KON ZIJN ARM NIET OPBEUREN AD W VOOR UW TANDEN 0 KRUSCHEN AS SO CHAUFFEUR-MONTEUR DIESEL-MONTEUR RADIO-MONTEUR Nu vrij van alle pijn SALTS 5 stuks - 5 cent 23 Met die schoonheid heeft zij hier aan 't hof iedereen verdwaasd, dien zij ver dwazen wilde. Een eindelooze rij van aanbidders en vereerders, te beginnen met den ouden hofmaarschalk Lions- kjold, aan wien zij haar eerste vaste positie hier aan 't hof te danken heeft, tot aan den jongen, knappen Erik Liljefors. Zelfs de koning is voor die schoonheid niet ongevoelig gebleven. Als Ebba Brahe er niet geweest was, had zij, Maegrita Zanteres, haar spel gewonnen. Dat Gustaaf Adolf haar kort en wrevelig heeft afgewezen vóór zijn vertrek, dat beteekent niet veel. Het was fout geweest, in dat uur naar hem toe te gaan, toen hij opgewonden en verontwaardigd was over de vermeende vlucht van Ebba. Nee, diè mislukking baart Maegrita geen zorg. Maar dat Schovelius haar schoonheid heeft kun nen weerstaan, dat zoo'n armzalig mannetje sterk genoeg was om haar wil te weerstreven, dht doet haar heven. „Verliest mijn schoonheid haar macht?" denkt Maegrita Zanteres ont steld, en zij sluit de oogen. „Begin ik oud te worden, dat zoo'n stumperige verliefde gebochelde nar me kan ver smaden Haar eenige wapen is haar schoon heid. In dit uur heeft zij voor 't eerst het sidderende gevoel, dat dit wapen bot begint te worden in haar hand. Weg met die dwaze gedachten Maegrita opent met snellen wil haar duizelend gesloten oogen en begint na te denken. Zij moet handelen. Die koerier is op weg naar den koning. Het staat wel vast, dat die brief van Oxenstierna den koning den waren gang van zaken, wat Ebba's vertrek betreft, onthullen zal. De la Gardie en Ebba Brahe zelf willen terugkomen uit Reval, zijn misschien al onderweg. Zij moet handelen, snel en energiek, anders is alles verloren, en triomfeert de gehate mededingster. Zou Schovelius zwijgen over het verzoek, dat zij hem gedaan heeft Schovelius Eén harteklop lang wil er iets als respect voor den gebochelden secretaris in MaegritaZanteres opkomen. Eén harteklop maar dan vertrekt zij verachtelijk den mond. Haar lippen lachen een leelijk lachje. Schovelius is inderdaad een zotEen stom, hersenloos uilskuikenHij had geit en kool kunnen sparen hij had haar den brief kunnen geven, en dan snel een anderen schrijven van gelijken inhoud, om dien aan den koerier te overhandigen Waarom kijk je nu niet in den spiegel, Maegrita Zanteres? Misschien kun je nu in je spiegelbeeld ontdekken, wat den gebochelden nar de kracht gaf, je schoonheid te weerstaan: de afzichte lijkheid van je gedrochtelijke ziel. Onrust in Stockholm. Door een zee van vlaggen en den overwinningsroes heen loopen allerlei vreemde geruchten. In de logementen en kroegen, in. de gilden en aan de haven, in adellijke zalen en soldatenverblijven redetwisten de mannen met roode koppen. Officieren en soldaten, die uit het veldleger naar huis zijn gekomen, ver tellen eigenaardige dingen over het ge beurde voor Reval, blazen op, vergroven, overdrijven. Maarschalk de la Gardie Bah, die heeft de overwinning niet behaald dezen keer. Het leger was slap, de officieren hadden op een haartje na dienst geweigerd, 't Was lang geen wonder geweest, als De la Gardie door zijn eigen officieren gevangen was gezet. Als Ebba Braha er niet geweest was Zij had op 't juiste moment den grooten stoot gegevenEbba Brahe, de verloofde van den koning, heeft De la Gardie het commando uit handen genomen en zelf bevel gegeven tot de bestorming. Een kranige vrouw! „Een afgezante Gods, een Jeanne d'Arcschreeuwen de eenon. „Een doodgewoon Zweedsch meisje halen de anderen den neus op. „Ze moest zich schamen, zoo op den voor grond te dringen. Laat ze zich maar koest houden, als ze 't met den koning aanlegt." „Wat zou dat stuiven de eersten op. „De koning wil met haar trouwen „Ja, die zal gek zijn," lachen de anderen. „Die trouwt met een burger meisje De koning trouwt met een Brandenburgsche prinses." „Of nietantwoorden Ebba's be wonderaars. ,,'t Zou ons Zweden veel beter lijken, als de koning een kind van 't eigen volk op den troon zette, dan als hij een vreemde naar Stockholm bracht „Jullie hebben geen hersensspreken de anderen tegen. „Op den troon van Zweden hoort vorstenbloed, niet zoo'n meid van. „Geen woord over