SHAMPODOR EBBA BRAHE 2^uxc^t ut 2/3 Zooals ik vroeger was „Nu ben ik jaren jonger geworden" m 29 Vervolg van pag. 23 TIENDE HOOFDSTUK wroeging komt in haar, alleen een spij tige ergernis „Wat 'n tegenvallerDie i \/f aegrita Zanteres hijt van zenuw- jongen was te gebruiken - achtigheid haar zakdoek stuk, terwijl zij in de breede gang voor het De spanning, de onzekerheid over kabinet van den kanselier wacht. Er de gebeurtenissen voor Reval laat is een koerier uit Reval aangekomen. Maegrita Zanteres niet tot rust komen Hij is al twintig minuten bij Oxenstierna dien middag. Zij loopt het slot door, binnen. tot het haar nog eens gelukt, den 0, die Oxenstierna Dat is een der koerier aan te houden en een uitvoerig, eersten, wier invloed verdwijnen moet volledig bericht van hem los te krijgen, van het hof te Stockholm, als zij, Dat geeft hij graag met geest- Maegrita Zanteres, haar doel bereikt driftige woorden verhaalt hij, welke rol heeft. En zij zal het bereiken Al Ebba Brahe bij die gebeurtenissen ge- heeft Gustaaf Adolf haar bij de eerste speeld heeft, warm en eerlijk prijst hij poging knorrig afgewezen, zij zal hem de schrandere leiding van Jacob de vangen met haar schoonheid en haar la Gardie, en met stille sympathie ver toewijding en haar list als hij maar wijlt hij bij den heldendood van Erik eerst ondergaat in de grauwheid van Liljefors. het alledaagsche leven, als hij gebonden Maegrita's spijtigheid gaat over in is aan dat onbenullige en koude Bran- verbeten woede. Nu vergeet zij zelfs denburgsehe wicht. Maegrita kan niet haar kleine beetje spijt om het verlies anders denken dan zij is. van haar bewonderaar. De gek t 't Is Gelukkig is de koningin-moeder den misschien maar beter, dat hij dood kanselier niet zeer gunstig gezind, 't. Zal is. Dat zoetsappige jongmensch, met niet zoo'n toer zijn. hem te verdringen, zijn bezwaren altijd tegen haar plan als de koning. nen, had later allicht te veeleischend Met zijn sporen kletterend, nog be- kunnen worden. Maar Ebba Brahe dekt met het stof van de reis, komt, Hoe komt 't kind er toeAl heeft de koerier uit het kabinet van den Maegrita Zanteres de koningin-moeder kanselier, en op den drempel salueert steeds met ijver het tegendeel ingebla- hij nog eens. het gezicht naar de kamer zen, voor zichzelf heeft zij er nooit gewend. Door de open deur hoort aan getwijfeld, of Ebba Brahe bezat Maegrita Zanteres de stem van Oxen- hoegenaamd geen politieke eerzucht, stierna En nu schijnt zij opeens het besluit „Licht den officier van dienst in. Er genomen te hebben, een rol te spelen moet victorie geschoten worden in de Zweedsche politiek, nu is zij „Een overwinning V' vrienden en aanhangers aan 't wer- De koerier, die weg wou snellen, ven onder de officieren van 't veld houdt zijn stap in en kijkt Maegrita legerEllendig' Maar 't heeft één Zanteres aan met het blijde gezicht goeden kant. Nu heeft zij bewijzen in van iemand, die goede tijding brengt, handen, kan zij de koningin-moeder en „Een beslissende overwinning. Reval misschien ook Oxenstierna overtuigen, is ingenomen dat Ebba Brahe naar de kroon streeft. „Is 't heusch f" Een lichte schrik blijft in Maegrita „Ik kom uit Reval," kijkt de koerier Zanteres over, terwijl zij naar de ver haar lachend in het ongeloovige gezicht, trekken der koningin-moeder snelt. „Maarschalk de la Gardie zit in den Wat zei de koerier op 't laatst nog burcht van Reval. Ontelbare gevange- De maarschalk wil zich al dezer dagen nen, een massa geschut en materiaal inschepen naar Stockholm, daar zijn buitgemaakt. De oorlog met de Russen aanwezigheid aan den overkant der is uit." Oostzee niet langer vereischt wordt. „Heerlijk nieuws En. is juffrouw Jacob de la Gardie keert terug Dan Ebba Brahe daar ook Weet u daar komt misschien ook Ebba, Brahe mee iets van terug, waarschijnlijk zelfs, en dan. „Of ik 't weet Ebba Brahe heeft dan is 't