenheid aangefietst in de vreemde velos doubles, die men in de Belgische badplaatsen verhuurt. Alle begin is nroeilijk, en Hollandsche klompen zitten in 't eerst wel wat vreemd aan Australische voeten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 16