Per bus, tram en boot stroomen de bezoekers binnen en vullen de smalle straten en kaden. De havenkaden met kun oude geveltjes langs liet stille water vormen het brandpunt van de toeristen- drukte. In de middaguren verdringen er zich de vacantiegangers bij honderden om de uitstallingen van ansichtkaarten en souvenirs, van de Holland- sche klompen, waar de Engelschen zoo'n pret in hebben, van de lange pijpen en van de goede Hol- landsche jenevers en likeuren. Maar het hoogtepunt is de Donderdagmiddag. Dan trekken de duizenden, die de Middelburgschc markt bezocht hebben, op den terugweg Sluis binnen om er te pauseeren en er bij de thee de kostelijke Sluizer krentenmik (cramique verbas terden het de Belgen) te komen genieten. Wel hebben de Sluizenaars hun dure Hollandsche prijzen zoo goed mogelijk bij de goedkoope Belgische moeten aanpassen, maar de overstelpende stroom van klanten heeft den omzet in korten tijd zoo doen stijgen, dat er zonder al te groote overdrijving van een nieuwe bron van zomer-inkomsten voor het vroeger vergeten, stille stadje gesproken kan worden. Voor van 't jaar is 't nu langzamerhand gedaan. De vacanties zijn om en de badplaatsen komen tot rust. De rust keert ook weer in 't zoo plotseling opgeleefde Sluis. De Sluizenaars tellen hun winst. En hopen op de goede dagen van den volgenden zomer. Groeten uit Sluis, de goede stad van de cramique! Een stille genietster van oud-Hollandsche architectuur. Wat zal manlief zoo'n Hollandsche pijp graag he winkeliers slaan hun étalages maar langs de trottoii* rooken °p, want de winkels zijn te klein voor den koopersstroom

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 17