De familie doet n mid dagdutje op 'n warmen zomerdag. Rechts: 's Avonds luis tert de boer naar radio - muziek uit Tokio. Op z'n rug draagt hij het familie-wapen, dat mis schien vele honderden jaren oud is. Japansche boerenfamilie op het aardappelveld. Exterieur-jotu van een Japansche boerderij. kijk op het verborgen leven van den Japansehen boer, die door onvermoeid werken en zwoegen kans ziet meer uit z'n grond te halen dan welke boer ter wereld ook. De snelle in dustrialisatie van het land heeft natuurlijk een sterke inkrimping van het land bouwgebied tot gevolg ge had. Men houdt zich tegen woordig zeer druk bezig met de sociale problemen der boerenbevolking, *want men is gaan inzien, dat de welvaart van 't land groo- tendeels van een gezonde landbouwpolitiek afhanke lijk moet worden gesteld. Het meerendeel der Ja pansche grondbezitters zijn kleine boeren 35% be bouwen minder dan één morgen land. En 34% be bouwen 12 morgen. De grond is erbarmelijk duur, hetgeen door het gebrek aan beschikbaar bouwland nogal begrijpelijk is. Slechts 16% van het Japansche rijk is akkerland hiervan zijn 51% rijstvelden, de overige korenvelden. Het inkomen van een Japan sehen boer is zelfs naar Japansche berekening zeer gering. De boer is echter met z'n omstandigheden heel gauw tevreden, hij houdt zich niet op met politiek, doch is desondanks een vurig patriot, en wat hygiëne, intelligentie en persoonlijke cultuur betreft, steekt hij soms ver boven z'n Europeesche»standgenooten uit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 7