SPORT VAN DE WEEK Moment uit den wegwedstrijd den Duivélsritte Heerlen. De renners in één der moeilijkste bochten. De Duivélsritte Heerlen. De amateurs leverden een spannenden strijd. Seyen (Maastricht) gaat als eerste door de finish. Nog een moment uit de „Duivélsrit''te Heerlen. Een kleine verfrissching onderweg is niet te versmaden. Na den eindstrijd om den Zilveren Dal te Botterdam. De captain van de overwinnende ploeg (A.D.O.) ont vangt den bal van den heer C. H*. v. Hasselt. Dit is de laatste Zon dag voor de zomer sporten geweest. Zondag a. s. zal koning voetbal, die thans nog slechts zijn schepter over een deel van ons land heeft gezwaaid, van Noord tot Zuid en van Oost tot West regeeren en zal er voor de zomer sporten, althans voor zoover dit de publieke belangstelling betreft, weinig plaats meer zijn. Tijdens het afgeloopen weekend was dit anders. Twee evenementen over- heerschten in belangrijk heid de voetbalcompe titie en eveneens den eindstrijd om den Zilve ren Voetbal. Daar was vooreerst het groote wie- lerfeest in het Zuiden des lands, n.l. de „Duivélsrit van Heerlen" en vervolgens de tweedaagsche cricket- match van onze nationale ploeg tegen het elftal van Kent, een Engelsch prof-team van erkende reputatie De „Duivélsrit" werd in zooverre een groote ver rassing, dat zij werd gewonnen door den pisterenner Jan Pijnenburg. „Den Pijn" had zich met zijn bekende energie op dezen wegwedstrijd van groot formaat geworpen. Renners als Sylver Maes, Pellenaars en Middelkamp moesten hier worden bestreden. Pijnen burg waagde het en liet al deze kampioenen van den weg achter zich. Onze Zesdage.nkoning heeft hier wel het bewijs geleverd, dat hij als all round wielrenner zijns gelijke niet heeft, waarschijnlijk ook nimmer Huldiging van onze Olympische zwemkampioenen in het A. M.J. V .-gebouw teAmsterdam. V.l.n.r. de dames Willy den Ouden, Nida Senff en Rie Mastenbroek. heeft gehad en ook niet makkelijk krijgen zal. Mogelijk zien wij „Den Pijn" in de toekomst meer op den weg. Ook daar vallen vele lauweren te oogsten. In Den Haag heeft „the king of the sports" zijn afscheid gevierd door middel van den bovenge noemden wedstrijd. Twee prachtige dagen van bij zonder goed cricket. De Hollanders hebben het er kranig afgebracht, al denke men niet, dat in verband met de betrek kelijk kleine nederlaag het Hollandsche cricketspel op één lijn kan worden gesteld met dat van de Engelsche profs. Men zou zich dan aan een valsche veronderstelling wagen, aangezien bij cricket de uit slag hiervoor niet altijd doorslaggevend is. Maar onze nationale cricketspelers hebben het toch maar klaar gespeeld om Kent tweemaal voor een betrekkelijk gering totaal „uit" te krijgen en zelfs, na een slecht begin in de tweede innings, voor een spannend slot te zorgen. Uitstekend bowlen en keurig fielden der on zen, dat was wel hetgeen in deze match zeer sterk de aandacht trok. Jammer, dat het batten tegen de ster kere ploegen zoo vaak tegenvalt. Ook thans was dit het geval. De batsmen hebben teveel angst voor het bowlen der Engelschen. Wanneer dan ten slotte één der batsmen daarop een uitzondering maakt, blijkt vaak dat de angst van zijn voorgangers toch minstens een tikje overdreven is geweest. Dien iudruk kreeg men ook Zondag j.l. door het uitstekende bat ten van v. d. Luur, den jeugdigen Hagenaar. Alles bijeen kunnen onze cricketspelers echter met groote voldoening op de voorbije dagen terugzien en wjj, het publiek,vragen den N.C.B. thans reeds er voor te willen zorgen, dat volgend jaar het seizoen op een wijze besloten wordt, zooals dit thans reeds tweemaal achtereen het geval is geweest. De cricketwedstrijd van het Nederl. Elftal tegen Kent te'sGra/venhage. Mo ment uit de le innigs der gasten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18