AbsoluutKaal Silvikrin (mver&iudAeid... Boven op mijn hoofd - VOETPOEDER bedekt met thans geheel haar I 13 "r°°lbu, "toolbu, "•H.1 9obruil zal het gevolg van dit weer zijn! Vermijdt U die verkoudheid door het regelmatige gebruik van Vasenol Voetpoeder, waar door Uw voeten gezond, warm en droog blijven. vasanor Een oude. gravure, voorstellende de schipbreuk van liet koopvaardijschip Grosvenor op de rotsige kust van Afrika in 1782. Het had een lading aan boord ter waarde van 12. 000.000 gulden. zijn weggezonken, noch het goud, dat vóór 1492 gekelderd is LI et is volstrekt geen dwaas idee, schatten uit gezonken schepen te halen, betoogt Byler't is namelijk al meermalen gebeurdEen merkwaar dig voorbeeld levert het ongelukkige •schip Egypt, dat aan de Eransche kust kort na den Wereldoorlog verging. Bij tij en ontij zwoegden de bergers drie jaar lang over dit wrak, en tenslotte brachten zij S 5.000.000 boven. In andere gevallen zijn er schatten heimelijk opgehaald door avonturiers, die 't maar wijzer vonden, over hun successen te zwijgen. Maar er moeten nog vele schepen met verzonken schatten onder water liggen. Als hij er daarvan maar twee of drie kon vinden en ophalen, zegt Byler, kon hij zijn schip royaal betalen en nog ruim genoeg overhouden voor de werkkosten. Daar is bijvoorbeeld de Grosvenor, van de East India Company, die in 1782 zonk, 70 m. buiten de kust van Port Natal, nu Durban. Volgens offi- cieele bescheiden, in handen der Engel- sehe regeering, voerde dit schip een schat aan diamanten, robijnen en emeralden mee ter waarde van 8 1.675.000, benevens staven goud en zilver ter waarde van 8 3.685.000. De Grosvenor, onderweg van Indië naar Engeland, langs Kaap de Goede Hoop, werd bij de kust van Mada gascar door een zwaren storm overvallen en naar de rotskust van Zuid-Afrika gestuwd. Met heldhaftige inspanning kreeg de bemanning een lijn aan land, en kon zij daarlangs de meeste passagiers redden, o.a. vrouwen en dochters van Britsche officieren. Tien dier dames werden aanstonds door wilden gegrepen en meegesleept de wildernis in. Ook een mooie buit voor Byler en zijn eventueele compagnons zou zijn de Laurentio, die in betrekkelijk ondiep water ligt, 38 in. diep slechts, en waaruit reeds voor 3.500.000 goud is opgehaald. Er moet echter nog ruim 812.000.000 goud inzitten, een prijs, die een poging met zoo'n modern instrumentje als dat van meneer Byler best waard lijkt. Men heeft herhaaldelijk gepoogd, dien schat boven te brengen, en men kent de plek ook, waar de Lauren tic door een ontploffing zonk, 25 Januari 1917 maar daar bij Malin, Head aan de noord kust van Ierland is de zee zeer storm achtig, zijn de stroomingen zeer sterk, en daardoor wordt het werk buiten gewoon moeilijk. Langs de Europeesche kust, van Schotland tot Spanje, liggen er genoeg schatten verzonken, om het vaartuig van Byler jaren lang bezig te houden Tijdens den oorlog brachten Duitsche onderzeeërs in die streken vele schepen tot zinken, en men weet precies waar De meeste bevatten goud. Bekend is het wrak van de Lutine. nog steeds een veelbegeerd doel voor schatzoekers. Dit schip, met een lading goud van Yarmouth onderweg naar Hamburg (goud, waarmee de Engelsche kooplui in een crisistijd hun crediet wilden verstevigen) zonk 9 October 1799 nabij de Nederlandsche kust. Volgens betrouwbare schatting was er (wij blijven de waarden maar in dollars aangeven) voor ongeveer 8 5.000.000 aan boord. Verder moet er aan de kust van den Ierschen Vrijstaat, in Bantry Bay, sinds de zeventiende eeuw een schat van 500 kg. zilver en twintig kisten kerkornamenten van goud en juweelen begraven liggen, in het rottende wrak van het ■Bpaansche galjoen Infanta. Ook een magneet is het Spaansclie galjoen Taruz, met een lading van omtrent 12.000.000 aan baar goud en zilver, in de zeventiende eeuw op de rotsen geslagen nabij Pembroke, Wales. Bij de noordkust van Spanje, in de baai van Vigo, ligt over de 8 800.000.000 aan goud, zilver en edelgesteenten, in schepen, die schatten uit de Nieuwe Wereld naar Spanje brachten, en in 1702 door de Engelsehen werden aange vallen en tot zinken gebracht. Er zijn tal van pogingen in 't werk gesteld, om de baai van Vigo van dien rijkdom af te hel pen, maar er ligt daar nog steeds 