OVER KROMTAAL EN NOC WAT qX VOLMAAKTE GELAATSTINT eens SMETTELOOZE, GAVE HUID HUIDAANDOENING Normacol - Voor regelmatige werking. HET WATERDICHT MAKEN VAN REGENJASSEN! NUTTIGE WENKEN Thans weer een en een nu zij van haar verlost is GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Constipatie mag niet tijdelijk verholpen worden U moet er van af komen." 37 YJUe hebben het allen wel eens mee- gemaakt, dat overigens heel ver standige volwassen mensclien in het bijzijn van kleine kinderen opeens een houding aannamen en een taaltje uit sloegen, die werkelijk aan het belache lijke gingen grenzen. Ze praatten op een overdreven hoog toontje en stieten allerlei ondefinieerbare geluiden uit, alsof de kinderen hen anders onmogelijk zouden kunnen verstaan en begrijpen Dooh als het hierbij maar bleef, was de zaak nog niet zoo erg. Neen, in hun ongetwijfeld goed-bedoelde pogingen om zich zooveel mogelijk „kind mèt de kinderen" te voelen, gingen zij ook een soort „kindertaal" oftewel kromtaaltje spreken, dat werkelijk op de lachspieren moest werken van eventueele toe hoorders. „Heef Bjoetje dat gedaan? Stoute Bennie! Ik heef Pappie vetejd," en dergelijke fraaiigheden meer. Zeker, als een klein kind zoo'n eenig kromtaaltje spreekt, zijn volwassenen ozoo gauw verteederd, en de lust is groot, om daar een beetje mee te lachen, het na te doen, en. zoo het kind te belemmeren in zijn normale spraakont- wikkeling Want daar komt dat kromspreken door volwassenen toch in feite op neer Zij, die zich er aan bezondigen, hebben er natuurlijk nooit bij nagedacht, hoe ver keerd hun houding was en hoe 'n na- deeligen invloed die moest uitoefenen op de spraak van het kind, ook in diens later leven. Is het immers niet opmerke lijk, dat, waar in een bepaalde familie de moeder b.v. aanleg heeft tot slissen, ook de kinderen dit gebrek in mindere of meerdere mate aan den dag leggen De spraakontwikkeling van het kind berust immers voor een zeer groot deel op de zucht tot imitatie, en iedereen kan be grijpen, van hoe groot belang de spraak van de moeder of de onmiddellijke ver zorgster in dit opzicht is. Spreekt zij vriendelijk, beschaafd en correct, dan kan dat niet nalaten, een zeer gunstigen invloed uit te oefenen op de spraakont wikkeling van het kind. Ilet voorbeeld, dat de kleine krijgt, moet daarom zoo goed mogelijk zijn, en het is dan ook noodig, dat ouders en opvoeders bewust hun best doen, in alle opzichten zoo beschaafd en correct mogelijk te spreken, niet alleen tegen het kind, maar ook onder elkaar. En daarmee moet niet worden begonnen, als het kind al zoo'n beetje door zijn „kromtaalperiode" begint heen te komen, maar al veel vroeger, als het kind nog in de wieg ligt en zijn eerste „papa's en baba's" uit, en. zelfs nog eerder Evenals iedere beginneling, in welk vak dan ook, maakt een kind bij zijn pogingen om goed te leeren spreken her haaldelijk fouten. Maar al mogen deze nog zoo „grappig" aandoen, de ouders moeten niet zoo onverstandig zijn, deze fouten „voor de aardigheid" te gaan overnemen en het zoo hun kind min of meer onmogelijk te maken, deze fouten te leeren verbeteren. Zitten die eenmaal vastgeroest, dan is het later ozoo moei lijk moeilijker dan de meeste vol wassenen vermoeden 0111 ze weer af te leeren. Ook hier is voorkomen beter en gemakkelijker dan genezen Zonder dat het noodig of zelfs maar nuttig zou zijn op allerlei slakjes zout te gaan leggen en het kind in zijn spreken voortdurend te corrigeeren, mag en moet van de ouders tooh worden verlangd, dat zij zich werkelijk de noodige moeit, geven, om het hun kind zoo gemakkelijk mogelijk te maken, beschaafd, duidelijk en correct te leeren spreken, en dat wel voornamelijk, door zélf in alle opzichten een zoo goed mogelijk voorbeeld te geven ANTOINETTE W. M. VAN INGEN N 31 Herhaaldelijk bereiken ons den laat- sten tijd verzoeken over het water dicht maken van regenjassen