Ebba Brahe asje blieft „Een mooie koningin „Ze heeft het leger de overwinning bezorgd „PffZe heeft de officieren opge stookt tegen den maarschalk, die mar ketentster „Pas op je woorden, man 1" Opgeheven vuisten, getrokken degens gebroken wijnkruiken en bloedende hoofden. Er wordt geduelleerd en ge vochten tusschen officieren en edelen. En de oneenigheid plant zich voort door de arbeiders- en havenbuurten, en veroorzaakt massa-gevechten tusschen Stockholmsche burgers en matrozen. De wacht-patrouilles zijn steeds op pad, moeten telkens ingrijpen, kalmeeren, uiteenjagen, worden hier en daar al met hoonende kreten en gefluit ontvangen. Een deputatie van ontevreden edelen komt bij rijkskanselier Oxenstierna. Onbevredigd keert zij terug. Oxen stierna, de leepe vos, spreekt alles tegen, noemt de geruchten overdreven, ver klaart met een vriendelijk lachje, dat hij zijn plan tot een huwelijk tusschen Zweden en Brandenburg doorzet. Ja, zijn plan Maar als de koning nu eens een ander plan heeft En Ebba Brahe. Als booze geesten sluipen de ge ruchten, die Maegrita Zanteres heeft laten uitstrooien, de stad door. Haar bedienden, ruim betaald, bazuinen in alle kroegen en dienstvertrekken rond, dat Ebba Brahe de heerschappij na streeft, zich tot meesteres van Zweden wil maken. De dolverliefde jonge koning zal week zijn als was in haar handen. Nog nooit heeft Maegrita Zanteres zich zoo lieftallig betoond als in deze dagen, 't Is, alsof zij zichzelf wil be wijzen, dat het wapen harer schoon heid nog hout snijden kan. Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen inet een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland 1 1.62% per kwartaal of f 0.12per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling, Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden, tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 15866. Giro 142700. AMSTERDAM, N, Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 53170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stations weg 24. Telefoon interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666 Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 'sHERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Interc. 12t5, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Regelmatig worden vele Cursisten van ons in deze steeds vooruitgaande be roepen geplaatst. Onze praktische lessen geven U vakkennis en zelf vertrouwen. Schrijf eens een brief om inlichtingenhet verplicht U tot niets. Ieder, die de lagere school heeft be zocht, kan de cursussen volgen en met onze hulp zijn doel bereiken. Ook hebben wij goede cursussen voor hen, die de ambachtsschool door liepen. Leider: H. Kramer, ingenieur. NSTITUUT VOOR IEF0N0ERWIJS ERNST CASIMIRLAAN 26 - ARNHEM Dir. J. VAN DER Bli - HOOFDONDERWIJZER ,Ik kan niet dankbaar genoeg zijn voor Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. Ik neem iederen morgen op mijn nuchtere maag de dagelijksche dosis tegen rheumatiek. In mijn werkkring ben ik blootgesteld aan weer en wind, terwijl ik bovendien bijna 20 K.M. per dag moet fietsen. Het was zoo erg, dat ik mijn arm niet meer kon opbeurenmijn beenen deden mij ontzettend pijn als ik een kleinen afstand gereden had. JU adat ik vrijwel alles geprobeerd had, en zelfs alle tanden had laten trekken, raadde een vriend mij eens een proef met Kruschen Salts te nemen. In koiien tijd verminderden toen de pijnen en heden ten dage blijf ik vol komen gezond door mijn dagelijksche dosis Kruschen Salts. I). 6. T. te B." (Origineeie brief ter inzage.) Rheumatische pijnen hangen samen met een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit gevaarlijke zuur ontstaat als gistingsproduct van afvalstoffen, die zich in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts nu spoort de afvoer- organen ingewanden, nieren en lever, aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen langs de natuurlijke kanalen zacht en volkomen uit het lichaam zullen worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd, waardoor de pijnen afnemen, om tenslotte geheel te verdwijnen. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten h f 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels- Maatsehappij, Amsterdam, voorkomt. m I "S

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 23