DE BANK DER CHINEEZEN - n Jl i Een bank vervult in het moderne geldverkeer een zeer belangrijke rol. Aan vankelijk waren het alleen de groote ondernemingen, die bank rekeningen onderhielden, waarover al hun financieele transacties liepen. Totdat de bankiers meenden ook den handeldrijvenden middenstand, en desnoods den particulier, binnen hun invloedssfeer te moeten trek ken. Een der gevolgen hiervan was, dat tot de oprichting van filialen werd overgegaan, waardoor het contact met deze groepen beter kon worden onderhouden. In de ver schillende wijken van onze groote steden zijn zulke filialen overal te vinden. Valt het dus te verwonderen, dat ook de dichtbevolkte Chineezen - wijk van San Francisco naar de meening der directie van de Bank of America in aanmerking kwam om er een „branch" te vestigen van haar reeds wijdvertakte onder neming Men besloot echter dit filiaal in zooverre een hijzonder cachet te geven, door het een Chineesch karakter te verleenen, uitsluitend Chineesch personeel aan te stellen en de hank-transacties in de Chineesche taal en in min of meer Oosterschen stijl te laten verrichten, hoewel daarbij de mo derne zakelijkheid natuurlijk niet uit het oog mocht worden ver loren. Dit was lang niet slecht gezien, want een bankfiliaal met een dergelijk karakter moest Voor de koersen-borden. Even uit rekenen of er met de stukken nl wat verdiend is V» De directrice teekent de post De moderne bankpui met de oeroude Chineesche letterteekens.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 6