GEKLEEDE WINTERDOPJES J8 uiterst gesoigneerd kapsel vereischt, doch slechts het héél mooie en regelmatige gezichtje zal dit op zichzelf weinig flatteuze model kunnen verdragen. Hoedje nummer drie tracht zijn tekort te ver bergen door een toef bloemen tegen het achterhoofd. Vooral tegen blond haar zullen de bloemen van zwart fluweel en tule het goed doen. Ten slotte 'n klein veder-kapje, dat niet alleen de vogel-liefhebbers hoeft af te schrikken, doch ook door practisch aangelegde vrouwen gemeden zal worden. De kleine geplakte veertjes verdragen immers geen vochtige weerstoestanden en men loopt gevaiu- dat zij van zorgvuldig geplakt even ruig gaan staan als het dons van kuikentjes. iei kleine dopjes ditmaal, wat echter niet zeggen wil, dat de groote, platgebolde hoed dit seizoen geen opgang zal maken. Het mode-nieuws brengt weer goed nieuws voor de kappers de nieuwe winterdopjes laten weer 'n groot deel van het hoofd onbedekt. Wat in ons land van regen, mist en wind zooveel beteekent als extra-belasting van coiffure-budget. Brengt een goede permanent in vele gevallen uitkomst, talrijk blijven ook de beklagens- waardigen, wier duurzame golven niet bestand zijn tegen meer vochtige weerstoestanden. Zij zijn het dan ook, die maar beter doen om te zien naar 'n hoedje, dat stevig op het hoofd geplant kan worden en het grootste gedeelte van het haar bedekt. De vlotte modelletjes van onze plaatjes dienen dus gereserveerd te worden voor het weatherproof kapsel, dat glorieus alle schadelijke invloeden weerstaat. Het eerste dopje met de afstaande voile is vervaardigd van zwart rips- iint, het materiaal, dat ook gebruikt werd voor het maken van de coquette bloem, die 't geheel iets aparts geeft. Het tweede model, een der meest nieuwe, die in den handel zijn, zal lang niet door elkeen gedragen kunnen worden. Niet alleen dat het een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38