KALZAN HOEVEEL INKT ifi EBBA BRAHE VACUMATIC Bedenk toch steeds: vm COLGATE TOONT U ER IN ZIT! AL DE INKT ZICHTBAAR Die kunnen I iegen 'n siooije 26 Parker's Xieuirste l*en Vervolg van pag. 23 Parker's schitterende nieuwe pende VACL'MATIC—- bevat niet alleen 102% meer inkt dan an dere pennen van gelijke grootte, maar al de inkt er in is zicht baar, dus U kunt zien, wanneer het tijd is om bij te vullen. Bekijk zelf eens de Vacumatic. Vulpennen Fl.21.00 Fl. 9.75 Bijpassende Potlooden Fl. 6.50 Parker's QUINK Overtreft Inkt Gebr. RIKKERS, N.V. AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG Parker's Gebruikersdienst, Prinsengracht 622, bi) de Vijzelstraat, Amsterdam, C Natuurlijk kunnen zij dat, want j zij kregen vanaf hun geboorte Kalzan. Daarom zijn zij ook zoo sterk en gezond gebouwd. En ziek zijn, dat is iets wat zij niet kennen. Kalzan, het calcium-voedsel geeft j het opgroeiende lichaam de mine rale bouwstoffen, die het noodig j heeft en die verschillende ge- vreesde kinderziekten verre houdt. Kalzan zal ook in Uw meisje of jongen den grondslag leggen voor een stevig gestel. MEI CAICIUM NATRIUM VOEDSEl Bij alle Apoth. en Drog. In tablet- ol poeder- vorm a 1.25 en II. 2.25 per verpakking. In looppas komt er van 't slot een troep stadssoldaten, die zich een weg baant, door met de schachten der hel lebaarden het volk terug te dringen, links en rechts tegen de huizen. Maar de straat is onmogelijk vrij te krijgen. Uit de smalle zijstraatjes stuwen met onweerstaanbaren" drang nieuwe volks massa's aan, zoodat zelfs degenen, die voor de soldaten wijken willen, naar voren worden geperst. Jn enkele mi nuten heeft de stroom ook de soldaten overweldigd, den troep uiteengerukt. Uier en daar ziet men er een wild de armen en de hellebaard roeren over de hoofden der menigte heen. Bevend van toorn wendt De la Gardie zich naar kolonel Trolle, die als comman dant van de stad aan de haven tegen woordig was en den wagen van den maarschalk vergezeld heeft. „Laat u dat toe, Trolle, dat uw sol daten door het gepeupel weerloos wor den gemaakt De oude edelman haalt somber de schouders op. „Ik heb geen bevel ge geven, dat mijn mannen zich hier in moesten mengen, maarschalk en een flinke kerel laat zich in die opschud ding óók zijn wapen niet afnemen." „En u zelf dan Kunt u 't met uw plicht overeenbrengen, kalm toe te kijken, terwijl de opperbevelhebber hier op den publieken weg bespot en beleedigd wordt „Geen mensc-h beleedigt u, Jacob de ia Gardie." De oude Trolle werpt een snellen, veelzeggenden blik op Ebba Brahe. „Stapt u maar eens uit dezen wagen dan sta ik er voor in, dat ei- stevig hoeravoor den maarschalk geroepen wordt." Ebba Brahe heeft minuten lang de oogen gesloten en de handen voor het gezicht gehouden. Schaamte, ergernis en verdriet sidderen en schreien in haar. Wat willen die menschen toch Wat heeft zij gedaan, dat men haar in Stockholm met gefluit en geschimp ont vangt Ja, het is vrijmoedig, onbe scheiden en niet erg vrouwelijk van haar geweest, dat zij dien dag in 't legerkamp voor die mannen is getre den en hen toegesproken heeft. Later, toen de overweldigende aandrift van dat uur was weggesleten, heeft zij er zich zelf van harte over geschaamd. Maar dit hier is dit geen al te harde, al te bittere straf voor een moment van illes vergetende geestdrift „Weg met Ebba BraheWeg met 't liefje van den koning!" Zulke kreten hoort zij om den wagen heen krijschen en schaamte en leed in haar worden tot billijken toorn. Als er hier iémand te klagen heeft, is zij het dan niet Heeft men haar niet wegge lokt uit Stockholm, van den koning, haar met listig bedrog naar Reval ge bracht Ebba Brahe laat de handen zakken en opent haar oogen. Haar trekken verstrakken. Niet wegkruipen, niet huilen De vijandigheid onder de oogen zien, heel dien smaad en die schande verduren tot 't laatste, met wrok en zucht tot vergelding in 't gewonde hart Een oogenblik komt er lucht. De wagen kan langzaam verder. Ebba zit rechtop en trotsch op haar plaats en kijkt met bleek, onbewogen gezicht het tumult aan. Niet alleen rondom de