liet koninklijk gezelschop dankt hartelijk voor de hulde van het publiek, na de aankomst van 's prinsen moeder en broeder. Het aardige gebaar van prins Bernhard valt hierbij op. lagen der bevolking in den echt zal worden verbonden, is in ieder geval veelzeggend en veelbelovend. Moge het contact tusschen het vorstenhuis en de bevolking, dat door deze verloving opnieuw is bevestigd en ver stevigd, tot geluk en heil van Oranje en Nederland tot in lengte van dagen on verbroken blijven bestaan. IIulde aan het jeugdige bruidspaar Omstuwd door een enthousiaste menigte wandelde het jonge paar door de straten van de Residentie. X. H. prins Bernhard van Lippe - Biesterfeld, de aanstaande prins-gemaal der Nederlanden. (foto F. Ziegler, Den Haag) volk Welk een jeugdig enthousiasme en geluk ken merkte de stem van de aanstaande koninklijke bruid zelve, toen zij vol dankbaarheid voor de aan haar en haar verloofde gebrachte hulde, met een echt huise lijk en hartelijk klinkend „En thans is het woord aan Bernhard," den toekomstigen echtgenoot in de gelegenheid stelde, op zijn beurt te getuigen van zijn dankbaarheid, en van den ernstigen wil om zijn bruid een steun te zijn, en voor zijn nieuwe vaderland te zullen werken naar best vermogen. Inderdaad momenten om nimmer te vergeten. |5e huldebetoogingen in de afgeloopen dagen aan het koninklijk gezin gebracht, telkens met hooger oplaaiende geestdrift, hebben bewezen, dat het geen leeg woord is, te spreken van den „band, die Neder land en Oranje bindt". Dat moet ook de prinses hebben gevoeld, toen zij, bij een dier spontane demon straties, innig gearmd mét haar verloofde op 't balcon stond en haar ontroering nauwelijks meester kon blijven. Dat zijn oogen- blikken van historischebe- teekenis. In dezen geest zijn tal van tooneeltjes, van echt intieme huiselijkheid, van innig, jong geluk, van warme menschelijkheid, dezer dagen door de lens van onze persfotografen vereeuwigd. Alle zijn ze teeke nend voor den charrnanten mensch, die de bruidegom onzer prinses gaat worden, teekenend voor zijn kranige, sportieve opvattingen, zijn initiatief, zijn jeugdig enthousiasme, z'n joviale en spontane natuur, teekenend ook voor de oprechte en iimige toege negenheid tusschen de prinses en haar verloofde. We zullen die tooneeltjes hier dan ook niet verder memoreeren. De dagbladen hebben ze reeds in alle toonaarden bezongen. Hoe het zij, deze dagen van jong, menschelijk geluk hebben een diepen weerklank gevonden in ons altijd zoo nuchtere volk. Het enthousiasme voor het jeugdige bruidspaar, dat over enkele maanden onge twijfeld onder overweldigende belangstelling van alle De hartelijke radio-toespraken, tot het volk, van de koninklijke moeder en het gélukkige paar waren ontroerend en onvergetelijk. We plaatsen hier de foto, genomen in de studio der P.T.T. te Den Haag. Zittend v.l.n.r. Ir. Damme, dir.-generaal der P.T.T. prins Bernhard, prinses Juliana, H. M. de Koningin en minister JA. de Wilde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 15