Zeeuwsche Sport liet elftal rati Ylissingeii, dat dit jaar een 20-jarig jubileum vierde, maar de competitie blijkbaar met wat plankenkoorts begon. Onze 2e-klassers. De Zeeuwen, het jongste elftal ran 2A, versloegen hun oudere clubgenooten van Vlissingen met 2-0. Een der Goesche spelers heep bijna geluk. Het wielercriterium van Scheveningen heeft navolging gevonden in diverse wielercri- teriums op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen in ons land. Er zit steeds de illusie voor van een resultaat als in Scheveningen, maar het komt steeds anders uit. Ook Vlissingen heeft zeker geen zware finantieele overschotten opgeleverd. Wij hebben de zaak echter te bekijken uit den sport- hoek en dan moet gezegd worden, dat ook op dat punt nogal wat aan te merken is. Om te beginnen het circuit. In het begin van vorige week werd voor het eerst officieel de N.W.U. in de zaak betrokken, althans de regionale officials, die zich genoodzaakt zagen het oorspronkelijk uitgestippelde parcours af te keuren. Een herkeuring door de eerste des kundigen van de N.W.U. leverde hetzelfde resultaat op en Zaterdagmorgen was de te rijden ronde nog niet in orde, zoodat we tenslotte den secretaris van de N.W.U.-technische commissie met schop en hamer aan het werk zagen om de zaak in goede banen te leiden. Men mag in Vlissingen de N.W.IT. dankbaar zijn, dat een stel flinke, krachtige N.W.TJ.-leiders de taak van de technici, die bij de organisatie betrokken waren, hebben overgenomen, anders was het geheele criterium in het honderd geloopen. Al doende leert men en zoo zal dan ook hopelijk volgend jaar een herhaling van het criterium tot betere resultaten leiden. Men bestede daarbij dan ook nog eenige aan dacht aan een verlenging van het parcours, dat nu te kort was, vooral voor de profs en onafhankelijken, die de 1600 meter in een recordtijd draaiden, waar door onaangenaamheden en onordelijkheden zijn ontstaan, welke zeker hadden kunnen worden voor komen bij een langer parcours, al moet gezegd, dat ook de jury haar taak niet vervulde zooals het behoorde. De vlakke boulevards met 'n steilen afrit, onmid dellijk gevolgd door een muilen zandweg met steilen klim, maakten het parcours zwaar. Wat men vaak ziet bij wegwedstrijden, het overspringen van het eene peloton in het andere, was hier ten eenenmale uitgesloten. Daardoor kwamen de sterkere renners, De keeper van Goes redt. Een schermutseling in het veld tij dens den wedstrijd Goes-Middelburg. GoesMiddelburg 03. Goes moest de meerderheid erkennen van Middelburg, dat dit jaar blijkbaar heel wat van plan is. Goes doet een vergeefschen aanval op de Middelburg-veste, die door den keeper en de backs stevig werd verdedigd. eenstemmig kon worden over de vraag, welke van de gelapte renners moesten afstappen en welke niet. Het eind van 't liedje was, dat 'n dertig tal renners, gelapten en koploopers door elkaar, op de finish afstoven. De gelapten deden maar alsof de 60 ronden er opzaten, hoewel zij één en twee ronden achter waren. Op een moment besliste de jury maar op het reageeren van de renners „hij rijdt door, dus hij zal nog wel een ronde moeten rijden." Een schoon duel heeft de aanvang van den wedstrijd te zien gegeven, toen Franken begon met een flinken ruk aan het peloton te geven en er reeds direct in slaagde flink uit te loopen. Driessche en de Rijck lieten hem echter niet gaan en in enkele ronden was het hoofdgroepje tot drie renners aangegroeid. Bras penninx jr., Valentijn jr. en Dictus bleven in de buurt en spoedig ontwikkelde zich tusschen deze twee drietallen een felle strijd, waardoor het hoofd peloton spoedig ver achter raakte. De favorieten van de course zooals v.d. Ruit, Gommers e.a. hadden te laat bemerkt, dat hier de beslissing werd uitge vochten en toen zij met het onmogelijk zware achtervolgingswerk begonnen, was het pleit al be slecht. Toen kreeg men de poppen aan het dansen. In de kopgroep begon een gevecht om de eerste plaats tusschen de Rijck en Braspenninx jr., terwijl de staart steeds afzakte. De geheele kermis liep door elkaar en uit was het met de eerst zoo uiterst spor tieve en spannende sfeer. De slapheid van de jury was oorzaak, dat er tallooze renners in het parcours zaten, die allang er uit hadden moeten zijn en daar door werd het slot, dat zoo enerveerend had kunnen zijn, vermoord. Leo de Rijck werd tot winnaar geproclameerd, o.i. terecht, terwijl van Hassel twee was en Braspenninx derde. De jury bestond uit een aantal groote onbekenden, die men waarschijnlijk meer deskundig achtte, omdat zij van verre kwamen. Zou het een volgende maal niet eens met een aantal flinke serieuze Zeeuwen te probeeren zijn Die zijn beslist ook zoo flauw niet. De organisatoren hebben veel kunnen leeren, hopelijk doen zij er een volgende maal hun voordeel mee, want wij willen deze course, welke zoo mooi zou kunnen zijn, heel graag ieder jaar weer zien verrijden. die als altijd gemeend hadden de kat eens uit den boom te kunnen kijken, bedrogen uit, want toen zij in de gaten kregen, dat degenen, die het veld zoo meedoogenloos uit elkaar hadden gerukt, het gin gen meenen met hun koploopen, was het te laat. Er was geen kans om meer in te loopen en zoo kon het ook gebeuren, dat de hoofdgroep met een snel heid van ruim 40 km. spoedig verschillende renners begon te lappen. Dit werd het groote struikelblok voor de jury, want in plaats van de gelapten onmid dellijk uit het veld te halen, liet men hen meerijden. Karei van Wijnendale, de zoo bij uitstek deskundige Belg op dit gebied, had de leiding, doch gaf deze over, toen hij bemerkte, dat deze menschen op een enkeling na niet voor hun taak berekend waren. Er ontstond meeningsverschil in de jury, die niet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19