„IK HEB GESLAPEN...." door Oscar Schisma 11 Ze dansten tweemaal rond het overvolle terras van de golfclub, voordat Kay min of meer onverschillig vroeg ...Terry, wie is toch die mijnheer daar, in het wit vlak bij het eerste raam Met tegenzin wendde Jerrv Stuydenham zijn blik van het glanzende donker-bruine haar. Hij keek over de door het maanlicht beschenen paartjes, als iemand, die pas uit een droom ontwaakt. „Ik bedoel dien mijnheer, die eigenlijk zijn haar zou moeten kammen," voegde Kay er aan toe. Jerry zag hem en begon eensklaps te grinniken. „Zijn haar behoeft niet gekamd te worden," ver beterde hij. „Dat zit altijd zoo. Hij is Phil Cobb dokter Cobb. Vanwaar die plotselinge belangstelling voor een geneesheer „Hij heeft mij de laatste tien minuten voort durend aangekeken," antwoordde Kay. „Een bewijs," vleide Jerry, „dat de dokter smaak heeft. Zal ik hem aan je voorstellen of moet ik hem zeggen, dat hij voor zich kijkt V' „Laten we gewoon door dansen," zei Kay. Dit deden ze. Jerry Stuydenham was een opval lende, jonge man groot, gespierd en knap. Als zij met hem danste, overviel Kay altijd een gevoel van zwakheid. Nu draaide hij met haar over het terras, zoodat zij de menschen, het maanlicht en de boomen zag als in een warreling toen Jerry even ophield om op adem te komen, kon ze pas weer regelmatig denken aan Dr. Cobb. Natuurlijk had ze al eens van hem gehoord. Zijn naam werd algemeen genoemd sinds hij door het Kockefeller-Instituut te New York eervol was ver meld. Men zei, dat hij reeds twee jaar geleden had besloten hier in Glenport een praktijk te vestigen, omdat het zoo dicht bij Forrestville, de universiteits stad, lag. Nu was hij in staat zijn onderzoekingen te doen in de universiteitslaboratoria. „Eigenaardig," zei Kay, „ik heb den dokter hier eigenlijk nog nooit gezien." „Laat hem tocli schieten," raadde Jerry dringend aan. „Doe net of hij hier niet is. Laten we liever over iets anders spreken." En als geïnspireerd, begon Jerry eensklaps te draaien en eenige dolle passen te doen van eigen vinding. Zij was geheel buiten adem, toen hij dit experiment eindigde met een triomfantelijke bui- ging. „Niet slecht, hè vroeg hij. „Een beetje duizelig," hijgde Kay. „Verbazend Waarom ga je niet bij een of ander ballet I" Jerry liet haar hand los en knipte met de vingers. „Prachtig Ik ben blij, dat je dit zegt, want nu schiet me ineens iets te binnen. Zaterdagavond wordt er een liefdadigheidsfeest gegeven dé ge beurtenis van het seizoen. Ik heb kaartjes en als je met mij mee wilt gaan. Iemand tikte Jerry Stuydenham op den schouder en een aangename stem vroeg „Mag ik eens met deze dame dansen Jerry draaide zijn blonde hoofd om en zag Dr. Philip Cobb Hij zette een verre van vriendelijk gezicht en gromde: „Ik wil me wel even terugtrekken, maar met den grootst mogelijken tegenzin De dokter knikte vriendelijk en deed een stap naderbij. Kay kreeg een vreemd gevoel, toen hij zijn arm om haar heensloeg haar hart klopte op het rhythme van de muziek. Hij was niet zoo groot als Jerry en lang niet zoo knap. Hij danste bedaard, zonder allerlei bijzondere bewegingen. „Ik had het idee," zei hij, „dat dit de beste manier was om met u kennis te maken. De dirigent heeft mij beloofd, dat hij dezen dans driemaal zoo lang zal laten duren." Kay kreeg even een schok, herstelde zich en zei spottend „Deze dans duurt dus zes minuten. Dan zou ik maar dadelijk van wal steken." „Juist. Met u. Ik heb vernomen, dat u. „Van wie vernomen V' „Och, zoo hier en daar. Op goed geluk af gestelde vragen. II bent Kay Loring. Dit is het eerste seizoen, dat u in Glenport verblijft. U bent hier nu zes weken. Uw familie woont in het vroegere huis van Vernal. Uw vader is in de katoenIk ben Philip Cobb geneesheer." „Kort als een recept," verzekerde Kay hem. „Praat u altijd in telegramstijl V' „Alleen, als ik er naar verlang me uitsluitend tot de hoofdzaak te bepalen." Zij hief het hoofd op, om hein aan te zien. Zijn gezicht was gebruind en stond vroolijk, ondanks de stroeve lijnen om zijn mond. Zij verwonderde