DE VROUW haar najaarscarderobe m 1842 Al mag het najaar ons ook nóg zoo'n schat van mooie, zonnige dagen brengen, waarop het moeilijk valt afscheid te nemen van de lichte, fleurige kleeding, die vrij nu al verscheidene maan den dragen, aan den anderen kant biedt de nieuwe herfst- en wintermode weer zóóveel aantrek- kelijks, dat we de verleiding niet kunnen weerstaan ons al vroeg het een en ander daarvan aan te schaf fen. Betrekkelijk vroeg dan altijd, want niets is zoo veranderlijk als het weer, en geen vrouw is er op gesteld door de koude dagen verrast te worden, voordat haar najaarsgarderobe althans voor het voornaamste gedeelte voltooid is. Intusschen tijdig beginnen beteekent nog niet overhaast en zonder eenig overleg koopen Wat nu in de etalages een bijzonder goed figuur slaat, blijkt later immers vaak zijn aantrekkelijkheid yoor een goed deel te hebben verloren, omdat er dan weer nieuwe dingen te bewonderen vallen, die nóg vlotter, nóg eleganter en bovenal. nóg moderner zijn Daarom juist is het zoo prettig, dat het prachtige nieuwe mode-album „Winterweelde", dat zoojuist bij „Panora", Nassauplein 1, Haarlem, verschenen is, iedere vrouw in staat stelt, reeds bij het begin van het seizoen !n goed overzicht te krijgen van wat de komende herfst- en wintermode te bieden heeft. En wat meer zegtalles wat in Winterweelde aan elegant en moderns staat, is voor haar volkomen bereikbaar, omdat van alle modellen tegen lagen PrÜ8 gemakkelijke Kant-en-Klaarpatronen verkrijg baar zijn, die haar in staat stellen, voor weinig geld de mooiste kleedingstukken zelf te vervaar digen. Winterweelde, waarvan een gedeelte is uitge voerd in prachtigen kleurendruk, bevat meer dan 300 modellen, en bovendien is er een beknopte maar duidelijke handleiding voor het naaien en knippen in opgenomen, vervat in het artikel „Wij maken zelf een jurk", terwijl verder de gezellige hand werken voor de lange avonden natuurlijk ook niet ontbreken. Om op de modellen terug te komen, iedereen, zoowel de vrouw op leeftijd als het slanke jonge- meisje, vindt er iets van haar gading leuke mantel pakjes en complets, blousen en rokken, mooie mantels, zoowel sportieve als meer gekleede modellen, vlotte japonnetjes voor overdag naast elegante middag en avondjurken, speciale sportpakjes en bovendien verscheidene peignoirs en pyama's. In het bijge voegde Kindermodeboek vinden we zoowel model- en voor jongens als meisjes, van de meest eenvoudige school- en speelkleeding af tot de snoezig- ste feestjurkjes en -pakjes toe. Ook de regenkleeding is niet vergeten. Moeten we nog zeggen, dat de nieuwe W interweelde een onontbeerlijk bezit vormt voor iedereen, die er prijs op stelt smaakvol en goedkoop gekleed te gaan en dat zij, die zich nog geen exemplaar tegen den geringen prijs van 60 ets. aan schaften, verstandig doen, daarmee niet te lang te wachten Om eenig idee te geven van wat Winter weelde te bieden heeft, drukken wij hierbij slechts enkele van de vele fraaie modellen af, die echter de vrouw van smaak genoeg zullen zeggen, zooals wij veronderstellen ■y/un alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan 't mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 els. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven bet gewensehte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van liet bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 ct.) aan i "ATRONENKANTOOR „PANORA", NASSATJPLEIN 1, HAARLE waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan eehier de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 20a Mantel van zwarte drapé, tallleurrug, voorpand met ingezet stuk, groote kraag, mouw met wijde man chet. Benoodlgde stof 3 m. A 140 cm. breed. Verkrijg baar in de maten 42, 44, 46, 48. 22a Swaggermantel van velours, hoog gesloten met bontkraag, twee rijen knoopen. Benoodlgde stof 2.50 m. A 140 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46, 48. 23a Japon van dunne stof, schouderstuk, hooge hals, breede voorbaan eindigend in plooien, tweedeelige mouw. Benoodlgde stof 3 m. a 140 cm. breed. Verkrijgbaar ln de maten 42, 44, 46, 48. 73a Japon van tweed, groote puntkraag, mouw met plooien, in den voor- en achternaad van den rok een plooi. Benoodlgde stof 3 m. A 140 cm. breed. Verkrijg baar in de maten 40, 42, 44, 46. 74a Complet blouse, rok en mantel, gladde blouse van geruite zijde, korte mouw, tweebaansrok, mantel zonder, kraag, mouw met plooien. Benoodlgde stof voor mantelcostuum 2.75 m. a 140 cm. breed voor blouse 1.75 m. A 90 cm. breed. Verkrijgb. in de maten 40, 42, 44, 46. 107a Japon van zwarte zijde, kanten bovenstuk en mouw, rok met lngehaalden middenvoornaad. Benoodlgde stof 4 m. zijde A 96 cm. breed 1.50 m. kant A 90 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46, 48. 200a Mantelcostuum van grijze stof, twee rijen knoo pen, sjaalkraag en manchetten van caracul, rok met dubbele voorbaan. Benoodlgde stof 2.75 m. A 140 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 40, 42. 276a Colbert-costuum van tweed, één rij knoopen, op gestikte zakken, korte pantalon. Benoodlgde stóf 2.50 m. a 140 cm. breed. Verkrijgb. in bovenwijdte 72 en 76 cm. 277a Meisjesjurk van dunne wollen* stof, aangezet rokje, kraag en manchetten met ingezette puntjes. Be- noodigde stof 1.50 m. A 96 cm. breed. Verkrijgbaar in bovenwijdte 64 en 68 cm.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38