Zeeuwsche Sport 19 anderen den kop gaan nemen en hun klasse- verscliil toonen door een stuk uit te loopen. Zonder pech zullen zij winnaars worden. Een tweede en derde peloton vormt zich en kan rukken en trekken wat het wil, maar komt niet. meer bij het is een onvrucht bare worsteling. Premie-sprintjes zijn voor hen de pleisters op de wonde van geslagen te zijn. Van de Voorde wint weer, ondanks zijn zwaar geblesseerden arm, zij het met slechts een half wieltje voorsprong op num mer twee en drie. De prestatie is volbracht en de onherkenbare modderkluiten, die ren ners zijn, passeeren één voor één de streep, opgelucht door het bordje, dat het eind aankondigt. Regen en modder waren de twee factoren, welke het zwaarst wogen dezen middag en zij hebben er volop van genoten. Het comité trekt zich in raadskamer terug en „neemt iets, dat verwarmt en troost geeft na zooveel vocht daar buiten." Een goed georganiseerde en vlot verloopen course in 's-Heerenhoek en een niet minder goed georganiseerde Estafette rond Middel burg, gehouden door de bekende athletiek- vereeniging„E.M,Mom den „Ons Zeeland beker maakten den jongsten Zaterdag tot een goeden sportdag. Precies na den start begint een stortbui Middelburg onder water te zetten. Groote hagelsteenen kletteren Zaterdagmiddag 5 September is de lucht dof, donker en dreigend. Een fel stekend zonnetje voorspelt regen, als het zoo nu en dan de wolken weet te splijten. In de verre verten van het Zeeuwsche landschap stapelen zich wolken tot zwarte massa's, welke, verscheurd door bliksem flitsen, met een dreigend rommelen niet veel moois voorspellen. Het is precies drie uur en de wielerwed strijd te 's-Heerenhoek moet beginnen. Voor het eerst dien dag plenst op dat tijdstip de regen in plassen op de straten en het wielercomité wacht in de gereserveerde kamer van het dorpshotel. Het electrische belletje aan de electrische lamp, beide te modern en een wanklank in de „kamer", behangen met schoone verhalen van honderden jaren oude Handboogschutterijen, roept de waardin nog eens om iets te brengen, dat verwarmt en troost geeft bij zooveel vocht daar buiten. En terwijl gewacht wordt, voelt men den vooruitgang van de eeuwen van sport. In lijsten hangen er de schilden bekrast met gedich ten over den Koning en den Keizer der Handboog schutters van honderd en meer jaren geleden en ge leest op die schilden van den wijn, waarmee het koningschap gevierd werd. Als het wielercomité wachtend zijn „verwarming" geniet, voelt ge de sfeer van dien tijd even terug, maar buiten roept de jeugd. Wielrenners zijn als paarden, die een heelen winter lang niets dan den stal en goed voedsel had den, en in 't voorjaar in een onstuimigen jubel hun opgezamelde krachten willen botvieren. Het is een kwartier later dan vastgesteld, dat een veertig renners, nauwelijks in toom gehouden, aan de start lijn komen. Het gaat als overal, ze stuiven in een groot gedrang den weg op, een weg, waarop velen zullen sneuvelen, een weg van 100 K.M. misschien van geluk, mis schien van pech. Wie weet, wordt liier een wereldkampioen geboren zeker is, dat illusies van een Tour de France vernietigd worden. In een hoog tempo rennen zij weg, om beurten den kop nemend, di rect schiftend de allerzwaksten. De eerste ronden geven leiders te zien, waarvan men weet, dat zij de laatste ronden zelf toeschouwer zullen zijn. Teekening komt pas als een v. d. Voorde, van Gent, Leeu wenburg met nog een paar Voor het eerst is in Yerseke een wegwedstrijd voor w van Yersekeverreden over een afstand van 85 K.M. zestigt.al deelnemers was er aan den start.. l)e Belg G. ielrijders, de Ronde in 24 ronden. Een iukaert werd eerste. De Vlissingsche wandelclub „De vroolijke Tippelaarsorganiseerden op Zondag li Augustas een 35 K.M.- wandeltocht op Walcheren. Links: de organiseerende vereeniging vertrekt. Op den BoulevardRechts: Een overzicht tijdens het vertrek voor de middag-route. De voorzitter van E.M.M. reikt den „Ons Zeeland"-beker uit aan de winnende ploeg. in meedoogenlooze felheid op de rennende athleten, die door zeeën van water en modder hun weg zoeken naar de finish. Ieder die zich redden kan onder een beschermend dak, redt zich. Nooit werd een Singelestafette in dergelijk noodweer geloopen. Dat „E.M.M." won, was daarom een des te fraaier prestatie en dat dit zelfs ondanks regen en modder nog in een goeden tijd gebeurde, is de tweede reden om verheugd te zijn. De eerste drie „E.M.M."-loopers namen den voorsprong en nummer vier bezegelde de overwinning door zooveel uit te loopen, dat nummer twee geen kans meer zou krijgen om in te loopen. Marathon leverde de verrassing, door tweede te worden, 26 seconden na „E.M.M." arriveerend. A. V. '35 was derde, terwijl R.K.V.S.V. op de vierde plaats beslag legde. Odias tenslotte kwam laatst, wat niet behoeft te verwonderen, als men weet, dat Bruijnooge, bij gebrek aan een zesden man, zoowel de 1500 als de 800 meter liep. Zoo werxl de eerste September-week met goede sport gesloten en den dag daarop de tweede met goede sport geopend. De vroolijke Tippelaars hielden een marsch over 35 K.M. met te weinig deelname en wel wat donker weer. De stemming was toch goed en men tippelde er lustig op los. En wat zou er dan nog van te zeggen zijn, men kent immers de aspecten van Walcherens wegen, als daarover eenige honderden jongeren en ouderen in hun fleurige costuums uiting geven aan een gezonden drang naar natuurlijk bewegen Voor de 'Je maal werd te Middelburg de Singel-estafette verloopen, waarvoor Ons Zeeland een wisselbeker beschikbaar stelde. De loop, die overigens schitterend slaagde, had onder een zware onweersbui plaats, zoodat de belangstelling wel iets te lijden had. Overzicht bij de aankomst. Van der l-'ellz, lid van de organiseerende ver eeniging E. M .M. te Middelburg, Icom.t als no. I aan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19