MIRCHA Voor hen, die geen hoogere eischen aan een film sfellen, dan zich ie amuseeren, zijn de films mei Szöke Szakall en Oiio Walburg aliijd welkome rolprenten. Voor hen veronachtzaamt men meestal de meest elementaire filmbegrippen, doch er is niemand, die zoo iets kwalijk zal nemen. Het is daarom, dat we deze FILMEX-Film met een gerust hart plaatsen, eigenlijk zonder verdere aanbeveling want dat hebben deze films niet noodig. De gemeenschappelijke villa mei den gemeenschap- pehjken kostwinner de taxi. De respectieve eige- naars in conferentie, hoe zij de zaken heter kunnen Uiten florceren. wegpinken. Vgor dit laat ste moet men echter ge disponeerd zijn, maar de vroolijkhcid geniet altijd een gunstig onthaal. In deze film zijn ze alle bei taxichauffeurs-met- pech, d.w.z. dat het hun maar niet gelukken wil een cent met hun beroep te verdienen. In tegen slag leeren de meeste menschen elkaar kennen en het is ook in die omstandigheden, dat zij elkaar ontmoeten. Er treedt echter ook nog een ander paar op den voor grond en dat is een zeer begaafde jongen, Mircha geheeten, alsmede diens zoogenaamde zuster, een nieuwelinge aan den film- hernel, Lizzi 11 al laOok dat tweetal lijdt aan vankelijk een moeilijk Szuke Szakall reed reeds den eersten keer, dat hij achter het stuur zat, zijn taxi in puin. Hij gebruikte echter al de onderdeelen om als comfort in zijn pri mitieve. villa dienst te doen. Naast hem zijn aange nomen pleegzoon Mircha. bestaan en wordt op een gegeven oogenblik zelfs gescheiden. Hun gelukt het niet zoo gemakkelijk, elkaar weer te vinden, want de jongen vindt onder dak bij de reeds genoemde chauffeurs en het meisje krijgt een haan als danseres bij een beroemd variété. De wereld is echter klein en ontmoetingen zijn natuurlijk niet uitgesloten en zoo komt ten slotte het heele clubje, weer hij elkaar na een heele serie ver makelijke en uiterst gezellige, wederwaardigheden. Dit is het heele verhaal van Mircha, dat in al zijn groote bescheidenheid en eenvoud ongetwijfeld door zeer vele grage oogen zal worden bekeken. Zelfs de oliespuit en oliekan zijn in het huisraad als nuttige voorwerpen opge nomen. Wat zegt u bijvoor beeld nan deze. olisspuit- melkkan opgeschoten, want meestal komt het bij deze grap jassen meer aan op de wijze van spel, dan op de vertelling. Want niet alleen geven zij elkaar in dikte niets toe, maar ook niet in het lanceeren van geestige opmerkingen, en het arrangeeren van kod dige tafereeltjes. Dat is hun kracht en daaraan danken zij him populariteit. Een film met hen in de hoofdrol belooft den toeschouwers bij voorbaat een groote dosis plezier en daarvoor gaan de meesten toch naar een film. Men wil zich ver maken en ontspanning heb ben, men wil lachen en soms ook wel een traan Van een film met Szöke Szakall en Otto Walburg is eigenlijk nooit veel te vertellen. Men kan het verhaal weergeven, zooals het oorspronke lijk luidt, maar dan is men betrekkelijk nog weinig

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34