DE MAAN IS ONS NESTJE ■ilijkhedeu, die p<o> val i halverwege de film. Het jonge paar heeft eindelijk onderdak gevonden en eerst dan beginnen de moe later in een gelukkige oplossing eindigen. Want krijgen" doen ze elkaar reeds Deze Paramountfilm is 'n bewijs dat het niet noodzakelijk is, ouderwetsch te zijn, wanneer men de romantiek weer in eere herstelt. Het lijkt of Margaret Sullavan, Henry Fonda en Charles Butterworth er zelf plezier in hadden de hoofdrollen in deze film te vervullen, terwijl de re- gisseur William Seiter er blijkbaar schik in had een zoo bekoor lijk mogelijk filmpje te maken. („The moon 's our home") Sinds eeuwen levert de maan voor verliefde menschen de noodige poëzie en menig paartje zou elkaar waarschijnlijk nooit gevonden hebben, indien mama maan niet had bestaan en dus niet. haar zachte, doch zoo machtige stralen naar de verliefde harten had kunnen zenden. Sommige filmregisseurs geneeren zich ervoor een maan in hun werk te betrekken en zien met een zeker dédain op dezen ouderwetschen, afge- zaagden hemelvriend neer, maar al te dikwijls zijn dan ook de jonge paren, die ze in de film plegen te vereenigen allesbehalve met een hechten band tezaam ge smeed en meestal voor de film uit is, weer van elkaar af. Maar in een film als deze, waarin de maan de plaats wordt toegekend, welke haar rechtens toekomt, daarin kan geen storm, hoe hevig ook, het tweetal voorgoed van elkaar af krijgen. Want het paar, lit eerste stappen op het pad der liefde gingen in glijvlucht(Henry Fonda en Margaret Sullavan). waar het om gaat, heeft niets meer of minder dan de maan uitverkozen als verblijfplaats voor zijn geluk eu we zijn ervan overtuigd, dat niet alleen wij zoo'n heerlijke romantische oase in dien eentonigen stroom sensationeele films waardeeren, maar ook tallooze anderen. Met tegenzin zal men misschien moeten erkennen, dat velen onder ons in alle stilte een schuwen blik naar het verleden slaan, om even te verwijlen in dien benijdenswaardigen, rustigen, romantisehen tijd, die alweer zoo ver achter ons ligt en ons zoo uiterst weinig op dat gebied heeft nagelaten Zij vooral kunnen even hun hart ophalen aan dit „maan lichte" liefdesspel, dat met al zijn moderniteiten, want de hoofdpersonen zijn een beroemde filmster en een dito schrijver, toch aan de romantiek weer 11 waardige plaats toekent. Dit is een verdienste, waarvan men de waarde heusch niet moet onder schatten. De romance is nog niet begonnen en de filmster (Margaret Stdlavan) ver toeft nog in haar „van alle gemakken voorziene luxueuze woning.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34