EEN KONING SPRINGT UIT DEN BAND (The kin£ steps out Een onverwachte audiëntie van zijne majesteit aan Grace Moore. De audiëntie werd gevolgd door een avondje naar de kermis, waar zijne hoogheid zich kolossaal met het oogenschijnlijk eenroti dige meisje vermaakte Fran chot Tone en Grace Moore). van een jongen koning, die geheel onder de plak van zijn koninklijke moeder zit en eerst als zijn hart gaat spreken zich onder dien druk vandaan weet te wer ken. I)at is ook het uitstapje van den koning, want het is de eerste maal, dat hij tegen het bevel van lioogerhand in handelt. Met groote zorg zijn de ver schillende typen gekozen en het zijn stuk voor stuk geen schabionen, maar karakters, wat ook een factor van beteekenis is. Want zoowel het weeke koninkje (Franchot Lone) als de plompe, gezellige hertog (Walter Conolly) hadden moeilijk een beteren ver tolker kunnen vinden, terwijl daarnaast de in den laatsten tijd sterk op den voorgrond tredende Her man Bing weer een klein, doch uiterst dankbaar rolletje vervult. Het geheel is een film, die het bezien zeker waard is. Al was Mariene Dielrich ook de groote filmfavoriele van Von Sternberg, dat neemt toch niet weg, dat deze laatste ook zonder haar wel films kan maken, die 'n lust zijn om te bekijken. Misschien komt nu zelfs, zonder die noodgedwongen één-persoonsconcentra tie, zijn kunnen nog beter uit dan voorheen. In ieder geval is The king steps out" 'n juweel van 'n amusementsfilm, uitgebracht door Loet C. Barnstijn en vervaardigd door Columbia. het einde der film niet uitsluitend een Grace Moorë in het geheugen van de toeschouwers blijft han gen, maar een geheele film waarin die en dieen datzoo aardig was. Hij heeft ons ervoor behoed een film te zien, waarin men van liet begin tot het einde voelde, dat een beroemd zangeres voor de hoofdrol was geën gageerd, die coüte que eoüte en op de meest on logische oogenblikken een liedje moest zingen. Dat is hier allemaal opgenomen in het geheel en in zekeren zin ondergeschi kt gemaakt aan hetcliarmante verhaal Het is een genre operette, zooals men misschien reeds ettelijke malen gezien heeft en nog zien zal, maar niet iederen keer zal men een dergelijk gaaf product onder de oogen hebben gehad, tenminste indien men gaaf neemt in de beteekenis van 100% verfijnd amusement. Blijkbaar lag de persoon van Grace Moore Sternberg niet zoo goed, als die van Mariene hij heeft er althans geen extra-creatie van gemaakt en haar ook niet zoo in het middelpunt geplaatst, als hij gewoon was met ster Dietrich te doen. Hij heeft alleen haar persoontje en haar stem geleend en die bijna onopvallend verwerkt tusschen de kwaliteiten van de andere spelers door, zoodat bij Herman Bing (links), wiens creatie van café houder Pretzélberger voor extra gezellige afleiding zorgt. En Maximilian (Walter Conolly),de hertog, keurt al maar ■nieuwere soorten bier

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34