.V- - G IN DEN HAAG ■j—jf—i. De gouden koets, getrokken door odd (/lunzende zwarte paarden, passeert hef Tournooiveld Het is de immer ongebluschte feeststemming om prinses Juliana's verloving geweest, die Dinsdag voor de jaarlijksohe kleurige plech tigheid van de opening der Parlementszitting uit heel het land stroomen van zoovele tienduizenden feestgangers naar Den Haag heeft gestuwd, als nooit eerder de Residentie binnen haar vesten beeft gezien. Al vroeg in den morgen waren spoor- en auto wegen eenvoudig versperd door de kluwens van voer tuigen, die de menschenmassa's aanvoerden en uren lang voor de koninklijke stoet uittrok, was alle beschik bare ruimte met kijkers bezet langs heel den weg, dien de gouden koets zon afleggen, het romantisch sprookje van den ouden koninklijken luister, dat zelfs op den nuchtersten en modernsten toeschouwer nogal-, tijd denzelfden warmen, ontróerenden indruk maakt De gouden koets, waarin de silhouetten van II. M. koningin Wilhelmina en U.K. II. prinses Juliana- duidelijk zijn waar te nemen, zwenkt onder de tonen der volkshymne het Binnenhof op tot voor de vergaderzaal der Staten- Oeneradl. LinksHet verloofde paar mag ook wel eenige oogen- blikken van ontspanning genieten na de drukke dagen van niet eindigende spon tane huldebetoogingen. Op de tandem, in de tuinen van het paleis aan het Noordeinde in Den Haag. De geheels kleurige stoet is het Binnenhof opgereden en owe vorstinnen betre den, neigend rooihet vaan del der mariniers, die dc wacht betrokken, de Bidder- zaal voor de jaarlijksche plechtigheid van de opening der Parlementszitting.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 11