VERKADE ZULLEN WE WEDDEN?" U proeft het direct Fit aan den arbeid en fit weer naar huis. xév - l8 3 smaken: naturel, melk en hazelnoot. CHOCOLADE Elï hoeft laatst een bericht in de j kranten gestaan over een meneer, die een weddenschap verloren had, en dientengevolge verplicht was, den winnaar in een kruiwagen voort te rijden. een klein eindje maar. een goeie tweeduizend kilometer Dit feit wekt de herinnering op aan eenige andere eigenaardige weddenschappen. Er loopen geruchten over pechvogels, die wegens weddenschapverlies een apennootje met den neus door een druk ke straat moesten voortstuwen of die maanden en maanden lang hun knevel over hun gelaatstrekken moesten laten gutsen. Van tijd tot tijd komt er bericht omtrent iemand, die aanneemt, van de hoogste brug te springen en onder weg naar beneden een paar sokken te breien. Er moeten luitjes geweest zijn, die zich in tonnen door den Niagara- waterval lieten meesjorren, en 't na konden vertellen. En dan is er nog 't verhaal over twee knapen, die wedden, wie 't langste onder water kon blijven Er zijn gevallen, die haast even onge- loofelijk klinken, en toch echt gebeurd zijn. New York herbergt een beroemd man, die op alles wil weddenop een wedren van kakkerlakken bijvoor beeld hij is in staat, op een hoek te gaan staan, en om duizend dollar te wedden, dat er twee drieën staan op een nummerplaat van een auto, die er een paar straten verder pas aankomt hij zet een paar mille op de vraag, welke vlieg 't eerste zal opvliegen van een klontje suiker. Bij Goldsmith kan men het verhaal vinden van een oude dame, die op sterven lag, en met den dominee kaartte, om den tijd te passeeren, en hem al zijn geld afwon, en toen net had voorge steld, om te spelen voor haar begrafenis kosten, toen zij het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. Een nog sterker staaltje zou in 1812 voorgekomen zijn. De politie ontdekte twee mannen op den Hampstead-road te Londen. De eene zat op een muur de andere hing met een touw om zijn hals aan een lantaarnpaal, gelukkig nog maar pas. Zjj hadden den heelen dag gedobbeld, eerst om geld, toen om kleeren en eindelijk om het voorrecht, den ander te mogen ophangen. De politie borg beiden op, met een muur er tusschen, zoodat er voorloopig van gedobbel geen sprake kon zijn. Een eeuw of twee geleden wedde een Duitscher, Lieuben genaamd, dat hij er in slagen zou, een spel kaarten te keeren volgens een zekere volgorde, die eerst schriftelijk was vastgelegd. Hij ging tien uur per dag de kaarten zitten schudden en keeren, twintig jaar lang 4.246.028 maal had hij dat werkje gedaan, en toen slaagde hij ein delijk. Omtrent 1863 wedde een zekere meneer Holladay om duizend dollars, dat hij zich in een week tijds van Salt Lake City (Utah) naar Atchison (Kan sas) zou laten rijden, een afstand van 1830 kilometer. Hij won de wedden schap hij volbracht do reis in 6 y2 dag, maar het kostte hem bij de twintig duizend dollars aan koetsen en paarden, aan huur of koop of beschadiging door 't woeste rijden. Een professor aan een Amerikaansche universiteit, een doortrapt kenner van kruipend gedierte, baarde in 1894 nogal opzien door te wedden, om tienduizend dollar, dat hij zich zou laten bijten door ratelslangen, en daarna weer herstellen zou. Het vergif van slangenbeten, beweerde hij, kon te keer worden gegaan door inenting met andere beten of door inspuitingen. Hij bewees de waarheid van die bewering door te winnen. Nog vreemder klonk het voorstel van een professor der Harvard-univer- siteit. Hij wedde, dat hij. zijn hemd op zou eten En hij deed het. Hij loste 't hemd op in zuren, en neutraliseerde toen de zuren met andere chemicaliën. Toen filterde hij met een expres daartoe gebouwd apparaat het vergiftige deel van zijn brouwsel uit, smeerde het res tant op 'n boterham en verorberde die Een echte wildemansinzet kwam voor bij de Tartaren en Mongolen. Als zoo'n knaap zich straatarm had gedobbeld, wedde hij, dat hij een slok zou nemen van 't bloed van zijn paard. Zulks werd volbracht, door in den nek van het paard een ader te openen, er bloed uit te drinken, en de wond weer dicht te maken. Misschien is het naar dit fraaie gebruik, dat een zekere cocktail ..Paar denek" genoemd werd. Een reiziger door Nieuw-Zeeland logeerde een nacht bij een kolonist, en hij werd uitgenoodigd, mee te doen aan een spelletje bridge. Hij ging zitten en vroeg „Waar spelen we om f' Zijn partner antwoordde, blijkbaar ver baasd om de onnoozele vraag „Nou. gewoon natuurlijk een schaap per punt en een os voor den robber.'' Eens is er een burgeroorlog in Spanje door een gokje beslistEspartero en Marato, zoo wordt er verhaald, kwamen bijeen in een eenzaam boerenhuis in Bergard, om te onderhandelen over een wapenstilstand. Toen Espartero binnen kwam, daagde de aanvoerder der Carlisten hem uit tot een spelletje tressilio, en de veldheer van koningin Christina ging op dit voorstel dadelijk in. Espartero won Marato a.1 zijn geld af toen speelden zij om de condities van den wapenstilstand, en eindelijk werd de inzetde overgave van Mara- to's troepen. Het geluk bleef den veld heer van Christina gunstigMarato legde binnen vierentwintig uur de wapens neer de eerste Carlisten oorlog was uit Menigeen heeft door de kaarten en de dobbelsteenen en de weddenschappen al zijn bezit verloren, maar dat iemand zijn heele have bij een dobbelspelletje inzette tegen een som van twintig duizend pond, is wel iets zeer buiten gewoons. Zoo iemand was lord Worth- all, die tot zoo'n gewaagden zet kwam, toen hij al het overige al kwijt was. Hij won zoowaar, met ruiten-twee. en om de herinnering aan 't benauwdste oogenblik van zijn leven vast te leggen, liet hij ruiten-twee uitbeitelen in den gevel van zijn kasteel. Maar wie geen narigheid wil hebben, wedt nooit Het is weer Verkade dus goed en smakelijk. Als er Verkade op een artikel staat, dan kunt U overtuigd zijn, dat het goed is. Dat geldt óók voor chocolade. Proeft U zelf maar. Op de officieele menu's tr de deelnemers aan de Olympische Spelen 1932 i 1936 stond Ovomaltine vermeld. Een trouw en dagelijksch gebruik van een kop smakelijke en verkwikkende Ovo maltine leidt tot dat prettige en verblijdende resultaat, 's Morgens opgewekt van huis en 's avonds opgewekt weer thuis. Met een prettigen avond voor den boeg. Ovomaltine geeft Uw man juist dat, waaraan hij met.zijn drukken werkkring zoo'n behoefte heeft. Het helpt hem zijn moeilijkheden gemakkelijker te overwinnen, doordat hij zich sterker en krachtiger gevoelt. Het bestrijdt dat neerdrukkende gevoel van vermoeidheid, zorgt dat hij zich fit voelt en geeft hem daardoor die opgewektheid, die een gezond mensch zoo kenmerkt. ENKELE BEWIJZEN. Alle K. L. M. - vliegtuigen der Holland-Indii-lyn heb ben Ovomaltine aan boord.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18