PRINSES JULIANA VERLOOFD Het geluk van twee jonge menschen De kamer van prinses Juliana was in een bloementuin herschapen en in dien sprookjestuin bloeide het gel k op van twee jonge menschen. In een groot deel der oplagen van ons vorig nummer konden wij nog de bij verrassing be kend gemaakte verloving me- inoreeren en illustreeren met de laatst ontvangen foto's van II.K.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld. Deze gewichtige, historische ge beurtenis, van zoo groot belang voor ons vorstenhuis en voor de toekomst van ons vaderland, is alom in den lande met laaiende geestdrift begroet. Het is voor ons 'n aanlei ding geweest, mede om de gebeur tenissen en feiten, welke op de eerste officieele kennisgeving zijn gevolgd, nog nader terug te komen, en deze vorstelijke verloving ook photografisch opnieuw te plaatsen in het middelpunt der alge- meene belangstelling. Na de zware slagen, welke nog betrekkelijk zoo kort geleden ons Koninklijk Huis hebben getroffen, en welke de tengevolge van de wangunst der tijden toch al gedrukte stemming slechts nog vermochten te versomberen, is plotseling de vreugdezon weer door gebroken, en straalt, als een gunstig voorteeken van betere dagen, althans weer de Oranjezon met nieuwen onverwachten luister. Met groote snelheid hebben de meest ontroerende oogenblikken elkaar bij deze gelegenheid opgevolgd. Een idyllisch beeld van 't gelukkige koninklijke paar. Daar was vooreerst de schok van blijde verbazing, toen de als een sprookje klinkende, verrassende tij ding via de beide radio-zenders over de wereld werd verbreid. Doch dit duurde slechts eenige oogen blikken. Weldra sloeg alom in den lande de vreugde over deze zoo heuglijke mededeeling uit in een jubelende feeststemming. Men tooi de zich met oranje. De vlaggen wer den uitgestoken, na nauwelijks en kele dagen geleden, na koninginne- verjaardag, te zijn binnengehaald, met de gedachte met den verjaar dag der prinses doen ze weer dienst. Ze zouden eer dan men dacht weer te voorschijn worden gehaald, om uiting te geven aan de blijdschap en de geestdrift van allen over deze verloving. Een blijdschap, welke grooter werd met ieder uur, met elk nieuw bericht en iedere nieuwe bijzonderheid, en die zeker moet hebben geculmineerd, toen de bevolking door den aether als het ware persoonlijk getuige mocht zijn van het stralende geluk der vorstelijke moeder en niet het minst van de beide jeugdige ver loofden, die zoo spoedig den weg van hart tot hart bij de bevolking in Oost en West hebben weten te vinden. Het waren ontroerend schoone momenten, die we dien Woensdagmiddag-tegen éénen mochten beleven. Welk een dankbaarheid >ublijdschap trilde in de stem der koninklijke moeder>Mie haar toe- komstigen schoonzoon piet zooveel oprechte vreugde en trots mocht voorstèllen aan het Nederliiudsche

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14