J VERKADE WAT ZULLEN WE ETEN? NUTTIGE WENKEN U proeft het direct CHESEBROUGH" 39 i WETTIG GEOEPONEERO Zondag Vermicellisoep Kalfsoesters Gestoofde peren Aardappelen Haagsche bluf. Maandag Gebraden worst Gestoofde sla Aardappelen Flensjes met appelmoes. Dinsdag Varkensschijf Bloemkool Aardappelen Karnemelkpap. Woensdag Bloemkoolsoep Koud vleesch Snijboonen Aardappelen. Donderdag Gebraden puntstuk Chineesche kool Aardappelen Pruimencompöte. Vrijdag Harde eieren Andijvie in een vuurvast schoteltje Aardappelen Botersaus Gort met rozijnen. Zaterdag Hachée Koolraap Aardappelen B roodpannekoek j es Tasschen en andere voorwerpen van schildpad worden weer prachtig, wan neer we ze, na ze te hebben afgewreven met een zachten warmen doek, inwrij ven met een klein beetje sap van rauwe tomaten. We mogen gerust flink wrij ven het voorwerp zal niet alleen goed schoon worden, maar ook een pracb- tigen glans krijgen. De mooie glanzende Japansche thee blaadjes, die terecht den trots van veel huisvrouwen vormen, knappen reus achtig op door een behandeling met een mengsel van gelijke deelen slaolie en brandspiritus. Eventueele vlekken ver dwijnen dan. Meubels van zwart eikenhout, die hun kleur en glans door het lange ge bruik min of meer verloren hebben, kunnen we uitstekend opwrijven met een goed soort zwarte schoenpoets. Met een zachten doek nawrijven. Wanneer de trappen worden gedaan met water, dan is het aan te raden, door dat water een weinig methyl alcohol te doen. De trappen zullen dan sneller drogen Oude restjes zeep kunnen we prachtig gebruiken om onze handen te wasschen, wanneer ze erg vuil zijn. We gieten daar toe heet water over de zeeprestjes en laten de massa koken. Wanneer alle zeep gesmolten is, doen we er zooveel zilverzand bij, tot een soort papje ver kregen wórdt, dat we dan kunnen gebruiken voor erg vuile, handen. Wanneer we aan de hoeken van ons vloerkleed een stukje linoleum tegen den onderkant naaien, zullen we er geen last meer van hebben, dat ze om krullen. Vaak gebeurt het, dat bruin leeren schoentjes in het gebruik te licht van kleur worden, wat een allesbehalve fraai effect sorteert. Wanneer we de schoentjes inwrijven met wat melk, waarin een paar druppels ammoniak zijn opgelost, wordt het euvel echter voor een deel verholpen. Met een ge wonen doek zacht nawrijven. Het is uitstekend, verschillende poets middeltjes voor het zeil enz. vóór het gebruik even te verwarmen Het overkomt eenieder wel eens, dat hij of zij met een vinger tusschen een deur of la geklemd raakt. Wist u al, dat het dan uitstekend is, om den vinger direct in heet water te steken 1 De pijn wordt dan verlicht en de bloed circulatie herstelt zich weer spoedig. Hebt u geen lijm bij de hand en moet u bijv. een etiquetje op een glas plak ken 1 Dan brengt rauw eiwit uitkomst, dat uitstekend plakt. COR RESPON DENTIE Mevr. de wed. St. te Botterdam. Rund- vleesch, dat in varkensreuzel en rundvet gebraden wordt, kan onmogelijk'bruine jus geven, zonder toevoeging van andere ingrediënten. Daar roomboter zeer prij zig is, zouden wij u willen aanraden, het eens te probeeren met een combi natie van margarine en rundvetreuzel geeft minder mooie jus, daar het var kensvet is. Ook hebben wij weieens gehoord, dat er aan de jus een weinig gebrande suikeT werd toegevoegd voor de kleur. Deze wordt dan eerst in water opgelost en daarna bij de jus gedaan. Misschien, dat u op deze manier ook de jus van varkensreuzel en rund vet nog bruin zou kunnen krijgen Mevr. M. te Almelo. Een gebreid slobpakje met bijpassend mutsje zal over eenigen tijd in ons blad worden opgenomen. Een vruchtenbowl kunt u op de volgende wijze bereiden Neem verschillende soorten vruchten, zoowel verscli als uit een blikje of zelf ingemaakte. Tevens een blikje ananas niet vergeten De ananas kunt u het best, in blokjes nemen, schijven moeten weer verdeeld worden in kleinere stuk jes, waardoor de ananas veel van het appetijtelijk aanzien zal verliezen. Alle vruchten (aardbeien zijn ook bizondei aan te bevelen), worden met sap en a in een bowlglas gedaan. Hierbij voegt u een stokje vanille, dat gedeeltelijk gespleten is. Zijn de vruchten zoet. dan kunt u er desverkiezend ook wat citroensap aan toevoegen. Giet bij vruchten en vruchtensap x/2 flesch witten wijn of witten bessenwijn. Deze laatste is veel voordeeliger en toch ook heel smakelijk. Laat. deze massa min stens 12 uur staan en giet er even voor dat de bowl gebruikt, zal worden nog y2 flesch champagne of, zoo u de bowl minder prijzig wilt maken, een fleschje spuitwater bij. A bonné's Groot Botterdam. Den abonné's, die vroegen om het patroon van een gebreid mantelpakje, verzoeken wij vriendelijk, ons haar adres te willen opgeven. Het patroon zal haar dan persoonlijk worden toege stuurd. Het is weer Verkade dus goed en smakelijk. Als er Verkade op een artikel staat, dan kunt U overtuigd zijn, dat het goed is. Dat geldt óók voor chocolade. Proeft U zelf maar. CHOCOLADE BIJ DE DAGELIJKSCHE BABY-VERZORGING HOORT ''VASELINE CHESEBROUGH" Sinds meer dan 50 jaar gebruiken tallooze moeders "Vaseline Chesebrough" wanneer baby's huid is geïrriteerd of verwond. Daar- sj om is dit beroemd f product onont- A beerlijk in elk j gezin met kinde ren. "Vaseline Chesebrough" is verkrijgbaar in potjes, doosjes en tubes. "VASELINE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 39