'n goud voorraad, die den grootsten gezonken schat uitmaakt, voorzoover we weten. Eigenlijk zijn er overal schatten te vinden en te bergen, waar de mensch de zee heeft bevaren. Zelfs in de haven van New York, haast in de schaduw der wolkenkrabbers, moet tusschen de 8 2.000.000 en 8 4.000.000 bedolven j liggen in het wTak van de Hussar, die nabij Randall's Island op een rots stiet, en in andere verongelukte schepen. Wie aan de schatzoekerskoorts lijdt, hoeft echter niet eens zoo'n ingewik keld apparaat te bezitten, als meneer Byler bouwen wil. Er wordt-beweerd, dat er nog een kapitaal aan zilver ergens in 't zand begraven ligt nabij South ampton, Long Island. Een zekere Charles Gibbs en gezellen wijdden zich aan de zeerooverij kort na den oorlog van 1812, en kregen een schip met 8 540.000 te pakken. Zij verbrandden het schip en schijnen don buit nabij Southampton begraven te hebben. Maar voor zij terug kondon koeren, om hem op te delven, werden zij gevat en opge hangen. Dus misschien ligt dat for tuintje er nog Haren groeien door Silvikrin - Bewijs Nr 3002 (A'dam) Deze heer. Mr. Rudolf, verkeerde in een vergevorderd stadium van kaalheid (lees zijn brief onderaan rechts». Hij dacht, dat niets hem meer kon helpen. Maar de wortels van zijn haar leefden nog zoodat. toen hij Silvikrin ging gebruiken, nieuwe haren te voorschijn kwamen. Hij was er verbaasd over. Kaalheid, haaruitval let op Uwen kam!' roos al deze verschijnselen zijn waarschuwingen van de natuur, dat de haarwortels op het punt staan van honger te sterven, omdat de natuurlijke haar voeding ontbreekt. Wat is de natuurlijke haarvoeding In jonger jaren ontvangt het gezonde en sterke haar al hetgeen het voor den groei noodig heeft door dpn bloedsomloop onder de hoofdhuid. Maar wat is dan „al hetgeen het noodig heeft"? Als dit ontdekt kon worden, dacht Dr. ".Veidner en wanneer men dit dan in een vorm kon brengen, die gemakkelijk door de haarvormende weef sels bij uitwendig gebruik kan worden opgenomen, dan zoude het probleem van den haargroei zijn opgelost. Dr. Weidner loste het probleem inderdaad op. Niet minder dan 14 organische stoffen bleek het haar noodig te hebben voor den groei. Dr. Weidner slaagde er in. al deze 14 stoffen te isoleeren en in een houdbare oplossing samen te voegen. Deze oplossing is Silvikrin. Gelukwenschen van Doctoren: Het is logisch, dat waar Silvikrin de natuurlijke haarvoeding is. het inderdaad nieuw haar kan laten groeien, wanneer de haarwortels nog leven. Dr. Weidner heeft, vanzelfsprekend. Silvi krin onmiddellijk ter beschikking gesteld t an alle bekende geleerden en specialisten in Europa teneinde hun meening te leeren kennen er bestaat geen geheimzinnig heid over de formule. Zonder uitzondering waren allen enthousiast. Het probleem van den haargroei was wetenschappelijk onderzocht en was ook wetenschappelijk, opgelost. 637-F j Lees dezen brief j Dt har bind'ilj schrijft: ..Silvikrin heeft I I unvuUe hcrc 'kt. hetgeen L' in Uit reclame helwit de. V'iir het gebruik van Siliikrin :..i ik hot eind mijn hoofd absoluut kaal - thans Amsterdam. 5 Aug. 19.16 gebed met baar bedekt' Amsterdam. De haarwortels hebben voeding noodig. Het zwarte bolletje (in werkelijkheid wit en door velen be schouwd als de „wor tel" kan gerust uit vallen, - de eigenlijke wortel is het witte gedeelteonderaan de teekening met de ver takkingen DIT wordt door Silvikrin gevoed brengt het haar voort. Wat heb ik noodig SILVIKRIN LOTION Houdt'de hoofdhuid vrucht baar en het haar gezond, verlevendigt de haarvormen de weefsels, versterkt den haargroei en verhoogt de natuurlijke schoonheid van het haar. Voorkomt haar uitval en storingen in de haarvormende organen. Vraag voor de dagelijksche haarverzorging SILVIKRIN LOTION Flacon t 1.25 Flacon voor 2 mnd. 2.25 voor mijn haar? SILVIKRIN PUUR Bij hevigen haaruitval, hard nekkige roos. kale plek ken, voortschrijdende kool heid en voor herstel van gezonden haargroei. De eenige haarvoeding ter wereld, door patenten be schermd. Bevat de 14 bouw stoffen van het haar Vraag de geconcentreerde haarvoeding SILVIKRIN PUUR Flac. voor 1 mnd 3.60 Compl met lotion 4.80 maakt de hoofdhuid vruchtbaar Natuurlijke Haarvoeding

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13