er zich over, dat hij zijn haar zoo in de war liet zitten. „Ik heb steeds naar u zitten kijken en hoop, dat u mij dit niet kwalijk neemt," zei hij. „Ik had er een reden voor." „AVaarop ik natuurlijk vraag welke reden „Het is zoo heerlijk naar u te kijken." Kay knikte over zijn schouder naar het orkest. ,.Ze zijn juist voor de tweede maal begonnen," merkte zij op. „U gebruikt uw tijd toch wel, nietwaar dokter „Philip." „Nietwaar, Philip f „Je hebt gelijk, Kay. Men moet het ijzer smeden, als het heet is. Ik zou je niets kunnen vertellen, als ik eensklaps een telefoontje kreeg om bij iemand een splinter te verwijderen. En ik vind het verschrik kelijk om belangrijke dingen ongezegd te laten." Onverwachts eindigde de muziek. Dr. Cobb greep Kay bij den arm. „AAril je iets drinken of geef je de voorkeur aan een wandeling in het maanlicht „Laten we maar wandelen," antwoordde zij. Hij bracht haar naar den uitersten hoek van het terras. Het meisje voelde zich eenigszins schuldig tegenover Jerry, die haar eigenlijk hier had gebracht. Maar Dr. Cobb bood liaar een sigaret aan en zei „Juist omdat men het ijzer moet smeden, als het heet is, zeg ik sommige dingen nog al kort, begrijp je „Ik luister." Haar blik was op de maan gevestigd. „Ik heb kaartjes voor het liefdadigheidsfeest van Zaterdagavond. Toen ik jou vanavond zag, kreeg ik de vaste overtuiging, dat we ons best zouden amu seeren, indien we samen gingen." Kay keek hem aan. Natuurlijk moest zij weigeren. Jerry had haar hetzelfde willen vragen, als. Maar de weigering wilde niet over haar lippen komen. Zij voelde zich onzeker, alsof ze van plan was iets ver keerds te doen. Ze had op Jerry's uitnoodiging nog geen ja gezegd. „Het begint om negen uur," vervolgde de dokter. „Ik zal je om half negen komen halen." „Dank je," hoorde Kay zich zelf mompelen. „Ik ik vind het heerlijk om er heen te gaan." y aterdagavond om acht uur, den avond van het feest, stond Kay gekleed. Ze droeg 'n lange, witte japon en een kleine, breede cape om de schouders. Toen zij de trap afging, glimlachte ze. Ze had het gevoel of zij reeds jaren op dezen avond had ge wacht of misschien wel op Philip Cobb Haar vader en moeder dineerden buitenshuis, voor ze naar het feest zouden gaan, en zij was dus alleen. Kay liet in den salon haar vingers over de toetsen van de piano glijden. Hij had gezegd, dat hij om half negen zou komen. Het was nu half negen. Zij sloot de piano, nam een geïllustreerd blad en ging in een stoel zitten. Twintig minuten later fronste zij het voorhoofd. „Dokters worden soms plotseling weggeroepen, maar dan kon hij toch even opbellen," zei ze tot zichzelf. Om kwart voor tien het oogenblik dus, waarop dokter Cobb reeds een uur en een kwartier te laat was werd Kay woedend. Zooiets was haar nog nooit overkomen. Heeren waren altijd op tijd, méér dan op tijd wanneer het een afspraak met haar gold. En nu dit wachten, op dén avond van alle avonden het hoogtepunt van het seizoen ongehoord Het was tien uur en ze besloot hem op te bellen. Zijn stem klonk slaperig „Hallo Ja „Dokter Cobb," zei ze op ijskouden toon, „weet u hoe laat het is „Hoe laat. SapperlootZij hoorde een kreet. „Kay," stamelde hij, „het spijt me verschrikkelijk Ik wist niet, dat het al zoo laat was Ik heb ge slapen." „Geslapen V' „Om zes uur ben ik even gaan liggen om een dutje te doen. Ik had besloten maar een uurtje te slapen, dan bleef er nog tijd genoeg over. Maar ja En ik wist niet, dat het al tien uur was nu je me op belt. Kay smeet de telefoon op den haak. Haar gezicht was bleek van woede 1 Geslapen En voor zóó'n man had zij Jerry den rug toegekeerd Als hij nu nog had gezegd, dat hij druk bezig was geweest. Dat hij was weggeroepen voor een ongeluk. Iedere andere reden zou beter zijn geweest dan deze. Geslapen De telefoon rinkelde. Zij nam den hoorn van den haak en hoorde zijn smeekende stem. „Luister, Kay. Ik was. De moeder ran het jochie stoat op het punt jlauw te vallen en zijn vader is er niet veel heter aam toer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 4