ZEEUWSCHE OMROEP SÖÖOO Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de bewoners van den Nadorstweg den raad gesmeekt hebben om betere ver lichting van hun buurt bij avond. Wij kunnen ons levendig voorstellen, dat menschen, die met nadorst te maken hebben, dringend behoefte gevoelen aan voldoende straatver lichting Te Sluiskil is een claxonnist, die zich blijkbaar op een oorspronkelijke ma nier wilde inlijven bij een muziekkorps, met zijn motor ingereden op de rond- marcheerende leden van de fanfare, waardoor twee werkende leden getor pedeerd werden. Hoewel het, naar de echte musici beweren, een hooge eer is zijn laatsten adem in een trompet uit te mogen blazen, kunnen wij- tot ons genoegen melden, dat de slachtoffers er nog goed afkwamen. Te Hulst heeft men gemeend den nationalen feestdag j.l. Zaterdag te moeten inzetten met kanongebulder, klokgelui en sirenengeloei. De verkoop van schrikpoeder be reikte een maximum in de morgen-uren. Heel Kortgene is dezer dagen in touw geweest om een koe, die door het vervoer op een vrachtauto niet zonder reden dol was geworden, te beteugelen. Als er ooit een Hollandsche cowboy film vervaardigd moet worden, weet men nu, waar de acteurs te vinden zijn. De Middelburg sche turnvereeniging Medioburgum heeft op Zaterdag 12 Sept. haar 45-jarig bestaan feestelijk gevierd met een demonstratie, waaraan door vele vereenigingen werd deelgenomen. De optocht passeert de Middelburg- - sche markt. In de jongste raadzitting te Baar land heeft een der vroede vaderen geklaagd over de verhoudingen in B. en W. en over den verkoop van ijs op Zondag. Die combinatie is niet zoo vreemd als ze lijkt. IJs brengt nu eenmaal ver koeling Een groep deelnemers tijdens het défilé voor B. en W. van Middelburgdie zich op het bordes voor het raadhuis hadden opgesteld. De Zeeuwsch-Vlaamsche muziek wereld is vorige week wel geteisterd. Na het Sluiskilsche drama te hebben uitgezonden, ontvingen wij nog bericht van onzen correspondent te Hoek, dat de harmonie „Elk naar eigen krachten", die per autobus naar haar haardstee terug wilde gaan, in een sloot terecht is gekomen. 'n Onderzoek naar die eigen krachten willen wij niet instellen en er slechts de aandacht op vestigen, dat het niet altijd eigen schuld is, indien een mu- ziekvereeniging den weg naar huis niet vlug aflegt Een van de weinige vrouwelijke raadsleden heeft vorige week tevergeefs voor een verkeersspiegel gepleit. Wie is er zoo hoffelijk haar een zak- spiegeltje aan te bieden t 'n Zenuwachtige juffrouw te Sluiskil heeft de heele gemeente in opschudding gebracht, doordat zij in de overtuiging verkeerde, dat haar zevenjarig zoontje in den regenput was gevallen. Honderden redders zaten in eigen lijken en de rest van de gemeenschap in figuurlijken zin in den put, totdat de verdronkene fluitend huiswaarts keerde. Tenslotte bleek het jochie, dat men in den put waande, de eenige Sluiskille- naar, die er niet in gezeten had. Te Vlake werd de vorige week een der spoorbruggen over het kanaal aangebracht. Een kijkje op het werk. Tot de volgende week, dames en heeren Te Vlissingen bereikte men bij de badinrichting aan het strand de vorige week den 50.000sten bader, wat bij den ongunstigen zomer een mooi resultaat mag heeten. Burgemeester van Woélde- ren reikt de gelukkige, mevrouw An- driesse, een geschenk over als souvenir van dit feit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25