koets, uit alle ramen en alle deuren klinken de scheldwoorden. Gebalde vuisten worden naar haar uitgestrekt. „Weg met haar „Weg met Ebba- Brahe „Koningsliefje „Intrigante Goed zoo. Ebba Brake's mond glim lacht boos en verachtelijk. Vooruit maar, vooruit maarGooit alle schande van de wereld maar op meIk weet wel iemand, die haar weer af zal wasschen. Ebba Brahe zal den arm van den koning niet tegenhouden, als hij wraak neemt voor 't geen men zijn Ebba heeft aan gedaan En als de koning afwezig is, zal ik mijzelf verdedigen, tot hij komt „De koning verkoopt Zweden aan zijn liefje „De koning...." „Stilte daar Geen woord tegen den koning Een paar edelen zijn opgestoven bij het geschreeuw naar de volksmenigte achter hen gewend leggen zij de hand aan den degen. „Wie heeft 't nou tegen den koningt" „Weg met Ebba BraheLeve Gustaaf Adolf Maar die kreet pakt niet. De mor rende menigte laat zich niet bedwingen Een ophitsende schreeuw klinkt op „De koning houdt haar de hand boven 't hoofd Honderd stemmen nemen het over, het rumoer wordt steeds krachtiger. Sterke vuisten dringen de edelen terug. Een degen, die uit de scheede wil vliegen, wordt snel uit de vuist gerukt en tegen een steeneii stoep kapot geslagen. Ontzet staren de hoeren van den adelstand op het wilde beest, dat zijn tanden laat zien, dat zich geheel los begint te rukken van zijn verslapte keten en op 't punt staat, voort te rennen wie weet waarheen, over hen heen, die het wakker hebben gemaakt. Er kletst iets zachts, iets kleverigs tegen de koets. Een steen, slecht gemikt, zeilt over de paarden heen en raakt, een der schreeuwers aan den anderen kant van den wagen. Luid schreeuwend slaat de man beide handen voor het bloe dende gezicht. Het zien van bloed jaagt de razernij nog hooger op. Het gepeupel dringt op naar de portieren van de koets. Zelfs kolonel Trolle, de stads- commandant, moet tierend dulden, dat zijn paard opzij wordt geduwd. Hij heeft groote moeite, zich in 't zadel te houden. Jacob de la Gardie is gaan staan in den wagen. Met de hand aan den degen kijkt hij voor zich uit, trillend van woede. Komt er dan geen hul]) van 't slot? De wacht De garde Weer suist het door de lucht, half- rotte appels, groenten, eieren. Er slaat iets tegen de borst van De la Gardie en er rijst een daverend gelach. Een ander projectiel, walgelijk, papperig, raakt Ebba Brahe midden in 't starre gezicht. Jacob de la Gardie trekt zijn degen. Dan brult het duizendkoppige dier het opeens uit in een woedend gehuil. Van achter af, van den kant der haven, heeft een stormram zich met kracht op de volksmassa geworpen. Degens en breede ruitersabels bliksemen, dorschen neer op ruggen en schouders. „Voorwaarts Leve Ebba Brahe Het woedende gehuil wordt, een honderdvoudige kreet van pijn en angst. De klingen komen niet zoo erg vlak neer. Ze sissen fel uit de lucht, stooten onbarmhartig toe. Bloedende koppen j verzinken in de woelende zee. Over de lichamen heen van de verwonden en onder de voet geloopenen dringt de menigte in oen wilde paniek naar de U poetst Uw tanden geregeld? En toch is het mogelijk dat U ze slecht onderhoudt! Vraag Uw tandarts.. hij zal U zeggen dat met borstelen alléén de tusschen de tanden geraakte voedsel- restjes niet verwijderd kunnen worden. Onwelriekende adem is vaak het gevolg. Alleen het aromatische schuim van Colgate's Tandpasta, dat tot in de ver- borgenste hoekjes doordringt, kan Uw tanden volkomen reinigen. Alle onge rechtigheden worden er in opgelost, en bij het spoelen verwijderd. Bovendien bevat het een bestanddeel dat het tand glazuur polijst zonder het aan te tasten. Spoedig herwinnen Uw tanden hun na tuurlijke glans en hagelblanke kleur. Door Colgate's Tandpasta een zuivere, frissche adem èn gezonde, blanke tan den! Dus:... fu'ee vliegen in één klap TWEEMAAL Uw geld terug! Als U na het gebruik van een tube Colgate NIET VOLKOaMEN TEVREDEN bent over de bereikte resultaten, zend dan de leege tube aan COLGATE. Amster dam-C. Wij beta len U het DUB BELE van de aankoop prijs terug., COLKEET"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26