ZE EU WSCHE VISSCHERIJ D IIs de I lissiiiysclte visschersvloot Ik/as Loud, heersctu er langs de haven steeds een groote druktevoor een groot gedeelte echter slechts van nieuwsgierigen. e nog altijd uit varende Zeeuw- sche visschers - vloot en de druk ke bedrijvigheid in de .schilderachtige haventjes zouden niet doen vermoe den, dat de Zeeuwsche visscherij leelijk aan den grond zit. Van de schar tot de garnaal, eens de meest gezochte producten van onze visscherij, kwam er deels door ziekte, deels door het verloren gegane afzetgebied leelijk de klad in en zelfs de nieuwe steunverleening, die onze stoere visschers slechts in den lioogsten nood accep teeren, kon in de eerste noodzakelijkheid, om het bedrijf wederom eenbeetje in goede banen te leiden, niet voorzien. De harde arbeid van onze visschers- bevolking wordt door de opbrengst al heel slecht beloond en de crisis met al den aankleve van dien. die lange jaren onze gewesten met rust liet, doet zich vooral in de visscherjjbedrijven thans geducht gevoelen. Er is een lichtpunt. Vooral de laatste jaren is een groot gedeelte van de vangst in de puffabrieken van Breskens en Veere verwerkt kunnen worden en de pellerijen te Arnemuiden en Brouwershaven vooral gaven vele handen werk. En uit den nood ontstond een bond van Nederlandsche garnalen- visschers, die onder voorzitterschap van den burgemeester van Breskens zeker eenige goede resultaten wist te bereiken. Maar wat beteekent dat tenslotte, als de beste afnemers van vroeger, Frank rijk en België, voor een groot gedeelte hun gren zen sluiten en de eigen bevolking veel te weinig de Het lossen te Veere van de puf, die later naar de drogerijen wordt vervoerd. In Arnemuiden komen de kinderen garnalen halen voor de pellerij thuis, waarmee nog iets kan worden verdiend. Hechts Het lossen van de garnalen op den Nieuwen - (lijk te Vlissingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 16