en andere stoffen. Daarom laten wij in de hoop j dat de belanghebbenden het dezen keer zullen bewaren het recept hieronder nog eens volgen We nemen twee emmers warm water en lossen in den eenen twee pond aluin op, in den anderen twee pond loodazijn. Dan mengen we beide vloeistoffen in een kom of teil (geen zinken) dooreen, en laten alles een halven dag rustig staan. Er scheidt zich een hoeveelheid loodoxyde af, die neerslaat. Deze ligt dan op den bodem van den emmer en moet er in blijven. De vloeistof gieten we er langzaam en voorzichtig af, zóó dat geen bezinksel meegaat, want dat geeft vlekken. De regenjas, die we van te voren hebben gewasschen, maken we nu opnieuw nat in lauw water en leggen ze nu in de vloeistof, hoogstel) - 24 uur. Af en toe keeren we de jas om Wanneer ze er uit wordt gehaald, ma;, ze niet worden gewrongen, maar moet direct worden opgehangen om te drogen liefst in de frissche lucht. Nog even oppersen en onze regenja- ziet er keurig uit en is bestand, ook tegen den hevigsten slagregen Ook stoffen voor tenten e.d. kunnen op deze wijze worden behandeld. Wanneer we drukkertjes aan moeten zetten, is het vaak uiterst moeilijk, om drukkertje en sluitertje precies tegen over elkaar te krijgen. Een eenvoudig hulpmiddel is liet volgendewc naaien eerst het sluitertje aan en bestrijken de oppervlakte daarvan met wit of gekleurd krijt. Daarna drukken we het tegen de stof, waarop door het krijt nu precies staat aangegeven, waai het drukkertje moet worden aange naaid. Het is goed om in de kamer waar onze piano staat, een plant neer te zetten. Deze neemt genoeg vochtigheid uit do lucht op om te voorkomen, dat de piano door het vocht te lijden heeft. Olievlekken in leer verdwijnen vaak, wanneer we ze afborstelen met lauw water, waarin wat hertshoornzout is opgelost. Zwart satijnen schoentjes worden een heel eind opgeknapt, wanneer we ze met wat brillantine inwrijven. Eerst maken we ze goed schoon, zorgen dat ze volkomen droog zijn en nemen dan op een zacht lapje de brillantine, die we voorzichtig en gelijkmatig op het satijn uitwrijven. Wordt U geplaagd door een Huidaandoening, die de huid ontsiert en U kwelt met een on draaglijker) jeuk? Bedenk toch, dat krabben het jeuken steeds ergermaakt.Bestrijd de oorzaak van de kwaal, zoodat de jeuk bedaart en de huid zich kan herstellen. Tallooze lijders aan huidaandoeningen, zooals Ec zeem, Opengekrabde Beenen, Puistjes,Zonnebrand of Insecten beten hebben met succes het D. D. D.-recept van Dr. D. Dennis aangewend. Het is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en de ziektekiemen doodt. Reeds de eerste druppels verlichten de pijn en doen den jeuk bedaren. Flacons a 75 cent en F 2.50 Bij Apothekers en Drogisten Probeer niet Uw constipatie te ge nezen door het innemen van „ruw- reinigende" laxeermiddelen. Zij veroorzaken een tijdelijke, radicale „opruiming", maar kunnen Uw kwaal op den duur verergeren. Normacol geneest Uw constipatie. De Normacol-korreltjes, bereid uit plantenhars, maken de ontlasting los en gemakkelijk. Bovendien is een kleine hoeveelheid, zuiver plantaardi ge frangula toegevoegd, die de spie ren van den darmwand in geregelde werking stelt, totdat de nor male darmfunctie weer is ingetreden. Uw constipatie wordt door Normacol her steld en U raakt er dus niet aan gewoon. Normacol is absoluut onschadelijk. Uw dokter zal het advi- seeren. Prijs fl. 1. groote bus fl. 2.20; verkrijgbaar bij alle apothe ken en goede drogisterijen. Overtuig U van de genezende werking van Normacol en stuur onderstaande coupon nog vandaag in open envelop, gefrankeerd met l' 2 ct. postzegel, of zend ons een briefkaart. Dan ontvangt U gratis en franco een proefbusje Normacol, genoeg voor 2 dagen. Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31 Amsterdam C. p a H Den Heer: Mevr. Mej. Adres: Plaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37