gepleegde bedrog niet meer heel wat bijgedragen tot de overwinning, verborgen te houden, ook al is Erik Als zij niet zoo flink en moedig was Liljefors, die domkop, den dood in ge- opgetreden. lagen we vandaag nög voor gaan zonder te spreken. Wat een geluk, Reval en waarschijnlijk nog heel dat de koning op reis is Er moeten lang." spijkers met koppen geslagen worden, Maegrita's fraai geteekende wenk- eer hij terugkomt en het spel leert brauwen trekken zich samen. „Nog één doorzien vraag," houdt zij den koerier andermaal tegen. „Hebt u geen boodschap voor Er is iets veranderd den volgenden Maegrita Zanteres f Geen brief van Erik morgen Maegrita Zanteres voelt Liljefors t" het duidelijk. De lakeien en kamer - „Erik Liljefors verzendt geen brieven dienaars behandelen haar met het meer. Hij is bjj de bestorming van gewone ontzag, de ridders buigen en Reval gevallen." glimlachen juist als vroegerniemand „Wat zegt u Dood sluipt haar na, niemand let op haar „Hij is als een held gestorven, gangen. Zij kan zich niet beklagen Maar excuseert u ik moet naar hare 0ver koelheid of terughouding bij de majesteit de koningin-moeder.' andere hovelingen. En toch voelt Erik Liljefors doodMaegrita laat Maegrita Zanteres zenuwachtig, dat den koerier gaan en denkt een oogenblik er iets veranderd is in 't, slot. aan hem, die nu daar ergens over de zee sluimert. Geen medelijden, geen Wordt vervolgd KOK düHJH QtfP'h' Een groot verschil of U Uw haar wascht met een zeep-houdend wasch middel, of met Shampodor, het beroemde Zwartkop-product, dat géén alkali bevat en dus een naspoelbad overbodig maakt Niet alleen om het vlugger drogen, maar vooral om den gezon steeds een Uuj kapt, den dieUwhaar mfojjjf. krijgt, en het vermijden van den doffen neerslag, die het haar droog en dor maakt! Wanneer U haar wilt hebben, dat van gezondheid gebruikt dan SHAMPODOR Prijs per pakje 20 cent Ook in vloeiba vorm f 0.35, f 0.80, i 1.25 Voor iedere haarkleurgoud-witte verpakking Voor blondines. groen witte verpakking PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam. Grout Rotterdam, s Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62y, per kwartaal of f 0.12*4 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f ?.65 per jaar hij vooruitbetaling. Voor postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden lot het bureau te Haarlem. - Bureaux: HAARLEM. Nassaulaan 11.Tel. Int.13«S6.Giro 142700. - AMSTERDAM. N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon fnterc. 31170. Giro nr. 07946. ROTTERDAM. Stations, weg 24. Telefoon Interc. 10540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel. Giro nr. 45141 UTRECHT. Biltstraal 142, Telefoon Interc 15473. Giro nr. 149197. s HERTOGENBOSCH. Slalionsweg 27. Tel. Interc. 1215. Giro nr. 129710. MAASTRICHT. Stalionsstraal 20. Tel. lmerc. 3851. Giro De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Siationsweg nr. 124690. TAAT klinkt ureemd en ik geloof dat ze op het stadhuis er niet van willen weten, dat iemand jon ger wordt. Maar toch: vroeger zag ik er vermoeid en slap uit, ja. begon ik een dagje ouder te worden. Hoofdpijn, zenuwachtigheid, bloedarmoede, telkens had ik wat Op raad uan een kennis ben ik toen eens met Sanatogen begon nen. En nu? Wat ze ook op het stad huis ervan denkenik ben jonger ge worden, ik zie er veel jonger uit en ik uoel me weer heerlijk gezond, nooit meer zoo gespannen en moe als vroeger." Prof. Dr. Walther schrijft: „Bij bloedarme en ze nuwachtige vrouwen heb ik Sanatogen met zeer goed gevolg toegepast. Sanatogen sterkt en kalmeert de zenuwen, het ver nieuwt en verfrischt het bloed. Probeer Sanatogen ook eens. Dan zult gij ook bemerken dat het mogelijk is, U weer jonger te gevoelen en even jong er uit te zien. sanatogen Het Zenuwsterkend Voedsel. In alle Apoth. en Drog. vanat Fl. 1.-.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 29